• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kanıyla kendisini vuranın kocası olduğunu yazmıştı...

Kanıyla kendisini vuranın kocası olduğunu yazmıştı, istinaf 9 yıllık hapis cezasını onadı

Yeniakit Publisher
2022-01-22 16:58:00 - 2022-01-22 17:06:03
Kanıyla kendisini vuranın kocası olduğunu yazmıştı...

Zeytinburnu'nda boşanmak istediği eşi tarafından silahla 5 el ateş edilerek vurulan ve kendi kanıyla yere "Beni Ragıp vurdu" yazan Nurtaç Canan'ın yaralanmasına ilişkin davada, eş Ragıp Canan'ın aldığı 9 yıl hapis cezası İstinaf Mahkemesi tarafından onandı. Cezayı az bulunan Nurtaç Canan’ın kararı Yargıtay’a taşıyacağı öğrenildi.

Zeytinburnu'nda 4 Haziran 2020 günü gece saatlerinde Nurtaç Canan, eşi Ragıp Canan tarafından ayrılmak istediği gerekçesiyle bacaklarından vurularak ağır yaralandı. Öleceğini düşünen yaralı kadın, kendi kanıyla yere “Annem babam hakkını helal et, üzülmeyin beni Ragıp vurdu, kurtuldum” yazdı. Eşini silahla yaraladıktan sonra olay yerinden kaçan Ragıp Canan, oğlunu arayarak ‘Anneni dövdüm, git bir bak’ dedi. Olayın yaşandığı eve gelen çocuk, annesini kanlar içinde görerek sağlık ve polis ekiplerini aradı. Yaralı kadın hastaneye sevk edilirken, Ragıp Canan yakalanarak gözaltına alındı. Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, Ragıp Canan’ın ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘silahla tehdit’ suçlarından 30 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonucu sanık Ragıp Canan'ın 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'silahla tehdit' suçlarından delil yetersizliği nedeniyle beraatına hükmedilirken, 'eşi kasten silahla yaralama' suçundan 9 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verildi. Kararın ardından Nurtaç Canan gözyaşlarına boğularak, "Benim iltica etmekten başka şansım kalmadı. Bu adam potansiyel tehlike. Onun ağır bir ceza alması için benim ölmem gerekiyormuş. Şimdi benim özgürlüğümü kısıtladılar ama onu özgür bırakacaklar. Ben Allah'a sığınıyorum" diyerek tepki gösterdi. Davanın tarafları kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşıdı. Dosyayı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, eylemin doğru olarak nitelendirildiğini ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğunu belirterek, tarafların yaptığı başvurunun esastan reddine karar verdi.

İstinaf başvurusunun reddedilmesiyle Ragıp Canan hakkında verilen 9 yıl hapis cezası onanmış olurken, Nurtaç Canan'ın kararı Yargıtay'a taşıyacağı öğrenildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Onun yerinde

Olsam ölseydim kurtulurdum derdim adaletsiz dünyada yaşamak işkence
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23