Keriman'ın kazanması İslam düşmanlarının iştahlarını kabarttı

1932 yılında iyiden iyiye Batı kültürünün etkisine giren Türkiye’de, Cumhuriyet gazetesi öncülüğünde düzenlenen “sözde modern özde ahlaksız” güzellik yarışmasını Keriman Halis Ece’nin kazanması İslamiyet düşmanlarının iştahını bir hayli kabarttı. Jüri başkanı yarışmayı “İslamiyet’in bitişi Hıristiyanlık'ın zaferi" olarak yorumladı.

14 Eylül 2018 Cuma 11:56
Keriman'ın kazanması İslam düşmanlarının iştahlarını kabarttı

 yeniakit.com.tr  - Yüzyıllar boyunca 4 kıtada hüküm süren ve İslamiyet’e öncülük eden Osmanlı Cihan Devleti’nin mirasını Türkiye Cumhuriyeti’ne devretmesi, dönemin İslam düşmanlarının yeniden harekete geçirdi. Türkiye’yi İslamiyet’ten uzaklaştırmak ve Müslümanların dünya üzerindeki hakimiyetini kırmak için Batı kültürünü Türkiye’ye de empoze etmeye çalışan Batı toplumu, Türkiye’de Cumhuriyet döneminde çıkarılan bir takım kanunlarla amaçlarına bir adam daha yaklaşırken Cumhuriyet gazetesi öncülüğünde 1932 yılında düzenlenen ve kadın bedenini ‘cinsel bir obje’ olarak gören sözde güzellik yarışması, İslam düşmanlarının iştahlarını bir hayli kabarttı.

‘ALÜFTELER KATILAMAZ’

Belçika’da düzenlenen sözde güzellik yarışmasının Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan ilan kapağında, “Müsabakaya her namuslu Türk kızı iştirak edebilir” ifadelerine yer verilirken ilanda kullanılan ‘namus’ kavramının cinsel bir objeye nasıl alet edildiğini de gözler önüne serdi. Yarışmaya katılım şartları arasında ‘Alüfteler katılamaz’ diye şart koyan yarışma organizatörlerinin başvuruda bulunacak olanların alüfte olup olmadıklarını nasıl tespit ettikleri merak konusu oldu.

“KERİMAN KAZANINCA İSLAMİYET KAYBETTİ”

Sözde güzellik yarışmasına Türkiye’yi temsilen Keriman Halis Ece katılırken, Batılılar Ece’yi Fransa’da dansa engel olan Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın torunu diye takdim etti. Yarışma jürisinin başkanı, Keriman Halis Ece’nin yarışmayı kazanması sonrası kürsüye gelerek “Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa’nın, Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitti.” ifadelerini kullandı. Jüri başkanının bu sözleri asıl hedeflerinin Batı ve Hıristiyan kültürünü İslam coğrafyasına empoze ederek İslamiyet’i ortadan kaldırmayı amaçladıklarının adeta bir itirafı olurken ne yazık ki ülkedeki kimi çevreler bu yaşananları ‘Modernleşme ve çağdaşlaşma’ diye yuttu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Eylül 2018 Cuma 11:56

YORUM YAZ

 • adapaadapa1 yıl önce
  hristyan jüri üyesi demiştir ki inan olun'vay be yıllardır savaşla yenemediğimiz türkleri şimdi yarı çıplak soyuyoruz bu en büyük zaferimizdir' demişlerdir.Zaten hep öyle rahibe saçını kapatır adı din olur bizim ablalarımız,analarımız kapanınca çağ dışı oluyordu Allaha şükürler olsun o zihniyet yeryüzünden silindi
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 yıl önce
  OGÜN BUGÜN HER REZALET KATMERLİ ARTTI.BUNA MÜDAHALE EDİLDİMİ AZGIN AZINLIK KUDURMUŞ KÖPEK GİBİ KARŞI ÇIKTI.ARTIK EDİLGENLİKTEN KURTULUP,ETKEN TOPLUM OLMALIYIZ.
 • ŞERİATŞERİAT1 yıl önce
  EYAKİT YANLIŞ YAZIYORSUN....İSLAM BATIL DEĞİLKİ...BATIL OLAN KAYBEDER......KAYBEDEN , İSLAMI YAŞAMAYAN..MÜSLÜMANLAR MÜSLÜMANLAR BATIL YAŞADIKLARI İÇİN KAYBETTİLER....
 • ŞU CUMA HÜRMETİNE SENİN DİNİNİ TEBLİĞEDEN KULARININ DİLİNİN DÜĞÜMÜNÜ ÇÖZ KARŞISINDAKİNE İSLAMI SEVDİR KABULETMESİNİ NASİPET RABİM AMİN ŞU CUMA HÜRMETİNE SENİN DİNİNİ TEBLİĞEDEN KULARININ DİLİNİN DÜĞÜMÜNÜ ÇÖZ KARŞISINDAKİNE İSLAMI SEVDİR KABULETMESİNİ NASİPET RABİM AMİN 1 yıl önce
  1940 DA KAÇ TANE AVRUPALIMÜSLÜMAN VARDI BUGÜN MİLYONLAR VAR SEN MÜSLÜMAN BUNUN NERESİNDE DURUYON ALLAHCC ONA BAKACAKİSLAMIN MAZLUMUN İYİNİN YANINDA DURMAK NASİPET RABİM ŞU CUMA HÜRMETİNE AMİN
 • ENGİN CANENGİN CAN1 yıl önce
 • samisami1 yıl önce
  ben ortada bir ciplaklik rezalet göremiyorum insanlari yaniltmayin. ...
 • hayrihayri1 yıl önce
  en azindan simdiki ki.i aciklara bakarak kapaliymis... birakin islami halkimizda hiristiyanligin ,,h,, sini bile bulamassiniz! günde bes vakit ezan okunuyor ama kime ne! faiz zina serbest! kime ne kime???? Papaz fetö ve hasasileri kadar olamadik!!! durum bu!!! aman sesini cikarma,... iceri atarlar aman polis duyar aman asker darbe yapar... kardesim halkin 3/4.... yerli bir düzen istiyor... 40 Milyon sokaklara dökülse kim ne yapa bilir soruyorum??? kanun benim, asker benim, millet benim... 15 temmuzu hatirlamak bence fazlasiyla yeterli!!!! ama kime neeee laf olsun... sözde hepimiz müslümaniz.... TV karsisinda Dirilis veya Payitaht izlemekle olmuyor bu isler... sesimizi cikartamiyoruz!!! Halifelik döneminde bile millet cekinmeden sarya yürüye biliyordu, terbiyesizlikleri tabiki, savunmuyorum lakin... simdi ne idam var ne baska birsey... nedir bu korku... aman bana dokunmayan yilan bin yasasin kafasi ile birgün duvara kötü toslayacagiz... Ümmetin durumu icler acisi! 100 yil prangalara vurulmus halde yasamayi ölüme tercih edebiliyoruz, saka makla bir yana resmen batililasmisiz!!!!
 • maraşlımaraşlı1 yıl önce
  Ve o gün Türkiye çağdaşlaşmanın zirvesine çıktı. Maalesef osmanlının torunları yerin dibine geçirildi. Sağolasınatam bizim çağdaşlaştırdın , sayende gavurdan farkımız kalmadı.
 • AbdulKerimAbdulKerim1 yıl önce
  KERİMAN ve KERİMAN gibiler müsabakayı, yani CENNEMİ KAZANDILAR. Peşinden gitmek isteyenleri tutan yok. İSLAMİYET KAYBETMEDİ, KAYBETMEYECEK! ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019