Kurtlar Vadisi ve Diriliş'te görülen, "Ak Sakallı" veya "Ak Saçlılar" diye bir teşkilat var mı? Dilipak'tan bomba yazı

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, " “Derin devlet” mi dediniz!" başlıklı çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

22 Ağustos 2019 Perşembe 21:16
Kurtlar Vadisi ve Diriliş'te görülen, "Ak Sakallı" veya "Ak Saçlılar" diye bir teşkilat var mı? Dilipak'tan bomba yazı

Gazetemiz yazarı Abdurrahman Dilipak,  Kurtlar Vadisi ve Diriliş Ertuğrul'da sahnelenen, "Ak Saçlılar" veya "Ak Sakallılar" teşkilatı hakkında "“Derin devlet” mi dediniz!" başlıklı çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazı: 

Kurtlar vadisi” ve benzer dizileri izleye izleye, insanlar adeta “Derin bir devlet”in var olduğuna, var olması gerektiğine, bunun meşruiyetine inandı(rıldı)lar. Mesela adına “Ak sakallılar” dediler. Dinden ve tarihten bu işlere bir meşruiyet aradılar.

Derin devlet” denilen şey aslında yanılmaz kutsal, her şeye gücü yeten her şeyi bilen bir güç. Tanrısal bir güce sahipler. Adeta Tanrının kılıcı (Seyfullah)dırlar. Sanki “göklerin hazinesinin anahtarı” onların elindedir. Onlar mükâfatlandırır ve cezalandırırlar. Bu yetkileri sorgulanamaz. Devlet için en doğru kararı onlar verir. Bazen “Hızır” rolü üstlenirler.

Allah’ın yetmeyen gücüne güç, yetmeyen aklına akıl yetirme iddiasındadırlar! (Haşa). Hemen söyleyeyim, böyle bir şey şeytani bir yapıdan başka bir şey değildir, olamaz.

Hangi peygamberin hayatında buna örnek göstereceğiniz bir şey söz konusu. Hangi ayet, hangi hadis sizi kontrol dışı bir gizeme yönlendirir! Aksine hep uyarılır insan, bizi gören duyan bilen hüküm sahibi bir Allah var! Hesaba çekileceğimiz gün gelmeden kendi nefsimizi hesaba çekmemiz gerek ve kul hakkı ile Allah’ın huzuruna gitmemek için helallik almamız gerek. Peygamberimiz öyle yaptı! “Kimin alacağı varsa gelsin alsın, kime acı ve zarar verdimse gelsin bedelini istesin vereyim” demedi mi!..

Bunlar Masonik yapılardır, gizemli güçleri olduğuna inanılan bu güçlerin kökü çok eskilere kadar uzanır. Modern tapınakçılar ve Masonlar kendilerini Hz. Süleyman’a dayandırırlar. Hz. Süleyman, ins ve cinne hükmediyordu ve mabedin inşasında bukağılı şeytanlar çalıştırıyordu. Hiram usta ve diğer ustalar cinler ve şeytanlarla bu çerçevede ilişki içindeydiler. Ta ki mabed yıkıldı ve tapınağı ve emaneti mukaddese sandığını muhafaza edenlerin bir kısmı Nebukadnezar / Buhtunnasr tarafından esir edildi, bir kısmı kaçtı, şeytanlar ve cinler bunları kontrol etmeye başladı. Bu derin devlet hikâyesi şeytani ve cinni bir yapıdan başka bir şey değil.

Uzun zaman Vatikan’da yuvalandılar, 1789 Fransız devriminden sonra Fransız masonları, İngiltere’de Anglikan kilisesinin doğuşu ile İngiliz locası, İskoç locası derken, Protestanlığın doğuşu ile diğer seküler localar oluştu. 1. Dünya Savaşından sonra bu yapılar ABD’de buluştular. 2. Dünya Savaşından sonra da yenidünya düzeni inşa edildi.

Derin devlet yok, kendine “derin devlet” diyen derin bir çete var. Adı “Encümen-i Daniş” mi, “Özel Harp” mi der, o kendi kendilerine yakıştırdıkları isim..

Ufak devletlerin “derin devlet” dedikleri çeteleri, global çetelerin yerli tetikçilerinden başka bir şey değil. Kim bunlar derseniz, her darbenin arkasında duran medya mafya kılıklı örgütler, iş adamı kılıklı yamyamlar, siyaset adamları, monşer takımı, sanatçı geçinen ucubeler, din adamı ya da bilim adamı kılıklı üçkağıtçılar, bunlar o çevrelerde kümelenirler..

Bakın, derin devlet diye bir şey varsa orada devleti yönettiğini iddia edenler bu çetenin palyaço kılıklı kuklalarıdır.

Bakın, derin bir güç var. Hukuk tanımayan bu güç, siyasi bir mafyadır. Bugün sermaye, siyaset, bilim-sanat, medya, finans, ekonomi ve STK üzerinde bu mafyanın borusu ötüyor.. Soğuk savaş bu siyasi mafyanın işi idi. 11 Eylül de öyle, darbeler de!

Dünyadaki birçok ülkenin sınırlarını, rejimlerini ve iktidarlarını bu mafya belirledi. Savaş ve terör büyük ölçüde bu mafyanın işi. Eğer “derin devlet” diye buna diyorsanız, tamam!

Birçok uluslararası örgüt bu şeytani oluşuma hizmet ediyor.

Bakın dünyanın en zengin ailelerinden biri olan Walmart’ın sahipleri Walton’ların toplam serveti, geçen yıldan bu yana; dakikada 70.000$, saatte 4 milyon$, günde 100 milyon$ artarak 190.5 milyar $’a ulaşmış. Ali Express’in günlük cirosu ise 10 milyar doları geçiyordu. Aylık 300 milyar dolar. 

Ha! Bunların ilk 100’de adı bile geçmiyor. İlk 2 Rothschild ve RockefellerFED ve LIBOR’un arkasındaki güç. Daha doğrusu İngiltere ve ABD’nin arkasındaki güç bu güç!

İnce kıyım 200’den fazla ulus devlet icat edince bu yapılara gün doğdu!

Devletlerin çeteleri yok” diyemem, çünkü bazı devletlerin istihbarat örgütleri mafya gibi çalışıyor. Peki, “Çetelerin devleti yok mu?” Olmaz olur mu, darbecilerin hepsi çetedir. Tabi Maraş’ın kurtuluşundaki çete değil. “Ulusal bağımsızlık”, “Laik Cumhuriyet” diye, milletin inancı, tarihi, geleneğine savaş açan, uluslararası siyasi mafyanın içimizdeki tetikçilerinden başka birileri değil.

Karadayı, geçen gün 28 Şubat davasından aklanmayı beklediğini söylüyor.. Bunlar böyledir.

Kayıt dışı devlet”, “kayıt dışı siyaset”in suç ortağıdır. Ying - Yang gibi birbirlerini üretir ve tamamlarlar. “Derin devlet” dedikleri budur. Bu illegal bir suç örgütüdür. Nasıl hukuka uygun olmayan yasa suç aleti ise, adil olmayan devlet suç örgütüdür. Adil devlet bir ihsan ve saadet vesilesi olduğu gibi, adalet, ehliyet ve liyakat, istişare ve şuradan uzaklaşan devlet baş belasıdır.

Adaletten uzaklaşan devlette siyaset ve bürokrasi mafyalaşır. Rüşvet, torpil alenileşmeye başlarsa, devlet zulüm bataklığına saplanır.

İster çete devleti ele geçirsin, ister devlet kendi içinde bir çete oluştursun, sonunda aynı kapıya çıkar. JİTEM de böyle bir yapı idi. Bu yapılar zaman içinde, dini yapılar, ticari yapılar, kamu kurumları, vakıf, dernek, sendika, oda, kooperatif her yere sirayet eder. Derin partiler, derin dernekler, derin vakıflar oluşur. Derin yapılar bu bataklıkta boy verir ve bütün bir toplumu ifsad eder. Ve çok kısa sürede uluslararası çetelerle kol kola girerler ve uluslararası sistemin parçası olurlar.. Uluslararası mafya bu bataklıktan beslenir.

Sonunda darbeciler ve derin yapılar şeytani yapılardır. Medya, mafya, sermaye, siyaset, bürokrasi, bilim-sanat, üniversite, cemaat yapıları, STK hepsinin içinde bu yapıların uzantıları vardır. Bu yapılar, kuluçka dönemindeyken ya hiç hissedilmez, ya da onu hep olumlu yönleri ile görür, tanır ve seversiniz. Ve bir gün, acı gerçeklerle karşı karşıya kaldığınızda artık çok geç olmuştur.

Bakın bir işe haram para, rüşvet, emeksiz sermaye karışmışsa bu işlerin bereketi olmaz. Kayıt dışı siyaset ve sermaye yalanı beraberinde getirir. Yalan ise diğer günahları davet eder. Yalan, para cüzdanda durduğu gibi durmaz. 

Aman dikkat! Aman ha, dünya ve ahiretinizi ucuz bir dünya menfaati karşılığında feda etmeyin. Haksız elde edilen servet, makam, şöhret yakıcı bir ateş gibidir, felaket getirir, saadet sağlamaz. Bunlar dua ile istenen belaya dönüşür. Selam ve dua ile.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe 21:16

YORUM YAZ

 • VatanVatan28 gün önce
  Chp kapatılsınderin devlet varmış derim
 • Kazim körpeKazim körpe28 gün önce
  BukadarAlim EvliyageldigectiAllahmanevi olarakkerametverdidesdeklediHz.Ebubekir denbaslayarakSahi NaksibendAbdulkadir Geylani,imamiRabbani ,ImamiGazaliAksemseddin ,YunusEmre,Haci Bayramveli.Bunlaraksakallidegilmiydi?YunusEmre,kirklaryedilerdemedimi,hepsidedevletedesdekoldu.Islamda ehlisunnetakidesin de velayetvekerametvardir.gecmisinizinicininkarediyorsunuzlütfenehlinesorun.
 • dadaşdadaş29 gün önce
  derin devlet yoktur. o dediğiniz 900- 1300 yılları arasında ahi teşkilat sistemidir. burada kanunsuzluk yoktur. futuvvet (gençlik) eğitilir. vatana faydalı hale getirilir. çırak olur,kalfa olur, usta olur, ailesini kurar, korur, devletini savunur, Allah'ın emrini bilir, zalimlere isyan eder, mücadele eder, kazanana kadar vazgeçmez. acilen, günün şartlarına göre bu sistem uygulanmalı.devletin derininde bu sistem olsa idi gelecekten endişe duymazdık.
 • TITUSTITUS29 gün önce
  aferim abd yine sallamışınbravo, ben her iki diziye izledim ,her iki dizide de bu guruba bir nişan verilmiş ama senin dediğin gibi değil, sen galiba algı ayağından tepki göstermişin, eeee abd tabiat boşluk kabul etmez özellikle insanın fıtratı, kalplere ALLAH girerse şeytan çıkar, tıpkı su dolu bardak gibi su gider hava girer, senin ne verdiğine bağlı, kitabı nasıl okuduğuna bağlı ya bu dizlerde bu millete bir şey olmamalı, bu millet osmanlı gibi,selçuklu gibi, abbasi ve emeviler gibi ne bileyim tarihe şan vermiş güzel milletler gibi kıyamete kadar yaşamalı yaşatmalı, RABBİM nurunu bu millet ile tamamlasın duygusu verilmek isteniyorsa, bak jhoson a adam makaro ni ninkarşısında ayağını sehpaya nasıl koymuş, küçük ve provokatörsün abd boş sun boş
 • MustafaMustafa29 gün önce
  Sayın Dilipak madem ki derin devlet yok o zaman 1996 li yıllarda yapılan başörtüsü zulmünü 2007 de mahkeme de inkar etmenizden önce kimlerle nerede ne konustuysaniz onları da açıklayın da bizde size ve yazdıklarınıza guvenelim vesselam
 • CccCcc29 gün önce
  Derin olduğu için derin devlet demişler. Senin göreceğin anlayacağın birşey değil
 • CCcCCc29 gün önce
  Sanki derin devlete ilah dedik biz ama binlerce yıllık teşkilatı bu yapılanmayı bize inkar ettirme çaban niye. Şeytani derin devlet varda rahmani yokmu.
 • 7878787829 gün önce
  ... bu oluşumun dinle ne alakası varda peygamberimizden örnek veriyorsun...
 • kiowakiowa29 gün önce
  hepsi hikaye ne ak sakallılısı ne ak saçlısı....Devlet yeniden tesis edilemeye inşa edilmeye çalışıyor...kurtlar vadisini ciddiye alanlarademeli.......kemalist cumhuriyet lailk cumhuriyetatatürk cumhuriyeti içkiden başka bir şey yapmamış,
 • Ahmet ŞirinAhmet Şirin29 gün önce
  Ve Aleyküm selam hayırlı cumalar dilerim.
 • fanidarfanidar29 gün önce
  aksakalli aksacliyi bilemem ama derin devlet vardir. sadece burada degil bir cok ülkenin vardir. iyi mi kötü mü onu da bilemem ama olmalidir. yazarin bahsettigi konu yani gizli/esoterik teskilatlar ayri bir meseledir. binlerce yillik gecmisi olan, bu topraklarda onlarca kadim devlet kurmus bir soyun derin devleti olmamasi akla pek yatkin gelmiyor bence. ama ne kadar iyidir, ne kadar başarilidir, kimdir bunlar bilemem, onlar ayri mesele..
 • zeynep boyacıyılmazzeynep boyacıyılmaz29 gün önce
  olacakAKSAKALLILAROLACAK ... karıştırmayalım....
 • Göksen MereyGöksen Merey29 gün önce
  avı sevdiği yemle tuzağa düşürürler daima.
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Milyar dolar lık ihalalelerin olduğu ülkelerde herşey olur parala imanını satanlar. Allah subhanehu ve teala nın laneti den korkmayanlar var. Bakara Sûresi 159 - İndirdiğimiz apaçık delilleri ve hidayetin kendisi olan âyetleri insanlar için biz kitapta açıkladıktan sonra gizleyenler var ya mutlaka onlara Allah lanet eder. Lanet edebilecek olanlar da lanet eder....... ALLAH LANET EDER!!
 • ERKAN ERTAN ERKAN ERTAN 29 gün önce
  ABDURAHMAN DİLİPAK HOCAM ,ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM , DEMEKTEN BAŞKA HİÇBİRŞEY EKLENMEZ BU YAZDIĞINIZ YAZIYA , HARİKA TESPİT
 • birgünbirgün29 gün önce
  Paranın ve silahın gücünü elinde tutanlar, "Derin Devletin de" tüm operasyonlarına hükmeder. Aslında "devlet"-"derin devlet" ayrımı yapay bir ayrımdır. Devletin tamamı derin devlettir. 1789 lardan sonra oluşturulan "ulus devletler", yapılanması ve operasyonları itibariyle toplumsal eşitsizliğin ve adaletsizliğin ana kaynağı olmuştur. 1550 lerden beri süregelen ve muhtelif evrelerden geçen (sömürge sistemi, liberal kapitalizm ve küreselleşme) kapitalist sömürü sistemi derin devletin özünü oluşturmuştur. Durum böyle olunca da, yoksul ve gelişmekte olan ülkelerdeki derin devlet yapıları, para ve silaha hükmeden bir kaç zengin devlet tarafından tamamen kontrol ve manipule edilmektedir. Tıpkı Latin Amerika'da 1970 den beri yapılan düzinelerce darbeler gibi. Tıpkı Türkiye'de 1960 dan beri yapılan darbeler gibi. Tıpkı Güney Asya ülkelerindeki (Tayland, Endonezya, Bangaldeş, Pakistan vb.) darbeler gibi. Tıpkı yoksul Afrika ülkelerinin bugün bile en vahşi bir şekilde sömürülmesi ve darbelerle yönetilmesi gibi. Kapitalist dünya düzeninde, Devlet=Derin Devlettir. Bu küresel bir kuraldır ve tüm ülkeler için geçerlidir. Türkiye'de olduğu gibi, tüm ülkelerde derin devlet ve mafya ilişkileri tamamen iç içe geçmiştir. Bu iç içe geçişte ülkelerin istihbarat teşkilatları ve orduları en önemli rolü üstlenmiştir.Mafya ve derin devleti kontrol eden yapıların temsilcileri (iş dünyası, bürokrasi, ordu, üniversiteler, vakıflar, STK lar ve siyasetteki temsilcileri) devletin sahibinin sadece kendileri olduğunu, toplumun ekseriyetini oluşturan sıradan vatandaşların ise sistemde sadece zamanı geldiğinde bu hastalıklı yapınınseçimler ve referandumlar vasıtasıyla teyidini yapan birer figüran olduklarını düşünmektedirler. Sistem böylesine hastalıklı ve adaletsiz bir yapıda olduğu için de, sıradan bireyler sürekli yoksulluk, işsizlik, eğitim ve sağlık hizmetlerine erişememe, dışlanma ve hak ihlalleri ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu hastalıklı ve adaletsiz yapının alternatifi asla "komunizm" veya "sosyalizm" gibi sistemler değildir. Demokrasi veya çok partili politik sistem ise; ülke içinde kurum ve kurallarıyla derin devletin derin amaçlarına ve sadece derin temsilcilerine hizmet etmekte, ülke dışında ise, derin oyuncuların tasmalarını tutan efendilerine sınırsız ve sonsuz imkanlar sunmaktadır. Yani kısacası, devlet denen aygıt derin devletin tam da kendisidir, ve özü itibariyle küresel kapitalist sisteme ve onun çıkarlarına uygun hizmet etmek için dizayn edilmiştir.
 • MehmetMehmet29 gün önce
  Sen hiç Kıbrıs'ta hiç Çanakkale'de ki hatta ve hatta bedir Uhut tebük harbindeki sarıklıları hiç duymadınmı sayın Dilipak.İşine geleni duyuyorsun işine gelmeyenin üzerine hiç basmıyorsun.
 • Rıfat OKUYANLARRıfat OKUYANLAR29 gün önce
  Selamünaleyküm. Rabb e kul olmayı beceremeyen benim gibilerin sahte tanrılara ihtiyacı var tapınmak için Sayın DİLİPAK. Parti liderimiz olur; cemaat liderimiz olur; derin devletimiz olur; para olur; makam olur; nefsimiz olur farketmez tapınacağımız putlar. Allah akıl fikir versin; ne diyelim. Kaleminize sağlık efendim.
 • BozoBozo1 ay önce
  ... Peki istanbul seçim sonucunu yüzde 54 yapan da bunlar değil mi?incele dilipak...ak parti uyuyor
 • Oguz KaganOguz Kagan1 ay önce
  Digelimki var ne yapmaya calisiyorsunuzHic gizli sakli birsey olmayacakmi neyin pesinde siniz. Ak sakallilar veya Ak saclilar gibi bir gizli teskilat olsa bile bunu neden duyuruyorsunuz kimlere hizmet ediliyor
 • Zeki GedikoğluZeki Gedikoğlu1 ay önce
  aynen katılıyorum global çetelerin işbirlikçisi derin çete var hakiki mamada osmanlıdan beri derin devlet olsaydıne m. kamal olurdu nededevrimleri vede batıla sömürge türkiye cumhuriyeti
 • oktay4222oktay42221 ay önce
  Dilipak Hocamızın bilgi ve birikimine olan inancım tam. Ama bu olaya çok farklı bir persfektiften yaklaşmış. Yahudilerin ve hristiyanların bu tip derin yapılanmalarının olduğunu kabul ediyor. Ama bu durumu müslümanlara yakıştıramıyor. Mete Han'a kadar uzanan bu Aksakallılar teşkilatının şamanist dönemde ortaya çıkan yapılanmasının Müslümanlığa geçişten sonra ki dönemde de devam edebilme olasılığını sorguluyor ve red ediyor. Çünkü bu yapılanmanın öğreti ve sahada ki uygulamalarının İslam ile ters düştüğünü savunuyor. Ama 2000-3000 yıllık devlet geleneğine sahip olan bu necip milletin devlet idaresinde bir takım sırlarının olmasınındoğal bir olgu olduğu gerçeğinden hiç bahsetmiyor... Hepimiz insanız ve ne demişler "beşer bazen şaşar"... Ben Üstadın bu konuda şaşmasa da olayı yanlış yorumladığını düşünüyorum... Selametle...
 • Urfali hakimUrfali hakim1 ay önce
  Ah üstad bir türlü akidevi çelişkiden kurtulamadiniz bu gidişle böyle devam edeceksiniz sizi ehli sunnet akidesine davet ediyorum.
 • CHP’nin İslam düşmanı Kemalist derin devletiCHP’nin İslam düşmanı Kemalist derin devleti1 ay önce
  Osmanlı zamanında “derin” bir devlet yoktur,her şey açık seçiktir,yüzeydedir çünkü;şeriatle yönetilir.Ancak Türkiye’de gûya sadece din ve devlet işlerinin ayrılması olan laiklik “CHP zihniyeti” zamanında âşikârane İslam düşmanlığı olarak uygulanmaya başlanmıştır!Başörtüsünü emrederse devlet çalışanına bu şeriat ve laikliğe aykıtı olabilir;ANCAK başörtüsünü yasaklarsa bu fikir ve din özgürlüğüne aykırıdır;DİNSİZLİĞİ DAYATMADIR!
 • Yaşar akyarYaşar akyar1 ay önce
  Benim birşeye aklım yetmiyor bazı kendini bilen yazarlarımız işini gücünü bırak tabiiki bizm de mükemmel diyemiyeceğimizdizi ve filim yapiıldığı zaman hemen eleştiri insanların aklını karıştırankıyaslamalar yaparak sanki devletin manaviyatını kutsal değerlerinin önüne çkarıyorlar yapmayın zaten siz istişare edin dersiniz seneryo yazanlarda bunu göz önünde tutarakbu kurullardan bahsediyolar sonra adam dizinin başında bunlar gerçek değildir diyor neden sizin gibiler milletin inancını kırıyorsunuz biraz esas milletin kusallarına hakaret eden alay eden camii,imam, evliya gibi kutsallarla uğraşanlarla mücadele edin selam ve dua ile
 • Başlık ve içerikBaşlık ve içerik1 ay önce
  Sayın dilipak başlık ve içeriğin birbiriyle alakasi yok bilesiniz. Aksakallilari bilmek istiyorsan cevresinde deli bilinen ama dogrusu veli musa var ona ulaş sana birkaç kapi göstersin anlarsin. Aksakallilar haşa ile biten ifadenden munezzehtirler birşey bildigin yok boş boş konuşma.
 • Sayın dilipakSayın dilipak1 ay önce
  Hiç ergenekonun yeşil yapılanmasını hayal ettinmi..siz bir şeye yok demenizle o şey yok olmaz tabi var demenizlede var olmaz. Teşbihteki tanelerden bir tane olunca imametten haberiniz olması gayet zor..yada belkide biçilen misyon kim bilir...
 • AsiAsi1 ay önce
  Derin devlet varmıdır yokmudur bilmem ama bizim kafamızdaki derin devlet sizin kafanızdaki gibi bir derinlikde değil. Çok saçma ilk sözlerinin yok işte neyse siz dilinize almışsınız ben alamayacağım.
 • SAÇMAlı yorumSAÇMAlı yorum1 ay önce
  "Adil devlet bir ihsan ve saadet vesilesi olduğu gibi, adalet, ehliyet ve liyakat, istişare ve şuradan uzaklaşan devlet baş belasıdır.Adaletten uzaklaşan devlette siyaset ve bürokrasi mafyalaşır. Rüşvet, torpil alenileşmeye başlarsa, devlet zulüm bataklığına saplanır." ALLAH BİZİM DEVLETİMİZİ BU DURUMDAN UZAK EYLESİN...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019