• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsmailağa Cemaatinin yeni lideri belli oldu! Hasan Kılıç...

Vefat eden İsmailağa Cemaati'nin Lideri Mahmut Efendi'nin yerine geçecek isim Hasan Kılıç Hocaefendi oldu.

Yeniakit Publisher
2022-06-24 14:53:00 - 2022-06-24 14:57:21
İsmailağa Cemaatinin yeni lideri belli oldu! Hasan Kılıç...

İsmailağa Cemaati'nde Mahmut Efendi'nin yerine geçecek isim, cenaze namazında açıklandı. Mahmut Ustaosmanoğlu'nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, cemaatinin yeni liderinin Hasan Kılıç Hocaefendi olacağını duyurdu.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu bugün cuma namazına müteakip son yolculuğuna uğurlanacak. Cenaze törenine saatler kala Fatih Camii’ne gelen binlerce kişi drone ile havadan görüntülendi.

İsmailağa Cemaati’nin lideri 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Ustaosmanoğlu, cuma namazına müteakip Fatih Camii’nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreni nedeniyle cami ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Cenaze törenine saatler kala binlerce camiye akın etti. Oluşan yoğunluk drone ile havadan görüntülendi.
Son dakika haberi: İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi Fatih Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.

Oğlu vasiyetini açıkladı

Mahmut Efendi'nin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, cenaze namazında İsmailağa Cemaati'nin yeni liderinin kim olacağını şu sözlerle açıkladı:

Şu tabiri kullanarak bize bu görevi, vasiyeti anlatmamızı söylemişti: Benden sonra tabirini kullanarak, "Son nefesimi kullanana kadar ben cemaatimin başındayım. Yerime Hasan Efendi'yi cemaatimizin başına bırakıyorum" Allah hepinizden razı olsun.

Hasan Kılıç Hocaefendi kimdir?

Hasan Kılıç Hocaefendi 1930 Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Çaybaşı köyünde dünyaya geldi. İlk talebeliği mahallesindeki evinde okudu. Bursa’da askerlik hizmetini yapan Hasan Efendi’ye manevî dersini Nuri Efendi vermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Ulan daha gusül abdesti almayı bilmez cenabet dolaşırsınız.İstersiniz ki Müslüman hep sürünsün. Şatafat içindeymişte bilmem neymişte. Bu mübareklerin bir saniyesi sizin gibi dingillerin bir milyon yılından bir milyon kat daha hayırlı ve bereketlidir. Adilik yapıp ALLAHIN dostlarına dil uzatmayın

samimi

Allah uzuuuuun ömürler versin...rahmetine gark eylesin... Allah'ın selâmı, rahmeti bereketi üzerine olsun...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23