Kılıçdaroğlu adını ağzına almadı! İmamoğlu ile örtülü kavgaları o gece başladı

Mustafa İlker Yücel, Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında yaşanan seçim galibiyeti çekişmesini yazdı. Yücel, Kılıçdaroğlu'nun seçim konuşmasında İmamoğlu'nun adını ağzına almadığına dikkat çekti.

26 Haziran 2019 Çarşamba 01:01
Kılıçdaroğlu adını ağzına almadı! İmamoğlu ile örtülü kavgaları o gece başladı

CHP liderinin seçim gecesi kendi adayının adını ağzına almadığını belirten Aydınlık yazarı Mustafa İlker Yücel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu cephesi arasında yaşanan "Ben kazandım" tartışmasını yazdı. 

İşte Yücel'in "Türkiye'nin önünde iki yol" başlıklı bugünkü yazısındaki o bölüm:

Her fırsatta "partiler üstüyüm" mesajı vererek "Cumhurbaşkanı koltuğuna yakışırım" sinyali veren Ekrem İmamoğlu, aslında CHP Genel Başkanlığı koltuğuna hazırlanıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarı sürecinin başlangıcı olarak "Adalet yürüyüşünü" işaret etmesi de zafer öznesi olarak kendisini takdim eden ve teşekkür konuşmasında adını anmayan İmamoğlu'na bir cevap olarak not edilmeli.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Haziran 2019 Çarşamba 01:01

YORUM YAZ

 • sonersoner26 gün önce
  7 haziran da yaşanan ile aynı, halka yalanları gerçekmiş gibi yutturdular, ekonomiuk sorun yaşamasaydık bu durum oluşmazdı diyae düşünenlerdenim, tabi birde Topbaş'ın görevden alınması olayı yüzünden, seçmen kendi seçtiği kişinin dayanaksız olarak görevden alınmasına kızgın, biraz demokrasi ayarlarına dönüp, daha hoşgörülü, daha yenilikçi, daha özüne uygun davranma zamanı
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı27 gün önce
  1yıl veriyorum en fazla 1.5 yıl...Belediyeyi kurutacaklar ve bunu yaparken de birbirlerine düşecekler.Tarihleri bunu ispat etmiştir hep..İskigate, Hortum Sıkandalı gibi örnekler bunların gerçek tarihidir.Örgüt gibi bir oy verme yapıları oldukları için bugün siyasette hep varlar ve buna borçlular.Güçleri buradan gelir.En başta kendi hırsızlarını korumak refleksi, bu örgüt yapılarından kaynaklanır.Kadıköy,Beşiktaş gibi yerlerde foseptik çukurunda bile yaşasalar,yine örgüt mantığı ile chpye oy verirler.İç mesele olarak bakarlar meseleye.Sahip oldukları Belediyeler onlar için babadan oğula emekli olma yeridir.Hırsızlıklar sistematik olarak dededen toruna yayılmıştır.
 • ÖzkanÖzkan27 gün önce
  Millet Chp'ye değil,İmamaoğluna oy verdi. Eğer başka aday olsaydı kazanamazdı. Hakkı teslim etmeli
 • ayşe gülayşe gül27 gün önce
  aşağıda yazan, sonu bu kibir sizi bitirecek diyen zat;siz muhalifler çok mu tevazu sahibisiniz? bu kaçar sözünü, yıllarca kim için kullandınız ve kullanıyorsunuz?tencere dibin kara senini ki benden kara. derler sizin gibilere. asla sulh olmayacağız sizin gibilerle.
 • SerhatSerhat27 gün önce
  Herşeyde bir hayır varken seçimin ilk hayırlı sonucu CHP nin bölünmesi olur inşallah
 • gercek ge cevapgercek ge cevap27 gün önce
  gercek rumuzuyla yazan yorumcu arkadas hani imamoglu secimden sonra yurtdisina kaciyordu en az elli defa yazdin ne oldu biz nerede yanlis yaptik diyecegine hala halki sucluyorsuniste bu kibir sizi bitirecek
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 27 gün önce
  Bu ittifak bir cia projesi olduğundan cia vaz geçmezse onlar mücadele etmezler. Bu cia projesinin arkasında Başkan Erdoğan’ın s-400 alımındaki direncin olduğunu görmek konuyu çözecektir. Elinde sürekli mendille terini silen daha işe bAşlamdan acizlik gösterisi yapan biri İstanbula ne getirir?. Evet s- 400 muhalifleri şimdilik kazandı. Öyla halkı iyi okuyalım ,yok milli irade, yok demokrasi kazandı gibi laflarla İktidar yalakalarının da bu cia projesine hizmet ettiğini görmek çok acıklı bir durum.
 • veliveli27 gün önce
  Hayırda yarışacak halleri yok. Yalanda, iftirada, pişkinlikte, yalanın en cesur ifadesinde yarışacaklar, ama doğrusu çok çetin bir yarış olacak.
 • GerçekGerçek27 gün önce
  Bile bile chpye verdiler İstanbul u. İlçe belediye başkanından genç biri yokmu sanki. Kimsenin bilmediği athursizi akp başkan yaptı . Adama bedava reklam oldular. Bu işte bı Çapanoğlu var sanki Trabzon lu diye yol verilmiş. Akp hiç ağzını acmasa bile kazanırdı.
 • Kasım Kasım 27 gün önce
  Dinsizin hakkından imansız gelir. Kılıçdaroğlu kendisinden daha yalancı ve de daha müfteri birisini kendi eliyle kendisine rakip yaptı. Kesinlikle CHP ye genelbaşkan olacak bu tip.
 • Özgür türkiye Özgür türkiye 27 gün önce
  Dünyanın geldiği noktaya bak bizdeki akıl fukaralarının yaptığı yoruma bak yok imam olmazmış aleviye dede lazımmış  inancin sana kalsın bize insanlığın lazim önce insan ol sonra yorum yap
 • KahrabanKahraban27 gün önce
  AKP ye yıllarca oyvermiş birvatandaş olarak bu saygısızlığı şiddetle kınıyorum.AKP yi kendini bilmez nesöyleyeceğini bilmez belediyeler biterecek CHP Nin ekmeğine yağ sürüyorlar. İstanbulda hezimet böyle yaşandı.Dahada yaşanacak Belediyelerde yolsuzluk torpil adam kayırma devam ettiği müddetce .yıkım şiddetle devam edecek benden söylemesi
 • BilalBilal27 gün önce
  Bunlar birbirinin sonu olaclardir,chp tarihine bakin,executie baykal kiloglu !!!!!!!!!!
 • fetösavarfetösavar27 gün önce
  yau arkadaş oldu olacak kainat imamı da yapın.. çapsız çupsuz adamdan...
 • adını anmayacağııım, lay_lomm,adını anmayacağııım, lay_lomm,27 gün önce
  Aleviler için 'imam' bir şey ifade etmez; dede olması lazım. O nedenle hemen soyadını dede yapsın ki kılıçdarovlu adını ansın
 • ......27 gün önce
  Daha bu iyi günlerimiz. sapıkların kendi içindeki kavga istanbulu da yakacak malesef.
 • Talat CanTalat Can27 gün önce
  Birbirinizden bulun inşâallah!
 • KızgınKızgın27 gün önce
  Bakalımbu millet ne zaman anlayacak İmamoğlu nun proje olduğunu..CHP liler fena tongaya düştü
 • ÖmerÖmer27 gün önce
  Kavga olsa ne olacak chp liler akepeye oy mu verecek.Sen nafaka mağduru erken evlilik zulmü 28 Şubat mağdurlarıni duyma chp den gelecek oy dan medet bekle.Gemi karaya oturur arkadaş..El İnsaf artık.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Temmuz 2019