• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstemezükçülerin yeni hedefi İstanbul Havalimanı!

Türkiye'nin menfaatine olan her projede olduğu gibi İstanbul Havalimanı da istemezükçülerin ve karanlık odakların kara propagandasının hedefi oldu.

2020-01-16 17:54:00 -
İstemezükçülerin yeni hedefi İstanbul Havalimanı!

A Haber Televizyonu'nda yayınlanan ve Hikmet Öztürk'ün sunduğu "Memleket Meselesi" adlı programda, İstanbul Havalimanı'nı hedef alanlar açıklandı. Muhalefet partileri temsilcileri, emekli askerler ve sözde sanatçılar; 7 Ocak 2020 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah Havalimanı'ndan İstanbul'a gelen Pegasus Havayollarına ait uçağın, inişten sonra Sabiha Gökçen Havalimanında pistten çıkmasının ardından İstanbul Havalimanı'nın kullanılmadığını iddia etti.

Sadece 7 Ocak'ta 1200 uçuş gerçekleşti ve 187 bin kişi İstanbul Havalimanı'ndan yararlandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Deniz Harp Okulu Eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk ve yönetmen Gani Müjde, 7 Ocak tarihinde İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kullanılmadığını iddia etti.

"İstanbul Havalimanı"nı hedef alan siyasi, sözde sanatçı ve emekli askerler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: "Beyefendinin canı istedi havalimanı yaptı, Putin Atatürk Havalimanı'na inmek zorunda kaldı"

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç: Putin Atatürk Havalimanına indi. Şu an İstanbul'da çalışan tek havalimanı Atatürk. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Engin Özkoç'un gerçek dışı olan tweetini paylaştı.

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek: "Rusya Devlet Başkanı Putin'i İstanbul'a getiren uçak da Atatürk Havalimanı'na indi. Şunu gördük ki; #istanbulhavalimanı'nda uçaklar; yağmurlu havada, Karlı havada, Lodosta, Sisli havada iniş yapamıyor. Bugünün Yeni Havalimanı, yarının Kanal İstanbul'udur."

CHP Uşak Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanvekili Özkan Yalım: "İstanbul'da şuan hiçbir havalimanı hizmet vermiyor. Türkiye'ye gelen Putin, sadece kargo uçaklarına hizmet veren Atatürk Havalimanı'na indi. Bilmem anlatabildik mi? #AtatürkHavalimanıAcılsın"

CHP Eski İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul'da havaalanlarında yolcu yoğunluğunun olduğunu savundu.

Ertürk Dubai'deki havalimanını İstanbul Havalimanı diye paylaştı

Deniz Harp Okulu Eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, sel sonucu su basan Dubai'deki havalimanını İstanbul Havalimanı diye paylaştı ve "Kepazelik ötesi. Devletin malı deniz yemeyen domuz" ekonomik modelinin bir ürünü" iddiasında bulundu.

Ertürk ikinci tweetinde de yalan söyledi

Türker Ertürk, söz konusu paylaşımın gerçek dışı olduğunun ortaya çıkmasının ardından sildi ve "Yanlış olduğunu anlayınca sildik! Hata yapmamızın nedeni İstanbul Hava Limanının bu hale defalarca düşmüş olmasıdır. Ormanlar ve doğa katledilerek sadece Atatürk adını silmek için fahiş fiyatlarla burasının yapıldığını, sert esen rüzgarlarda aciz duruma düştüğünü de biliyoruz!" ifadelerinin yer alan tweet paylaştı.

Türker Ertürk'ün, "İstanbul Hava Limanının bu hale defalarca düşmüş olmasıdır" şeklindeki iddiası da gerçeği yansıtmıyor. İstanbul Havalimanı, hiçbir zaman sel baskınına uğramadı. Atatürk Havalimanı da hala kullanımda bulunuyor.

Gani Müjde de tweetini sildi özür dilemedi!

Yönetmen Gani Müjde de, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından, "Bir saattir flight radardan pass geçilen uçuşları izliyorum. Sabiha Gökçen'de hiç pass yok. Bilimle inatlaşmanın haritası bu. Hakim kuzey rüzgarlarının İstanbul'a en şiddetli vurduğu yerdir Karadeniz kıyıları. Herkese kazasız belasız bir yolculuk gecesi diliyorum" iddiasında bulundu.

Gani Müjde, 7 Ocak 2020 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah Havalimanı'ndan İstanbul'a gelen Pegasus Havayollarına ait uçak, inişten sonra Sabiha Gökçen Havalimanında pistten çıkması üzerine söz konusu tweetini sildi ve "Yeni hava limanında rüzgar çok fazla filan derken Sabiha Gökçen patladı iyi mi? Fırtına yüzünden uçak pistten çıkmış. Maşallah dediğim 40 gün yaşamıyor.Neyse ki ölen olmadı. Buna da şükür" ifadelerinin yer aldığı tweet attı.

Kılıçdaroğlu: Uçağın inmediği yere havalimanı yapan başka ülke gördünüz mü siz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Aralık 2001 tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yapımına karşı çıkmış ve ''Sabiha Gökçen Havaalanı.. Uçak iniyor mu? Hayır. Kaç milyon dolara mal oldu? Peki uçağın inmediği yere havalimanı yapan başka ülke gördünüz mü siz? Bu neye benzer arkadaşlar biliyor musunuz? Tuz Golü'ne alabalık tesisi yapmaya benzer" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhuriyet Gazetesi İstanbul Havalimanı'nı öven tweetini sildi

Cumhuriyet Gazetesi de, İstanbul Havalimanı'nda yolcular için başlatılan yeni hizmeti 'yanlışlıkla' övdüğü haberin paylaşımını Twitter'dan önce paylaştı, sonra sildi.

İstanbul Havalimanı 39 milyon 857 bin 182 yolcu taşıdı

İstanbul Havalimanı'nın ilk fazı, 29 Ekim 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı programla uçuşlara açıldı. İstanbul Havalimanı'nda geçen yıl 52 milyon 578 bin 8 yolcu seyahat ederken, iç hatta 12 milyon 720 bin 826, dış hatta 39 milyon 857 bin 182 yolcu taşındı.

Sabiha Gökçen Havalimanı 35 milyon 472 bin 852 yolcu taşıdı

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise 2019'da iç hatta 21 milyon 415 bin 596 dış hatta 14 milyon 57 bin 256 yolcu ağırlandı. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan geçen yıl 35 milyon 472 bin 852 yolcu geliş-gidiş yaptı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) verilerine göre pas geçen uçak sayısı 

Atatürk Havalimanı 2018 Nisan - Aralık döneminde: 1016

İstanbul Havalimanı 2019 Nisan – Aralık döneminde: 620

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

yazılanlar yanlışmı,en ufak bir hava olayından dolayı,uçaklar inebiliyormu,kalkabiliyormu?eski gn.md,Atatürk Hava limanına ek bir pist ve ek bir terminal binası yapılsaydı,bu hava alanına gerek kalmazdı diye söylemedimi?
 • Yanıtla

Allah'ın bir kulu

Ya tamam da bu kişiler hakkında şikayet edecek olan kim biz mi? O zaman devlet de bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunsun dava açsın. Bu kişiler ceza alsın ki bir daha yalan haber yapamasın. Bu konuda devlet ne yapıyor acaba? Bir girişimde bulundu mu?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23