• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşte İmamoğlu’nun 18 gün içindeki gerçek icraatı! Bundan başka bir şey yapmadı

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun 18 günlük mazbata işgali sırasında İBB Meclisi’nde gerçekleştirmeye çalıştığı ilk proje, cinisiyetsiz toplum amaçlayan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi” için komisyon kurmaya çalışmak oldu. İmamoğlu'nun tek icraatı olan bu komisyon teklifi, AK Partililerin oyuyla reddedildi.

2019-05-22 15:02:00 -
İşte İmamoğlu’nun 18 gün içindeki gerçek icraatı! Bundan başka bir şey yapmadı

 yeniakit.com.tr  CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, uzun uğraşlar neticesinde 18 Nisan’da mazbatasını aldıktan sonra, AK Partililerin Belediye Meclisi’ne sunduğu su indirimi teklifinin üzerine çöktü. Aynı zamanda şehit çocuklarına toplu taşımada indirim yaptığını iddia etse de, gerekli şartlara sahip tüm şehit çocukları için ulaşım zaten ücretsiz... Tüm bu komediler ışında, İmamoğlu’nun İBB’deki gerçek icraatı gözlerden kaçtı.

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” için komisyon teklifi

CHP grubu, İmamoğlu mazbatayı alır almaz, Belediye Meclisine iki teklif sundu. Bunlardan biri; zaten var olanUyuşturucu ile Mücadele Komisyonu” teklifiydi. Diğeriyse; toplumda cinsiyet kavramını yok etmeye çalışan, eşcinselliği yaymayı amaçlayan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projesi için komisyon kurulması teklifi oldu.

AK Partililer reddetti

Uyuşturucu ile mücadele komisyonu, zaten var olduğu için AK Partililer tarafından reddedildi. Eşcinselliğin yayılmasını amaçlayan proje için kurulması teklif edilen komisyon da, yine Mecliste çoğunluğu oluşturan AK Partililer tarafından reddedildi.

Türkiye’de eşcinselliği yaymaya çalışan AB projesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği safsatası, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilerek, “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi (ETCEP)” ismiyle okullara sokuldu. 2014’te başlatılan ve 2016 yılından bu yana farklı isim ve çalışmalar altında yürütülen proje kapsamında okullarda çocuklara 'cinsiyet eşitliği' üzerine eğitimler verilip,  programlar düzenleniyor. Ancak eğitimlerden yansıyan görüntüler çocuklara eşcinsellik propagandasının yapıldığını gözler önüne seriyor. ETCEP sitesinde gezinenler farklı okullarda uygulanmış cinsiyetsizleştirmeyi özendiren fotoğraf kareleriyle karşılaşıyor.

Akit’in yayınları netice verdi

Türk-İslam aile ve toplum yapısını korumak isteyen gazeteniz Yeni Akit’in ısrarlı yayınları neticesinde, Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu projeyi iptal etmişti. E TCEP projesine karşı kamuoyunda oluşan hassasiyet nedeniyle Yeni Akit’e konuşan Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, “Proje 2016’da sona ermişti zaten. Sadece pilot uygulamaların tamamlanması kalmıştı. Şimdi bakanlık olarak pilot uygulamaları da beklemeden projeyi tümden sona erdiriyoruz.” açıklamasında bulunmuşlardı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı