İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'Zeytin Dalı Caddesi' tabelalarını astı

Pendik Dumlupınar Mahallesi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla adı “ZEYTİN DALI CADDESİ” olarak belirlenen caddenin tabelaları asıldı.

13 Mart 2018 Salı 20:59
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'Zeytin Dalı Caddesi' tabelalarını astı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında oy birliğiyle aldığı karar neticesinde, Pendik İlçesi, Dumlupınar Mahallesinde bulunan "Kuğulu" ve "Cedid" isimli sokakların birleştirilmesiyle oluşan yol aksının tamamına “ZEYTİN DALI CADDESİ” ismi verildi.

Trafiğe açılan caddenin yeni tabelaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü tarafından 3 farklı noktaya yerleştirildi. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’na atfen adı konulan cadde, tek şerit gidiş geliş olarak hizmet veriyor.

Ankara Caddesi ile Gözdağı Caddesi’ni birbirine bağlayan caddenin hizmete girmesiyle Dumlupınar Mahallesi’ndeki trafik akışı da rahatladı. Bölge halkı yeni açılan caddenin isminin Zeytin Dalı olarak belirlenmesinden dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 20:59

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Aralık 2019