Korgeneral Karakuş açıkladı! Kara harekâtı ne zaman başlayacak?

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, "Tüm operasyonlarımızda olduğu gibi yine ilk olarak hava harekatı ile başladık. Hava Kuvvetleri belirlenen hedefleri vurduktan sonra kara harekatı başlayacak ancak bunun zamanını şimdiden tahmin edemeyiz" dedi.

09 Ekim 2019 Çarşamba 19:22
Korgeneral Karakuş açıkladı! Kara harekâtı ne zaman başlayacak?

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

"Tüm operasyonlarda olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı'nda da önce Hava Kuvvetleri vuracak ardından Kara Kuvvetleri devreye girecek." diyen Karakuş, "Bu her operasyonda böyledir. Hava Kuvvetleri bölgeyi temizleyebileceği kadar temizler ve sonrasında Kara Kuvvetleri devreye girer." ifadelerini kullandı.

"Hava harekatında vurulacak hedeflerin istihbarat bilgileri doğrultusunda Harekat Merkezi tarafından belirlendiğini belirten Karakuş, şunları söyledi:

"İki hafta önce bölgede keşif uçuşu yapan F-16'larımız hava operasyonunda vurulacak hedefleri belirledi. Hangi hedef önce vurulacaksa hava kuvvetleri o hedefleri vuracak. Devamında görev kara kuvvetlerinde olacak."

'Sivillerin olduğu bölgeyi asla havadan vurmayacağız'

"Hava Kuvvetlerinin sivillerin olduğu bölgeyi vurması söz konusu olamaz. Çözüm sürecinden sonraki operasyonlarımızı hatırlayacak olursak Sur'da, Cizre'de ve diğer bölgelerde 723 Şehit verdik. Sebep bölgede sivillerin olmasından dolayı hava harekatının düzenlememesiydi."

"Türkiye yapacağı hava harekatından sonra bölgeyi çembere alacak. Sivillerin olduğu bölge şanlı tarihimizin tamamında olduğu gibi yine Kara Kuvvetleri ile vurulacak. Çemberde kalan teröristlerde bir süre sonra teslim olmaya mecbur kalacaklar. Kara harekatının zamanlaması konusunda şu anda bilgi vermek mümkün değil. Hava harekatının ne zaman tamamlanacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 19:22

YORUM YAZ

  • A.N.B.A.N.B.6 gün önce
    TESUD Başkanı olarak 28 Şubat duruşmalarına katılan Erdoğan Karakuş, davada sanıklara tepki gösteren müşteki/mağdur sıfatındaki bizlere dönüp, "bir de siz yapmayın zaten mağdurlar" tarzında serzenişte bulunmuştur. Bunlara sorarsanız 28 Şubat da "kumpas" denilerek kapatılmalı, zaten böyle bir dönem de yaşanmadı, hepimiz hayal gördük. Allah izin verirse bu davanın işini burdaya görmeye azmettim, ahiretteki hesabı da ayrıca soracağız inşallah.
  • Nuran KaradenizNuran Karadeniz6 gün önce
    Daima yanınızdayiz destekliyoruz, şanlı ve şerefli askerlerimize dualarımızı gönderiyoruz Rabbim zaferler ihsan eylesin inşallah
  • mlletmllet7 gün önce
    Güneş doğar dağlarda gölgeler bu renk Gümüş sularda yanar altın bir çelenkHer yaram bir çiçek gibi kanımla suladım bu yeri. Sıra aslan özel kuvvetlerde Hayde gazanız mubarek hızır yoldaşınız olsun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019