• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Karantinaya alınan İranlı şoförlerin ilk test sonuçları çıktı

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, koronavirüsü şüphesiyle karantinaya alınan İranlı 16 TIR şoförünün test sonuçlarının negatif çıktığını açıkladı.

2020-02-27 20:11:00 -
Karantinaya alınan İranlı şoförlerin ilk test sonuçları çıktı

İran'dan Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki demir çelik fabrikasına malzeme getiren İranlı 16 tır şoförü, hastanede koronavirüs şüphesiyle gözlem altında tutulmaya devam ediyor. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan şoförlerin testlerinin negatif çıktığını söyledi.

"İlk testler negatif çıktı"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kızılay Kan Merkezi'nin düzenlediği kan bağışı kampanyası sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Hastanede gözlem altında tutulan tır şoförlerinin testlerinin negatif çıktığını söyleyen Alan, "İranlı şoförlerden alınan tahliller negatif çıktı. Boşuna panik yapmaya gerek yok. Özellikle hijyen noktasında çok tedbirli olmamız gerekiyor. Arkadaşlarımız da tedbir amaçlı gözlem altında tutuldular. İlk testler negatif çıktı ve arkadaşlarımızın ateşlerinin hepsinin düştüğü haberini aldık" ifadelerini kullandı.

"Panik yapmamalıyız"

Tedbirlerin sıkı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Alan, "İnşallah bu şekilde bir sıkıntı yaşamadan atlatacağız. Panik yapmamalıyız sadece tedbirli almalıyız. Bakanlığımız, Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz her an için teyakkuzdayız. Vatandaşlarımızın yazılı ve görsel basında okuduğu haberlerden etkilenmemesi mümkün değil, ama panik yerine daha çok tedbirli olmak gerekiyor. Özellikle hijyen konusunda çok dikkatli olmak zorundayız. Mümkün olduğunca tedbiri elden bırakmadan bu süreci sıkıntısız bir şekilde atlatırız" diye konuştu.

Ne olmuştu?

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na (Erdemir) İran'dan malzeme getiren 5 tır şoförü, dün öğle saatlerinde sağlık kontrolleri için Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu sayı önce 13'e, gece saatlerinde ise 16'ya çıktı. Şoförler koronavirüsü şüphesiyle tedavi altına alındı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kuntakinte

SALMAYIN GÖZLEME DEVAM BİR AY DAHA SALARSANIZ .... GÖRÜRSÜNÜZ DERİM BEN
 • Yanıtla

Corona virüsü,

Kimin girip kimin çıktığı belli olmayan sınırlarımız içinde corona virüsü enfeksiyonu olmadığını düşünmek bayağı zor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı