• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katil Cihantimur’un avukatına tokat gibi cevap

Yeniakit Publisher
2024-06-22 12:09:00 -
Katil Cihantimur’un avukatına tokat gibi cevap

Timur Cihantimur'un avukatlarının çocuk rehabilitasyon merkezindeki şartların kötü olduğuna dair yaptıkları savunmaya cevap veren Savcı Kristin Kearney, çocuk rehabilitasyon merkezindeki şartların gayet uygun olduğunu belirterek, Timur Cihantimur'un milyon dolarlık evlerde yaşadığı için hapishane şartlarını beğenmemiş olabileceğini ifade etti.

Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok tarafından ABD'ye kaçırıldı.

ABD'ye kaçtıktan 106 gün sonra yakalanan ikilinin, davaları ise sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde ilk kez hakim karşısına çıkan Eylem Tok, duruşma sırasında tekbir getirdi.

İkinci kez hakim karşısına çıkan Timur Cihantimur'un ise avukatları, tahliyesini istedi.

Duruşmada Timur Cihantimur'un avukatları, müvekkillerinin kalmış olduğu çocuk rehabilitasyon merkezinde şartların kötü olduğunu belirterek serbest bırakılması talebinde bulundu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Timur Cihantimur'un serbest bırakılması talebine karşı çıkan Savcı Kristin Kearney, Timur Cihantimur'un varlıklı bir ailesi olduğuna dikkat çekerek ABD'den de kaçmasına yardım edebileceğini öne sürdü.

Savcıdan tokat gibi cevap

Timur Cihantimur'un avukatlarının çocuk rehabilitasyon merkezindeki şartların kötü olduğuna dair yaptıkları savunmaya cevap veren Kearney, çocuk rehabilitasyon merkezindeki şartların gayet uygun olduğunu belirterek, Timur Cihantimur'un milyon dolarlık evlerde yaşadığı için hapishane şartlarını beğenmemiş olabileceğini ifade etti.

Cilt sorunları yaşadığını söyleyen ve bu nedenle nemlendirici isteyen Timur Cihantimur'a, hapishane yetkilileri 'bol su iç' önerisinde bulundu.

Timur Cihantimur'un annesi Eylem Tok'un turist vizesiyle ABD'de olduğunu söyleyen avukatlar, Eylem Tok ve Timur Cihantimur'un Küba ya da Kanada'ya kaçma niyetinde olmadığını ifade etti.

Avukatlar, ayrıca Türkiye'den kaçma fikrinin Timur Cihantimur'un değil annesi Eylem Tok'un fikri olduğunu aktardı.

Davaya bakan Yargıç Donald L. Cabell, duruşmayı ileri bir tarihe erteleyerek, Timur Cihantimur'un tutukluk halinin devamına karar verdi.

Üçüncü duruşmanın tarihi ise henüz açıklanmadı. Oğlu Timur Cihantimur ile aynı davada yargılanan Eylem Tok ise, 27 Haziran'da ikinci kez hakim karşısına çıkacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

oflu baba

DUNYANIN YEMIN OLSUN,KI EN RAHAT CEZA EVI TURKIYEDE GIDIN YURT DISINDA CEZA EVLERINE BAKIN OTOBUSLERLE GELIR MAHKUMLAR TEK DUSUNDUGUM KORKTUGUM CEZA EVINDE TECAVUZE UGRAMAK BU DERECE SARTLAR KOTU TURKIYE VALLAHI BU KONUDA CENNET EN AZINDAN TECAVUZ YOK NICIN MUSLUMAN BIR ULKE OLDUGU ICIN BU COCUKTA MASALLAH PARLAK BIR GENC ALLAH SONUNU HAYIR ETSIN TURKIYEDE TRAFIK CEZASINDA BIR IKI AY YAT CIK KACMAYAMI DEGER HATTA OLEN GENC KARDESIMIZIN AILESINE KAN PARASI ODERSEN O AILE SIKAYETINI GERI CEKER BELKIDE HIC YATMAZSIN ALINAN PARADA OLENIN AILESINE VERILIR COCUKLARININ GELECEGI ICIN SEN SAG BEN SELAMET.?

Millet

Bu katili savunacak değilim cezası varsa çekecek zaten var birde yanlışı var daha yaşını doldurmamış ehliyeti yok çoçuğa araba altına ver oda gitsin mazlum insanları ezsin öldürsün ondan sonra yarusu çok kiymetli olmalıki bir servet harcayarak köşe bucak kaçan ana var peki eylem hanım ölenin ana babası çocuğu yokmu tabi var onlarda ana baba kuzusu gel ülkene adalete teslim ol cezanı çek belki kaçmasaydın kaçırmasaydın şimdi oğlun cezaevinden çikmişti bile belki ulan kızıyor bu ülkede ellinin kişinin katiline özgürlük istiyen ahlaksızlar gün geçmiyor asker şehit oluyor bu PKK belasının yüzünden PKK uzantıları Türkiye büyük millet Meclisinde oturuyor keyif ediyor halkın verdiği vergilerden maaş alıyorlar belediye başkanı meclis üyesi her yerdeler bunlara kimse ses etmiyor bir hata etmiş çocuğu herkes idam edecek kadar adil oluyor önce siz şu zalimleri bir idam edin PKK elabaşi yiyip içiyor onun orda durması bize büyük bir külfet zarar ondan cesaret alan uzantıları meydanı boş buluyor kral biziz diyorlar Erzincan başbuğlarda otuz yedi mazlum insan katledildi katiler yok aynı ay otuz silahsız askerimizi PKK yol kesip şehit etti hesap veren olmadı aynı Sivas madimak oteli yaktılar her yıl eylem duvarlara afiş asıp Madımak otelin hesabını soracağız diye bu otelle hiç ilgisi olmayan mazlum vatandaşlar içerde yatıyorlar ölenler dahı oldu kısacası hep çileyi mazlumlar çekiyor ağalar krallar yaşıyor herkes eşit adalet olsun istiyoruz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23