Seçim 2019 Sayfası

Kılıçdaroğlu evini sattı! Nedeni ise...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açılan davalarda, 1,5 milyon liraya yakın tazminat ödemeye mahkum edildi. CHP Liderinin tazminatları ödemek için evini sattığı öğrenildi.

11 Ocak 2019 Cuma 19:02
Kılıçdaroğlu evini sattı! Nedeni ise...

CHP, bir süre önce genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği davalarda tazminatları karşılamak üzere fon oluşturma kararı aldı. Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar 1 milyon TL tazminat ödemeye mahkum edildiği ve bu miktarı ödemek için yazlığını sattığı ortaya çıktı.

CHP TBMM Grubunun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminatları ödemek üzere 'imece' kararı sonrası, Kılıçdaroğlu'nun kazandığı ve kaybettiği tazminat davaları yeniden gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu, göreve geldiği günden bu yana hakkında açılan davalarda 1,5 milyon liraya yakın tazminat ödemeye mahkûm edildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine Ankara'da açtığı tazminat davalarında 2009'dan 2018 Temmuz'a kadar 147 bin lira manevi tazminat kazandı. Kılıçdaroğlu hakkında, bazı bakanlar ve belediye başkanları tarafından da davalar açıldı.

Mehmet Özhaseki de dava açtı

Bu davalardan en çok konuşulanı ise dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin açtıkları oldu. Yolsuzluk iddiaları üzerine Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'tan 13 ayrı tazminat davasında 80 bin lira tazminat kazanmış ve bu parayla şehirde 3,5 ton sucuk dağıtmıştı.
Kılıçdaroğlu bu dönemde çeşitli bakanlar hakkında gündeme getirdiği iddialara ilişkin davalarda 5 bin lira ile 30 bin lira arasında değişen miktarlarda para ödemeye mahkum edilmişti.

Man adası iddiaları

Kemal Kılıçdaroğlu, en büyük tazminatı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'na para transferi yaptıklarına ilişkin iddiaları nedeniyle açılan tazminat davasında kaybetmişti.
İddialar üzerine açılan davalarda Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin "aşağılayıcı, gerçek dışı ithamlar ve hakaretler içerdiği" belirtilerek, Erdoğan adına 500 bin lira, çocukları ve diğer yakınları için de toplam 1 milyon lira manevi tazminat talep edilmişti.
İstanbul Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davalarda Kılıçdaroğlu toplam 698 bin lira manevi tazminata mahkum edildi.
Kılıçdaroğlu'nun avukatı, avukatlık ücretleri ve yasal faiziyle birlikte toplam 909 bin 353 lira tutan manevi tazminat bedelini, İstanbul 3. İcra Dairesi'ne yatırdı.

Mal varIığı ile ortaya çıktı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yüksek tutardaki bu tazminatı nasıl ödediği konuşulurken, Kılıçdaroğlu'nun mal varlığının güncellendiği açıklandı.
Güncellenen mal varlığında ise Kılıçdaroğlu'nun daha önce Balıkesir Burhaniye'de bulunan yazlığının olmadığı görüldü. Kılıçdaroğlu'nun, tazminat ödemesi için yazlığı 500 bin liraya sattığı öğrenilirken, ayrıca mal beyanında 200 bin lira da borçlu olduğu görüldü.
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı 13 davadan, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından feragat etmişti. Aynı süreçte Kılıçdaroğlu da Erdoğan aleyhinde açtığı 3 davadan vazgeçti.
Bu arada Erdoğan adına, avukatları tarafından Kılıçdaroğlu hakkında yakın zamanda açılmış, biri 1 milyonluk, diğeri de 250 bin liralık olmak üzere iki dava daha bulunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 19:02

YORUM YAZ

 • A yıldız A yıldız 3 ay önce
  Yorumları okurken bazı fetocu dingillerin hala dersini almadığını görüyorum ki bu dingiller Tayyip erdoğana dil uzatmayı marifet sanıyorlar.İlginç olanda hindistanda cadde ortasına yatıp tırafiği tıkayan öküzler bile kılıçlaroğlunun yalancı bir adam olduğunu anlayıp möölemesine rağmen bizdeki bazı yerli öküzlerin anlamaması.
 • DeryaDerya3 ay önce
  Gerçeklerin ortaya çıkma gibi (korkanlar için)kötü bir huyu vardır.Er ama geç.Bekleyin göreceksiniz inşaallah.
 • Yavuz 1517Yavuz 15173 ay önce
  Dost rumuzlu tip, fetö aparatı olduğun o kadar netki! Tekrar çoğalıp toparlanacağınızı mı zannediyorsunuz. Siz pensilvanya şeytanının çocuklarına acırsak namertiz. 15 TEMMUZ ihanetinin karşılığını sizlerden aheste aheste çıkaracağız. Soruları çalıp kendi adamlarınızı yerleştirirken, askerlere kumpas kurup kendi adamlarınızı yerleştirirken, mahkemelerde kendi savcı ve hakimlerinizle entrikalar çevirirken o olmayan ahlâkınız nerede idi.. Hâlâ utanmadan ALLÂH'ın ayetleri ile yine insanları kandırmaya çalışıyorsunuz. Aynen pensilvanya papazının yaptığı gibi. Ulan sizleri bitireceğiz. Sizlere her gün operasyon yapmaya devam edeceğiz. zannediyormusunuz ki devletin içinde bir tane kripto fetö aşalığı kalacak. inlerinize gireceğiz inlerinize.
 • mikail okuroğlumikail okuroğlu3 ay önce
  beter olsun chp kendimi bildim bileli böyle başkan ğörmedichpkk bitirene kadar korunmalı ismeti duydum digerlrini yaşadım. islam düşmanı chpkkbitirecek inadına inadına başında kalsın.
 • Emin KoçEmin Koç3 ay önce
  O paralar geri ödenecek.Bakalim akp,yi kim kurtaracak.
 • Yolcu Yolcu 3 ay önce
  Allah akil fikir versin biri ard arda hata yapıyor diğerleri de ona edepli ol ceza alma diyeceğine adeta sen devam et bedelini biz öderiz diyorlar akıl tutulması olmuş fiye dudunuyorum.
 • ceyhan yolbaş ceyhan yolbaş 3 ay önce
  AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER
 • Şahin Şahin 3 ay önce
  Kaça sattı evini kaça ..
 • DostDost3 ay önce
  Islam adına cıkıp, kokune kibrit suyu dokenler ahir zamanin Sufyaniyet'inde baska ne olabilir. Ayak takimin agizi da lagim borusu gibi (Figur:yavuz 1517). Dersden nasipleri var mi bilmem , sozu sultanina birakalim.“Büyük günahların en büyüklerinden birisi kişinin ana-babasına lanet etmesidir." “Ey Allah’ın elçisi! Nasıl olur da kişi ana-babasına lanet eder!” denilince Hz. Peygamber, “Bir adam, başka bir adamın babasına söver, o da onun babasına ve annesine söver” buyurdu.(Buhârî, Edeb, 4)
 • Recep GülerRecep Güler3 ay önce
  AŞAĞIDA,ACİTASYON ROLLERİNDEKİ DÖLLEK-FETÖCÜLER-KÖKÜDE KENDİDE DIŞARDAKİ PAPAZIN P..ÇLERİİİ;-BİR DEĞİL-10 DEĞİL,KAÇ KEZ ONCA FETÖ CANİSİ HAKİM,SAVCI-MOĞOLTAYIN HAKİMLERİ-SAVCI-AVUKATLARI SAVUNMUŞ,İFTİRA-YALAN-KÜFÜR OLDUĞUNA KARAR VERİLMİŞ,HALA SAVUNACAĞINIZA-BEYNİ CİPLENMİŞ ŞEREFSİZLER-BU PROJENİN TUTMADIĞINI DAHA ANLAMADINIZ MI?BAYKALA-MHP YE-FADİME ŞAHİNLİKLE YAPTIKLARINIZI,ALLAH BAŞINIZA GEÇİRDİ-BUNCA MAL-SSK BAŞKANLIĞINDAN MI,,DİYE HESAP SORACAĞINIZA-200 BİN TL.LİK BORCUN eğer iş bankasından geldiğide ispat edilirse???
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli3 ay önce
  %99 hu Müslüman bir ülkede, o ülke insanları ''başka bir insanın acısına seviniyorsa'' o ülkede Din ve İman kalmamıştır. Bunu dağa önce yaşanmış mahkeme kararlarına dayanarak yazıyorum.Ergene kon, Balyoz ve benzerleri ne oldu? Yanlış kararmış denilip dosyalar kapandı. Ya bu kararlarda yukarideki olaylar gibi olursa ''bu sevinen kişiler nerelerine bakacak?''
 • ÖzgünÖzgün3 ay önce
  Evi olmasın şerefi onuru olsun.Hukukla oynarsnız evde kalmaz canda.Siz ergenekona savcı oşanlarsınız .Ne canlara sebep oldunuz ev neki.
 • Goknar toprakGoknar toprak3 ay önce
  İnsanın aklına tazminatlar için herşeyi sattı ev de gitti inşallah başka şeyler?satmaya kiraya vermeye gerek kalmadan aklını başına alır demek geçiyor.Bugün Kâbe nin önünde resim çektirmiş resmini gördüm hidayete ermiş hac vazifesini gitmiş diye düşündüm ama fotomontaj mış hacı Kemal abi ne yakışır ama. Allah hidayet eylesin egerki Allah'a yonelmezse Baykal başka türlü perişan oldu bu zavallı daha beter olacak
 • GERÇEKİSLAMGERÇEKİSLAM3 ay önce
  çok alametler belirdi vakit tamamdırharam helal oldu, helal haramdır.HIRSIZLIK ,RÜŞVET ,İFTİRA ,İSLAMDAKENDİNİ KANDIRMA ...
 • GERÇEKİSLAMGERÇEKİSLAM3 ay önce
  NEDEN ACABA BİRİLERİ BİZE GÜVENMEZ(?)Man Adası davasında , duruşma öncesi hakim değişikliği!CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarına 190 bin TL daha tazminat ödemeye mahkûm edildi. "Sizin davranışlarınıza bakıp da Müslümanlığa özenen insanlar yoksa imanınızı gözden geçirin." HZ MUHAMMED S.A.V
 • AydınAydın3 ay önce
  Yetmiyormuş gibi evinin huzurunu da kaçıracak. Vah vah vah, vah ki ne vah!
 • mersinlimersinli3 ay önce
  Birileri ile öbürkü dünyada ;öbürkü taraftagörüşürüz ,son anda yapılan hakim değişimiyle ,bakalım BUBİRİLERİYORUMCULARI DAorada reddi hakime gidecekler mi? görücezzz!!!
 • Ak55Ak553 ay önce
  Yalan ile politika yürümez bu aynıbu zamanın da oradan buradan çalmış şimdi diyet ödüyor com ağzını buluyor iyi bulmalar
 • Yavuz 1517Yavuz 15173 ay önce
  Dost rumuzlu tip, sana içimden edebildiğim kadar sinkaflı küfürler yolladım. Umarım sana ulaşmıştır, Umarım bir şeyler hissetmişsindir. Fazlası ile hak ettin. Bizlere tahammül edilmesini öğreneceksiniz, bizlerin sizlere tahammül ettiği gibi. 96 yıldır bu millete reva gördüğünüz zalîm davranışlarınıza bundan sonra izin vermeyeceğiz. ANLAYIN ARTIK! Sizlerin dönemi bitti. LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dır.OYUMUZ AK PARTİ'ye.
 • MuzafferMuzaffer3 ay önce
  Fetocu danışmanlara kanarsan olacağı bu cezanı ödeyecek sin Kemal efendi.
 • AlperAlper3 ay önce
  Bazı Müslüman?yorumcular da,Allahın kitabından,namazda okudukları birkaç ayetden başka bir nasipleri yok ki,çok uçuk yorumlar yapmışlar.
 • AdaletAdalet3 ay önce
  Asaletin yeter piro , senin haklı doğru olduğunu biz biliyoruz .
 • DostDost3 ay önce
  Yandas olmak zorunda olmanin, ve ifrat ve tefrit noktaririna savrulmanin ne aci gostergesidir bu haber. Bir tarafta tum mahkemeleri tesiri altina almis, hic bir kural kanun tanimayan, en yuksek mahkemeleri bile dikkate almayan bir Yezid'i iktidar, diger tarafta mahkemelerden adelet uman zavalli bir muhalefet. Yazik cok yazik. Zorba iktidar, mufalefetin gozlerini oymus, muhalefet goremiyor diye zorbaliga tasminat oduyor. Cok yazik bu ulkeye....cok.
 • SerseriSerseri3 ay önce
  Kamal ve Hasan bey satın K.K memur maişiyle bu serveti nasil yapti yargıya emir verseydi kurduğu parti kapatılmaya karşı kalmazdı ama yinede KK iyiki var gülmek için
 • Adem Adem 3 ay önce
  Tarafsız ve bağımsız yargımız hiçkimseden talimat falan almadan ve verecekleri karar sonrası başlarına gelebileceklerinden endişe etmeden Kılıçdaroğlu'nu astronomik tazminatlara mahkum etmişlerdir. Kendisi de mülkünü satarak, milletin malına, parasına çökmeden ödemiştir.
 • Yavuz 1517Yavuz 15173 ay önce
  fetö işportacısı bu adamı 31.03.2019 tarihinden sonra hatırlayan olmayacaktır. LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN. OYUMUZ AK PARTİ'YE.
 • İsmail Kİsmail K3 ay önce
  Kasetle chppkk nın başına getirilen ecnebiler Türkiye Cumhuriyeti Başkanının İffetine İzzetine Şerefine Haysiyetine iftira üstüne iftiralar atacak kendini bilmezler bide bu olanlara sahip çıkacaklar ve kendilerini Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı sayacak!!!Ne günlere kaldık.Yorumcu bozuntusu kriptolar (hasan, kemal) sizive sizin gibi daha nice kriptoları Rabbime havale ediyorum.
 • DavutDavut3 ay önce
  doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar doğruları söylediğinde ,evinden barkından da olursunhaksızlıkların olduğu bu sistemde..!!
 • AlperAlper3 ay önce
  Halka da iftira atılıyor,kandırılıyor,aşağılanıyor.tehdit ediliyor Biz de tazminat davası açsak,kazanırmıyız?Güçü ,mevkisi yok,mahkeme masraflarınıödeyecek parası yokken,vatandaş ne yapmalı?
 • vatanvatan3 ay önce
  Buz rezidansta ki kızının dairesini bir gazeteye hem de değerinden %40 aşağı bedel ile neden sattıklarını da bilen bilir,SSK'da yediği herzeleri de bilen bilir,açılan davada kendisini dava dışı bırakan ismi daha sonra vekil yaptığını da yine bilen bilir.
 • dermanderman3 ay önce
  kılıçdaroğlu haklı olduğu söylemlerinde bile tazminat davasına mahkum ediliyor.. ülkede adaletin geldiği nokta bu.. çünkü kararı verecek hakim adalete göre değil saraya göre karar veriyor.. seversiniz sevmezsiniz, dindardır dinsizdir oda önemli değil benim içinkılıçdaroğlunun haciz edilen evi veya benzeri şeyleri onun için şeref madalyası.. en azından zülme razı değil..
 • basatbasat3 ay önce
  Kilictaroglu gibiler icin ev satmak problem degil, ona bu soylediklerini soyleten var. simdilik evleri satiyor, gorun bakin yarin alir veya birisi buna hediye eder. Bu isler boyle yorur. Evajelistlerin parasi boll nasil olsa.
 • HaticeHatice3 ay önce
  Tazminatlardan dolayi evini sattigina inanmiyorum o zaman akilli olsun iftira atmasin eger iftiralardan dolayi evini satti ise eline her tutusturulan kagitta ne yaziyor okusun ondan sonra konussun veya o kagidi kim eline veriyorsa tazminatlari o odesin ben bir vatandas olarak tazminatlar icin evini sattigina inanmiyorum secim uzeri magdurmus gibi durustmus gibi gostermeye calisiliyordur yalan yalan yalan yakinda gercek secimden sonraya ortaya cikar ellerinde is bankasi var yuzlerce sirket var hristiyan vakiflari var akit sende gaza gelme
 • 145314533 ay önce
  Ülkeyi kurmakla,ülke ile yaşıt olmakla övünen partisinin vekilleri de sen bildiğini oku,hakaret et,küfür et biz fon açarak bunları maddi olarak karşılarız deme cür'et'ini de gösterdiler.
 • hasanhasan3 ay önce
  adam evini satıp tazminat ödüyor,, milletin parasıyla sarayda sefa sürmüyor,,,utanmadan haber yapıyorsunuz
 • LeventLevent3 ay önce
  Aga bu adam devlet memuru bürokrat degilmiydi bu insanlar nasıl bu paralara sahip oluyorlar aklım almiyor
 • mehmet önenmehmet önen3 ay önce
  sorun yok kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez derler
 • kemalkemal3 ay önce
  hiç biriside iftira degil söyledigi her şey dogru fakat mahkemelere talimat veremiyor ne yapsin bir gün rüzgar ters eserse bak sen o zaman bakalim neler olurrr görürüz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Nisan 2019