• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüse karşı pet şişeli maske tasarladı

İstanbul Kadıköy'de esnaflık yapan bir vatandaş, Türkiye'de can almaya devam eden koronavirüs salgınından korunmak amacıyla 5 litrelik pet şişeden kendi maskesini tasarladı. Esnafı o halde gören diğer vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

2020-03-27 11:20:00 -
Koronavirüse karşı pet şişeli maske tasarladı

Koronavirüsün Türkiye'de de görülmesinin ardından maske satışlarında artış oldu. Kadıköy’de ise bir esnaf pet şişeden kendi maskesini üretti. Pet şişeden maskesiyle esnafı gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi. Esnafı görenler dönüp bir kez daha baktı.

''Yemek yiyip su içebiliyorum''

Maske bulamadığı böyle ilginç bir çözüm bulduğunu ifade eden Esnaf Ahmet Fahrettin Övünçkaya, “Böyle ilginç bir şey çok sağlıklı, ön kısmında olan deliklerden hava alıyor ve ses geçiriyor rahatça konuşabiliyor gerektiğinde yemekte yiyebiliyor su da içebiliyorum. Boş su şişesini kestim, arka kısmını çıkarttım. Bunu herkes yapabilir baş kısmını lastik ile bağladım. İnsan zorda kalınca yapamayacağı bir şey yok. Kolonyada pahalı olunca evde kolonya da yapabiliyorum. Normal insanların taktığı maskeden daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Kapağını açarak konuşabiliyor, ağız kısmından çatalı tutarak yemekte yiyebiliyorum” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

[email protected]

Bence olmuş, kansızlar 90 TL ye satıyor. filtre olarak damacana ağızna pamuk kafi olur kanaatindeyim.
 • Yanıtla

Ostoviç

Neden? Haberlerde diğer ülkelere maske yardımı yaptığımızdan bahsediliyor. Kendi vatandaşımıza VEREMİYORMUYUZ? Yoksa haber kıtlığı mı çekiyoruz ?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı