• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul'da şoke eden manzara! 125 santim uzunluğundaki iguana arazide gezerken bulundu

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde 125 santim uzunluğundaki iguana, arazide gezerken bulundu. İhbar üzerine olay yerine giden ekipler, apartmana girmeye çalışan iguanayı filelerle yakalarken, hayvanın koruma altına alındığı bildirildi.

Yeniakit Publisher
2020-07-28 12:37:00 -

İstanbul Üsküdar'da 125 santim uzunluğunda iguana bulundu. Belediye ait ekipler Altunizade'de buldukları iguanayı koruma altına aldılar.

Üsküdar Belediyesi ekipleri ihbar üzerine Altunizade'de apartmana girmeye çalışan 125 santim uzunluğunda İguana'yı file ile yakaladılar. 125 santim uzunluğundaki İguana'yı yakalayan ekipler Üsküdar Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekiplerine haber verdiler. Veteriner müdürlüğü ekipleri aldıkları İguana'yı Minik Dostlar Kliniği'ne getirerek sağlık taramasından geçirdi. Sağlık taramasından geçen İguana koruma altına alındı.

"Ne yapacağımıza karar vereceğiz"

Veteriner İşleri Müdürü Ömür Uzunali, Saha ekiplerimize İguana’nın Altunizade'deki Mahallemiz'de bir sokakta bahçe içerisinde olduğu ve eve girmek üzere olduğu evlere doğru yol almaya çalıştığını ihbarı geldi. Bunun üzerine saha ekiplerimiz gidip iki kişi fileyle yakalamak suretiyle İguana'yı o bahçeden evin içine girmeden yakaladılar ve getirdiler. Buraya geldikten sonra ilk tedavisini yaptık. İguana otçuldur, dişleri yoktur marul, dereotu, dut, dolma biber gibi otçul malzemeleri yer, direk sindirim sistemine götürür. Biz burada ilk muayenesini yaptık ilk muayenesinde hiçbir şey göremedik sağlıklı, sıhhatli Orman Bakanlığı yetkililerine haber verdik. Orman Bakanlığı yetkililerinden gelecek talimatlara göre onlarla beraber ortak ne yapacağımıza karar vereceğiz" dedi.

"Kuyruk açısından uzak durun"

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuyla ilgili Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı; "Nat Geo Üsküdar! Bu işlere önem veriyoruz diye mi bizim karşımıza çıkıyorlar acaba diye düşünmüyor değilim :) Arkadaşlarımız ihbar üzerine 125 santim boyunda bir İguana’yı arazide gezerken (evet gezerken) buldular. Öğrendik; ısırmaz ama kuyruk açısından uzak durun dediler"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cüneyt

Veteriner de Google dan arayıp bakmıştır bu hayvan ne yer içer diye. Türkiye de hangi veterinere nasip olur böyle tropikal memleketlerin bir hayvanını muayene etmek.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı