• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşte 11 kişinin ismi! Deşifre oldular

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantıları tespit edildikten sonra Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından soruşturmaları yürütülen 11 hakim ve savcının meslekten ihraç edilmesine karar verdi. Ayrca bu hakim ve savcıların isimleri deşifre oldu.

Yeniakit Publisher
2020-10-19 23:19:00 -
İşte 11 kişinin ismi! Deşifre oldular

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantıları tespit edildikten sonra Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından soruşturmaları yürütülen 11 hakim ve savcının meslekten ihraç edilmesine karar verdi. HSK, meslekten çıkarılan 4 kişinin tekrar inceleme talebini de kabul etmedi.

FETÖ üyesi olduğu tespit edildikten sonra Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından haklarında soruşturma yürütülen Hakim ve Savcıların ihraç kararlarını değerlendirmeye alan Hakim Savcılar Kurulu, 6 Ekim tarihinde başlayan ve yaklaşık iki hafta devam eden genel kurulda 80 Hakim ve Savcı'nın meslek geleceğine ilişkin kararlar aldı.

Genel Kurul'da yapılan görüşmelerin ardından 11 Hakim ve Savcı'nın meslekten çıkarılmalarına, 1 kişinin görevden uzaklaştırılmasına, yaklaşık 50 kişinin de hakkında işlem yapılmasına yer olmadığı kararı verildi.

İhraç edilen Hakim ve Savcıların haklarında HSK'ya ulaşan ihbarlar, ByLock yazışmaları, ankesörlü hat incelemeleri ve Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmalarında elde edilen ifadeler bulunduğu belirtildi. Kurul, daha önce haklarında meslekten çıkarma kararı verilen 4 kişinin ise yeniden inceleme taleplerini reddetti.

İsimleri deşifre oldu!

beyazgazete'nin haberine göre; ihraç edilmelerine karar verilen isimlerin ünvanları ve görev yerleri şöyle:

Tetkik Hakimi Göknur Tosun Kayacı - Yargıtay
Hakim Bahar Göğüs - Tarsus
Hakim Ejder Aksak - Emirdağ
Hakim Zeki Yıldırım - Konya
Hakim Mehmet Noyan - Kocaeli
İdare Mahkemesi üyesi Mücahit Fatih Albayrak - Kocaeli
Vergi Mahkemesi üyesi Merve Bozkurt - Bursa
Cumhuriyet Savcısı Celal Akar - Nevşehir
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kula - Çal
Cumhuriyet Savcısı Gökhan Düğer - Kırıkkale

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bekir

Bitmedi gitti bu fetonun köpekleri...
 • Yanıtla

Millet

Ben iddia ediyorum Fetö 15 temmuzda başarılı olsa idi Adalet bakanı olacak olan it, bu gün hala caridir ve bu gün Adalet bakanlığı imamıdır. Çal savcısı takip edilir ise bu ite ulaşılır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23