• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüse aldırış etmeyen vatandaşlar canlarını hiçe saydı

İstanbul’da memleketlerine dönmek isteyen ve izin belgesi başvurusu yapmak için Esenyurt Kaymakamlığı önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak virüse davetiye çıkardı.

Yeniakit Publisher
2020-03-30 15:00:00 -
Koronavirüse aldırış etmeyen vatandaşlar canlarını hiçe saydı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerden biri sosyal mesafe kuralıydı. Ancak, kural İstanbul'da Esenyurt Kaymakamlığı önünde oluşan uzun kuyruklarda bekleyen vatandaşlar tarafından hiçe sayıldı.

Sosyal mesafe kuralından eser yok

Esenyurt Kaymakamlığı önünde oluşan uzun kuyruklarda bekleyen vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uymadı. Yoğunluğun sebebinin ise memleketlerine dönmek isteyen vatandaşların izin belgesi başvurusu yapmak istemeleri ve valilik tarafından yapılacak olan sosyal yardım başvuruları olduğu öğrenildi. Sosyal mesafeyi hiçe sayan kalabalık polis ekiplerinin uyarılarının ardından dağıldı. Ancak kısa süre içerisinde tekrar toplanarak polis ekiplerine de zor anlar yaşattı. Vatandaşlar, polisler tarafından işlemlerini telefon ya da internet üzerinden yapabilecekleri konusunda bilgilendirildi.

“Burada beklemek riskli”

Sırada bekleyen vatandaşlardan Topçu Dark, “Tapu işlemi için geldim ama yapamıyorum kalabalığı görüyorsunuz. Bu virüs dolayısıyla yapamıyoruz. Nasıl yapacağız onu da bilmiyorum. Zaten 4-5 gündür bu iş için bekliyorum. İçeri alamıyorlar 3 gündür gelip gidiyorum.” Dedi. Burada sosyal mesafe kuralına uyulmadığını söyleyen Dark, ”Burada beklemek riskli ama çalışmazsak da olmuyor. Sonuçta benim de kiram var elektriğim var suyum var. Tapu dönmeden çark dönmez mutlaka çalışmamız gerekiyor” dedi.

“Güvenlik görevlilerini de kimse dinlemiyor”

Sırada bekleyen vatandaşlar bir diğeri Fehmi Canlı ise “Ben Van’da esnafım buraya gelmiştim işlerim vardı. İşlerimi halledip dönmeye çalışıyorum. Şuan izin almadan dönemiyoruz. Burada bayağı bir sıra oldu insanlar da sıkılıyor. Sosyal mesafe kuralına uyulmuyor. Herkes sosyal mesafe kuralına uymalı. Güvenlik görevlilerini de kimse dinlemiyor ama dinlemek zorundayız bunlar bizim için.” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vahap Kalyoncu

 millet ölmeyi bayılmak zannediyor.
 • Yanıtla

Kemal

İnsanları bilim ile eğitmezseniz sonuç bu olur...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı