• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kolonya kullanmak orucu bozar mı? İşte Diyanet'in açıklaması

Ramazan ayı yaklaşıyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ardından vatandaşlar dezenfektan olarak kolonya da kullanıyor. Hal böyle olunca her yıl cevabı araştırılan Kolonya kullanmak orucu bozar mı? sorusu en çok bu Ramazan sorulacak gibi gözüküyor.

Yeniakit Publisher
2020-04-09 20:31:00 - 2020-04-10 14:19:17
Kolonya kullanmak orucu bozar mı? İşte Diyanet'in açıklaması

Rahmet, mağfiret ve bağışlanma ayı olan mübarek Ramazan ayı yaklaşıyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ardından vatandaşlar dezenfektan olarak kolonya da kullanıyor. Hal böyle olunca her yıl cevabı araştırılan Kolonya kullanmak orucu bozar mı? sorusu en çok bu Ramazan sorulacak gibi gözüküyor.

Orucunu sağlıklı bir şekilde tutmak isteyen Müslümanlar orucu bozan ve bozmayan durumları araştırıyor.

Bakan Fahrettin Koca: Kolonya koronavirüse karşı etkilidir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kolonya koronavirüse karşı etkili mi? sorusuna yanıt vermişti. Koca, 'Kolonya koronavirüse karşı etkilidir. Bilim Kurulu bunu tavsiye ediyor' demişti.

Hal böyle olunca, her sene Ramazan ayında araştırılan Kolonya kullanmak orucu bozar mı? sorusu en çok bu yıl gündeme gelecek gibi gözüküyor.

Peki, kolonya kullanmak orucu bozar m? İşte, Diyanet'in o soru ile ilgili verdiği yanıt:

Oruç tutanların deodorant, parfüm ve kolonya kullanmaları bunları koklamaları caizdir. Bunları yemek ve içmek sınıfına dahil olmadığı için orucu bozmazlar. Üzerinize bunkardan sürdükten sonra, onların etkisi devam ederken namaz kılmanızda ise bir sakınca yoktur.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dumanlı

Hal böyle olunca, her sene Ramazan ayında araştırılan Kolonya kullanmak orucu bozar mı? sorusu en çok bu yıl gündeme gelecek gibi gözüküyor. Her sene niye araştırılıyor. Bu konuda bir içtihat oluşmamışmı. Yoksa tam emin olunamıyan bir konumu.
 • Yanıtla

hasan

muslumanin dinle imtihani,,,hadi bakalim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı