İsrailli yetkililer davet edilmeyecek

Beyaz Saray yetkilileri Bahreyn’deki konferansaFilistin’in ekonomik planını koruma adınaİsrailli yetkilileri davet etmeyecek

17 Haziran 2019 Pazartesi 23:16
İsrailli yetkililer davet edilmeyecek

Münübe Yılmaz

Beyaz Saray yetkilileri Bahreyn’deki konferansa Filistin’in ekonomik planını koruma adına İsrailli yetkilileri davet etmeyecek. Manama’da 25-26 Haziran’da yapılması beklenen konferansa Filistinli iş temsilcilerinin katılacağını, fakat Beyaz Saray danışmanı Jared Kuşhner tarafından yönetilen barış planını kabul etmediklerinden dolayı Filistinli yetkililerin katılmayacağı ifade edildi. Yetkililer “ Filistinli işadamları ile İsrailli işadamları katılacak. Konferansı mümkün olduğu kadar politikadan uzak tutmak adına İsrail hükümet yetkililerine davet göndermeyeceğiz” diyerek, konferansı düzenleyen yönetimin tarafsız olmak istediğinin altını çizdi. Donald Trump’ın Ortadoğu temsilcisi Jason Greenblatt ve danışmanı Jared Kuşhner’in katılacağı konferansta, Donald Trump tarafından uzun süre beklemede tutulan Filistin-İsrail barış planı da masaya yatırılacak. Beyaz Saray yetkililerinin geçtiğimiz hafta Mısır ve Ürdün’ün de konferansa katılacağını duyurmasından sonra, İsrail hükümet yetkilileri de toplantıya katılacaklarını ilan etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Haziran 2019 Pazartesi 23:16

YORUM YAZ

  • ahmetahmet1 ay önce
    has...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019