• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katil Esed haddini iyice aştı! Petrol ABD tarafından çalınıp…

Katil Esed, Türkiye'yle ilgili hadsiz açıklamalar yaptı. Skandal açıklamalara yer veren Esed, Fırat'ın doğusundaki petrolün ABD tarafından çalınarak Türkiye'ye satıldığını iddia etti.

Yeniakit Publisher
2019-12-16 11:15:00 -
Katil Esed haddini iyice aştı! Petrol ABD tarafından çalınıp…

Suriye’de binlerce insanın ölümüne sebep olan katil Esed, "Türk rejimi, önce Nusra, sonra DAEŞ ve bugün de ABD ile bölgenin petrolünün satışı konusunda doğrudan bir rol oynuyor" ifadelerini kullandı. Esed, Çinli Phoenix televizyonuna verdiği röportajda Suriye petrolüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD tarafından çalınarak Türkiye'ye satıldı iddiası

ABD'nin 'Fırat'ın doğusundaki petrol kuyularının korunacağı' açıklaması kendisine hatırlatılan ve söz konusu kuyularla ilgili "Ele geçirdikleri petrolü ne yapacaklar?" sorusunu yanıtlayan Esed skandal açıklamalara imza atarak, söz konusu petrolün ABD tarafından çalınarak Türkiye'ye satıldığını iddia etti.

Petrol kuyuları Nusra Cephesi tarafından kullanılıyordu

Esed'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: "Amerikalılardan da önce, DAEŞ gelip bölgeyi ele geçirmeden -daha doğrusu bölgedeki kuvvetler IŞİD'le birleşmeden- önce söz konusu petrol kuyuları Nusra Cephesi tarafından kullanılıyordu.

Türk rejimi doğrudan bir rol oynuyor

Petrolü çalıp doğrudan Türkiye üzerinden sattılar. Şimdi de ABD bölgedeki petrolü çalıp Türkiye'ye satıyor. Türkiye petrol satışında suç ortağı, sürece ilişkin bir sorunu yok ve hazır. Türk rejimi, önce Nusra, sonra DAEŞ ve bugün de ABD ile bölgenin petrolünün satışı konusunda doğrudan bir rol oynuyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

Şeytanın dölü sende bak
 • Yanıtla

Tr.

Yalancının...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23