İstanbul Sözleşmesi deşifre edildi: Toplumsal cinsiyet kavramı iyi niyetli değildir

Araştırmacı Yazar Ümit Şimşek, eşcinsel sapkınları koruma altına alan İstanbul Sözleşmesi hususunda makale kaleme aldı. Şimşek, bu sözleşmeyle birlikte hayatımıza giren “Toplumsal cinsiyet” kavramı hakkında “İyi niyetle girmedi, girdikten sonra da hiç rahat durmadı.” diye konuştu.

05 Temmuz 2019 Cuma 16:08
İstanbul Sözleşmesi deşifre edildi: Toplumsal cinsiyet kavramı iyi niyetli değildir

 Oğuzhan Çağlar Yeniakit.com.tr 

Araştırmacı Yazar Ümit Şimşek, son dönemde hayatımızı her anlamda işgal ederek aile kavramını ayakları altına alıp yok etmeyi amaçlayan eşcinsel sapkın faaliyetlere meydan veren İstanbul Sözleşmesi hakkında geniş çaplı bir makale yazdı. Makalesinde “Toplumsal cinsiyet” bağlamında eşcinsel faaliyetleri eleştiren Şimşek, “LGBTİ adıyla hareket eden sapıklar, namuslu insanları damgalayarak sapıklıklarını meşrulaştırmak için nasıl “homofobi” kavramını türettilerse, aynı yolun yolcusu olan feministler de kuşatmayı bir başka koldan tamamlamak üzere ‘Toplumsal Cinsiyet’ kavramını geliştirdiler.” dedi.

“Feministlerin asıl derdi ilahî takdirdir”

İstanbul Sözleşmesi kapsamında kültürümüze empoze edilen kavramlardan en etkilisi olan “Toplumsal cinsiyet”, eşcinsellerin sapkınlıklarını gizlemek adına arkasına sığındığı bir liman haline geldi. Bu kavramı feministlerin uydurduğunu belirten Şimşek, “İnsanları, ‘Kadın ve erkek olarak birbirini tamamlayıcı iki varlık’ şeklinde açıklayan biyolojik cinsiyet vakıası, yaratılışın zarurî bir sonucu olarak feministlerin asla bütünüyle yok edemeyecekleri bir gerçek halinde ortada duruyordu. Oysa feministlerin asıl derdi bu İlâhî takdir ile idi; onlar bu takdirin sonucu olan farklılıkları bütünüyle ortadan kaldırmak ve insanların tümü için kendi heveslerine göre roller biçmek istiyorlardı.” dedi. Şimşek, feministlerin cinsiyet kavramının yaratılışla ilgisini kesmeyi amaçladıklarını söyleyerek, “İşin biyolojik yönünü ‘cinsel tercih / yönelim’ adı altında, bütünüyle kişilerin kendi arzularına tâbi kılmak onlar için iyi bir stratejiydi. Onlar kadının doğurmakla, erkeğin savaşmakla yükümlü olmasına, aile hayatında eşlerin birbirini tekmil etmesine, kadının annelik yaparken erkeğin evi geçindirmesine isyan ediyorlar, fıtratla ve fıtrat diniyle savaşıyorlardı. Ne kadar çabalasalar erkeklere çocuk doğurtamıyorlar, yaratılışı değiştiremiyorlar ve değiştiremeyeceklerini de biliyorlardı. Onun için, oyunu biyolojik alandan toplumsal alana taşımak ve iradeyi göklerden yere indirmek istediler ve bunu da başardılar.” diye konuştu.

“İstanbul Sözleşmesi’nin kabulünde Avrupa ülkelerinden hızlıydık”

“Toplumsal cinsiyet” kavramının şiddet üzerinden ülkemize girdiğini hatırlatan Şimşek, “Avrupa Konseyi, kadınların maruz kaldığı şiddeti ‘toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin yol açtığı şiddet’ olarak tanımlayan mâhut İstanbul Sözleşmesi’ni önümüze koydu. Biz de onu ânında benimseyiverdik. Hiçbir maddesine itiraz etmeden, hiçbir kelimesine çekince koymadan, olduğu gibi kabul ettik. Hattâ o kadar hızlı ve gönüllü kabul ettik ki, bizzat Avrupa ülkelerinden bile hiçbiri bizim hızımıza yetişemedi.” ifadelerini kullandı. Devletin bütün imkanlarıyla bu sözleşmeye hızla eğildiğini söyleyen araştırmacı yazar, “Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi) çerçevesinde hazırlanan Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul Standartları Kılavuzu’nda, ‘veliler arasında cinsel yönelim açısından hiçbir ayrım yapılmayan bir ortam oluşturmak’ ana okulundan başlamak üzere bütün okullara hedef olarak gösterildi. YÖK, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ dersinin mecburî veya seçmeli ders olarak okutulmasını sağlama görevini üstlendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türk ailesinin kökünü kazımak üzere Avrupa tarafından hazırlanan senaryonun başrolünü kaptı ve bu yazının hacmine sığmayacak kadar çok faaliyetlerin ve organizasyonların altına imzasını attı.” diyerek devletin bu husustaki faaliyetlerini eleştirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Temmuz 2019 Cuma 16:08

YORUM YAZ

 • MuzafferMuzaffer2 ay önce
  Bu ifsat projesi seminerine aile içi şiddet kursu adı altında 4 senedir gönderiliyorum. Bu pisliği zorla size yedircez diyorlar, ne acı ki kursu veren kişinin arka cebinde namaz takkesi ve diyor ki: kaya çilingiroğlunun eşi başka erkekle yatıyor sorun olmuyor, bizde niye sorun oluyor. Erkek çocuklarına neden bebek oyuncak almıyoz, neden pembe kıyafetler giydirmiyoruz, erkeklere neden kız isimleri koymuyoz vs. vs. Kursiyerlerden kaçı bunun ifsat projesi olduğunun farkında %3 ü. Zorla bu pisliği yediriyor siyonizm. Amaç bu projenin 50 yıldır uygulandığı izlanda norveç isveç gibi ülkelerde olduğu gibi aile kurumu dağıtılsın ülkeler piçlerle dolsun, uyuşturucu,, sex artsın ve idealsiz olan bu goimleri istediğimiz gibi yönetip sömürelim.
 • gercekgercek2 ay önce
  istanbul sözlesmesi chp'nin imamoglunun ve ???????yoksa toz kondurmadiginiz akp'nin eserimi?
 • KADİRKADİR2 ay önce
  Lafa bak!“Onlar kadının doğurmakla, erkeğin savaşmakla yükümlü olmasına, aile hayatında eşlerin birbirini tekmil etmesine, kadının annelik yaparken erkeğin evi geçindirmesine isyan ediyorlar,”Yani diyor ki; kadınlar evde otursun kocasının eline baksın ki ekonomik özgürlüğü olmasın, kocaya köle olsun.Böylece koca boş ol deyince kendini sokakta bulacak. İşin şaşırtıcı tarafı bazı kadınların bu, kadın ve insanlık düşmanı lafları desteklemesi. Aynı kasabını seven koyun gibi.
 • Cevat Cevat 2 ay önce
  GUNUMUZUN LUTILERILAGIM PISLIKLERI.......................SAPIK PEZ..ENKLER I.NELERATESTE YAKMAK LAZIM BU I..ELERI...........TOPLUMU BOZMAK ICINARKALARINDA YAHUDI SIONIST.....I..ELER VAR............TURKIYEDEKOC MOC CHP.HDP ..IP..SP..PKK...FETO..VS VAR.....................................................YASASIN CEHENNEM ATESI..........YASASIN CAHIM IGALLA
 • Mardinli hocaMardinli hoca2 ay önce
  Sayın devlet ve hükümet yetkilileri siz devleti yönetiyorsunuz.Yönetmek demek onları idare etmek demektir.Yönetici olan milletin dinine müslümanlara baskı dayatma yapmamalıdır.Gelelim istanbul anlaşmasına türkiye kiminle anlaşma yapmış bu anlaşmanın neyi kapsıyor içeriği nedir.Milleti bilgilendirmesi mecburundadır millet müslümandir bizim AB ile ne işimiz vardır hiç onlarla işimiz yoktur.Çünkü elimiz verirsek kolumuz gider yani onların topluğu hıristiyan külübesidir.Biz ise muslumaniz turkiyede okunduğu müddetçe türkiye üyeliği kabul etmez bu küfür güçlerin elli beş sene daha oyalayıp milletin dinine ahlakına bozmak için elinde geleni yapacak.Bizimmeslahatimiza bakmaz ister kabul edin ister etmeyin gidiş budur yavaş hedeflerine yaklaşıyorlar
 • Cengiz Büyüközdemir Cengiz Büyüközdemir 2 ay önce
  Hükûmet ,acilen nasıl bir musibete uğradığını idrak edip , derhal sözleşme denilen ihanet cerbezesini iptal etmelidir.Zararın neresinden dönülse kârdır. Hatadan dönmek, erdemdir.Ayet değil ki iptal edilmesin.
 • hizipsavarhizipsavar2 ay önce
  cinsel eşitlikle alaklı chp belediyelerin hepsinden birim kuruldu. herke İ...ESİNE sahip çıkacak.
 • samimisamimi2 ay önce
  bu istanbul sözleşmesini kim yaptı veya yapıyo kafasını kuma sokuyorsa yarın ilahi mahşerde ne diyecek..ben müslümanım deyip beğenmediklerimize suçu atıp kurtulamayız.yazık insan şeref haysiyeti aile ocaklr sönüyor...sol partiler yapsa onlara zaten dine darbe vuruyor deeriz.lakin onlar iktidarda değil.uzun yıllrdr..Reis bu işe hükümet el atmalı..sonunda bizi bir felaket bulmadan evvela.
 • vatandaşvatandaş2 ay önce
  aile bakanlığımız bu yanlıştan acilen dönmeli hükümetin yetkili kurumları istanbul sözleşmesini ( kimlere hizmet ettiği billi olmayan)tekrar gözden geçirilmeli son pişmanlık olmadan,kadınlarımızı koruyalım derken erkeklerimizden olmayalım.
 • AyşeTAyşeT2 ay önce
  Ve sonuç ortada. Bu azgınlar gürûhu bugün açık açık meydan okumaya gösteriler yapmaya ezan ıslıklamaya cüret edecek hale geldi. Hiç CHP ki belediyelere falan laf etmesinler zaten etmiyorlar da. AK Parti eseriyle övünebilir.Hiç bir hükümetin bu kadar rahat ve pervasızca imzalayamayacağını bu anlaşmayı ve daha pek çok aileye darbe vuran adımlarımaalesef AK Parti eliyle yaptırdılar. Yazıklar olsun. Ne diyelim Allahyaptıklarınızı ve niyetlerinizi önünüze çıkarsın başınıza getirsin. Bu millete kim darbe indirmek niyetiyle en ufak bir faaliyette bulunmuşsa, kim buna Rıza göstermişse ,kim şu beye bu sebeple ses çıkarmamış engel olmamışsao darbeler ilk başlarına insin. Bu milletin dini ve maneviyatını yok etmek isteyen komiteler de onların kâselisleri de, gizli ve açık destekçileri de kahrolsun.
 • lemi_44lemi_442 ay önce
  İktidar bu yanlışta ısrardan dönmeli ama herhalde bu yanlıştan dönmek nasip olmayacak, çünkü ısrarla kendilerini doğru yolda sanıyorlar.
 • İstanbul sözleşmesinin nasıl bir ihanet olduğunu herkes anladı da sağolsun hükümet bilmezden geliyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019