• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kendini nimetten saydı! PR için en son bunu yaptı

Geçtiğimiz günlerde "Gazete manşetleri bir gün önce bana gönderilip 'uygun mu' diye soruluyordu" iddiasını ortaya atan Anadolu Ajansı’nın eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, kendisine gelen tepkiler üzerine iddialarını ispat etmek yerine, kendisini eleştiren gazetecilere dava açtı.

2019-11-22 13:01:00 -
Kendini nimetten saydı! PR için en son bunu yaptı

Anadolu Ajansı’nın eski Genel Müdürü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, başbakanlığı döneminde bir süre basın danışmanlığı yapan Kemal Öztürk, geçtiğimiz günlerde ortaya bir iddia atarak "Bugün çok bağımsız ve çok özgür gazetecilik yaptığını söyleyen arkadaşlarımız, o zamanlar gazete yönetiyorlardı. Ve ben istemeden, ertesi günün gazete manşetlerini bana gönderiyorlardı. 'Uygun mudur' diye soruyordu ve öyle yayınlıyordu" demişti. 

İddiaları havada kaldı

Öztürk'ün bu iddiası üzerine çok sayıda gazeteci, açıklamalara tepki göstererek bu isimlerin açıklanmasını istemişti. Elinde bir delil olmayan ve birçok isim gibi PR için ortaya böyle bir iddia attığı düşünülen Öztürk'ten yeni bir hamle geldi. Söylediği iddiayı ispatlaması beklenen Öztürk, bunun yerine farklı bir yol izleyerek kendisine tepki gösteren isimlere dava açtı.

3 kuruşluk dava

İddialarını ispatlayamayan ve insanları zan altında bırakan Öztürk, kişisel bloğundan yaptığı açıklamada, söylediklerinin ardından medyada kendisine yönelik bir linç kampanyası başlatıldığını belirterek, "3 Kuruşluk tazminat davası açtım. Çünkü daha fazla etmezler!" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

GENÇTÜRK

Sende mi bay Kemal e özendin? Millet artık Kemal ismini çocuğuna koymaya korkacak.
 • Yanıtla

Cabir

Adalet ile yönetilmeyen Ülkemizde müslümanların parçalanması kaçınılmazdır liyakat ve hakkaniyet olmayınca müslümanlar bundan çok zarar görecektir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23