İsveçli alçaktan Ezan'a hakaret! Soruşturma açıldı

İsveç'in Karlskrona kentinde, belediye başkan yardımcısı Christopher Larsson hakkında "nefret suçu" kapsamında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

09 Kasım 2018 Cuma 23:02
İsveçli alçaktan Ezan'a hakaret! Soruşturma açıldı

Blekinge Lans gazetesinin haberine göre, Blekinge bölgesi başsavcılığı, aşırı sağcı İsveç Demokratlar Partisi'nden belediye başkan yardımcısı Christopher Larsson hakkında soruşturma başlattı.

Larsson, Karlskrona Belediyesinin geçen yıl bir camide beş vakit hoparlörle ezan okunmasına izin verilmesine tepki göstermiş ve partisinin sosyal medyadaki sayfasından "Karlskrona semalarında okunan ezandan 'Allahuekber' şeklinde gökyüzüne dağılan sesler, İslamcıların kendilerini patlatırken bağırdıkları şekilde yankılanacak." ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Magnus Manhammar, tepki gösterdiği Larsson hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Larsson ise İslam'a ve Müslümanlara hakaret etmediğini savunarak, hakkında başlatan soruşturmanın siyasi olduğunu öne sürdü.

Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 23:02

YORUM YAZ

 • Son Son 6 gün önce
  Ayip etmis
 • fatmagunesfatmagunes6 gün önce
  CENABI HAK NE BUYURUYOR BİZLERESİZ KAFİRLERİN HESABINI BANA BIRAKIN ALLAH-U EKBER
 • AKINCIAKINCI6 gün önce
  HANİBUNLARDA ÖZGÜRLÜK VARDIHAKHÜRRİYETVİCDANVARDI İNSANASAYGIVARDI .... ELLERİNDENGELSEBİZİBOĞARBUCANİLERONUN İÇİN GÜÇLÜ VE BİROLMAKZORUNDAYIZ YAŞASINTÜRKİYE....
 • Oku mayınOku mayın6 gün önce
  İçerideki alçaklar mı daha al alçak.Dışarıdakilermi daha alçak.İceridekiler Sayfalarında Allah'a ve Rasulune her gün küfredecekler sizde uzaktaki birinin ezana dil uzatıyor diyeceksiniz içimiz alçaklar la dolu.
 • erdalerdal6 gün önce
  nostalji bey biz de ezandan rahatsız olanlardan rahatsızlık duyuyoruz. siz çanların çaldığı ülkelere gidedbilirsiniz. burası müslüman bir ülke
 • nostaljinostalji7 gün önce
  o sözlerde bence ne nefret sucu var nede hakaret. Üstelik haklı ,orası onun ülkesi ve Hristiyan orada ne işi var caminin.Ben de burada makamsız-cırtlak sesle ve son sesle ,hoparlörden equalizer ileokunan ezandan rahatsızlık duyuyor iken o orada neden rahatsız olmasın ki? .sesten rahatsız olabilir Son derece haklı.

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018