• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Karayolu yol durumu: Karayolları hangi yollar kapalı? 26 Ocak karayolları kapalı yollar listesi…

Karayolları kapalı olan güzergahlar hangileri? Karayolları ulaşıma kapalı yollar trafikte olan ya da trafikte olan sürücüler tarafından sorgulanıyor. Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı kar yağışı uyarısı sonrası başta İstanbul olmak üzere yurdun dört bir yanından hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı haberleri geliyor. Karayolları Genel Müdürlüğü yurt genelinde kar yağışı ve tipi nedeniyle kapalı olan yolların güzergahını açıkladı. Hangi yollar kapalı 26 Ocak kapalı yollar güncel listesi KGM yayınladı.

Yeniakit Publisher
2022-01-26 10:50:00 - 2022-01-26 10:54:23
Karayolu yol durumu: Karayolları hangi yollar kapalı? 26 Ocak karayolları kapalı yollar listesi…

Hangi yollar ulaşıma kapatıldı? Karayolları duyurdu! İşte Türkiye genelinde kapalı yollar… Karayolları Genel Müdürlüğü, 63 Ocak 2022 Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren kar ve tipi dolayısıyla kapanan yolların güncel listesini yayınladı. Kar tüm yurdu etkisi altına aldı. Birçok kentte yoğun yağış nedeniyle yollar kapandı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada trafiğe kapalı olan karayollarının hangisi olduğu duyuruldu. Yollar kapalı mı, bugün hangi yollar trafiğe kapalı? TEM otoyolu, Kuzey Marmara otoyolu açık mı? İşte 26 Ocak karayolları kapalı yollar listesi...

Bugün hangi yollar kapalı?

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Aksaray-Ankara, Aksaray-Nevşehir, Sivas-Malatya, Seydişehir-Antalya ve Muğla-Denizli kara yolunda ulaşım sağlanamıyor. Tokat-Sivas kara yolu ile Şanlıurfa-Osmaniye arasındaki yollar ise tır geçişine kapatıldı.

Aksaray-Ankara ile Aksaray-Nevşehir kara yolları kapalı mı?

Aksaray-Ankara ile Aksaray-Nevşehir kara yollarında yoğun kar yağışı ve tipi sonucu ulaşım sağlanamıyor. Kentte 3 gündür etkisini sürdüren kar, trafikte aksamalara neden oluyor.

Yoğun kar ve tipi dolayısıyla Aksaray-Ankara ile Aksaray-Nevşehir kara yolları çift yönlü araç trafiğine kapandı. AFAD, UMKE ve jandarma ekipleri araçlarda mahsur kalanların yardımına koştu. Görüş mesafesinin yer yer sıfıra düştüğü bölgede tedbirleri en üst seviyeye çıkaran jandarma ve polis ekipleri, araçları dinlenme tesislerine yönlendiriyor. Karayolları ekipleri yol temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sivas-Malatya kara yolu kapalı mı?

Sivas Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas-Malatya kara yolu üzerinde bulunan Yağdonduran Geçidi risk oluşturabileceğinden yol iki taraflı araç geçişine kapatılmıştır. Güzergahı kullanacak sürücülerin dikkatine." ifadelerine yer verildi.

Muğla-Denizli kara yolu kapalı mı açık mı?

Muğla-Denizli kara yolunda yoğun kar ve buzlanma nedeniyle tekrar ulaşım sağlanamıyor. AFAD ve Kızılay ekipleri ise bölgede dün geceden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle çalışma başlattı. Kızılay ekipleri yolda kalan sürücüler ile polis ve jandarma ekiplerine kumanya, su, çocuklara oyuncak ve meyve suyu dağıttı. AFAD ekipleri yolda kalan sürücülerin zincir takmasına yardım etti.

Tokat-Sivas kara yolu kapalı mı?

Tokat-Sivas kara yolunda Çamlıbel geçidinde etkili olan tipi nedeniyle bir benzin istasyonunda çekici türü araçlar bekletilmeye başladı.

Seydişehir-Antalya kara yolu trafiğe kapalı mı?

Konya'yı Antalya'ya bağlayan Seydişehir-Antalya kara yolu olumsuz hava koşulları nedeniyle bütün araçlar için trafiğe kapatıldı. İlçe çıkışına konuşlanan bölge trafik ekiplerince, Seydişehir'den Antalya istikametine giden araçların geçişine izin verilmiyor. Karayolları ve belediye ekipleri, yolları trafiğe açabilmek için çalışmasını sürdürüyor.

Şanlıurfa-Osmaniye karayolu kapalı mı?

Kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa-Osmaniye illeri arasındaki kara yolları, tır trafiğine kapatıldı. Gaziantep Valiliğinden alınan bilgiye göre, gece yarısı itibarıyla etkili olan kar yağışı nedeniyle bölgede ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Bu kapsamda oluşabilecek trafik kazalarına bağlı olarak yaşanabilecek trafik akışının durmasının önüne geçebilmek için Şanlıurfa-Osmaniye illeri arasındaki kara yolları tır trafiğine kapatıldı.

TAG Otoyolu Osmaniye'den Gaziantep yönüne kapalı mı?

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda, Osmaniye'den Gaziantep yönüne gidişe izin verilmiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle TAG Otoyolu, Osmaniye-Gaziantep-Nizip hattının çift yönlü tüm taşıtların trafiğine kapatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Osmaniye-Gaziantep kara yolu kapalı mı?

Osmaniye-Gaziantep kara yolu Bahçe ilçesinden itibaren Gaziantep yönünde ulaşıma kapatıldı. Kar yağışı nedeniyle Gaziantep istikametine gitmek isteyen sürücülere, ilçe girişinden itibaren trafik ekiplerince izin verilmiyor. Durdurulan araçlar nedeniyle kara yolunda uzun kuyruklar oluştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23