• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İŞKUR TYP Toplum Yararına Programlar

İŞKUR TYP arama. İŞKUR iş ilanları, İŞKUR iş arayan, İŞKUR kamu memur alımı haberleri. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından hayata geçirilen Toplum Yararını Programlar (TYP) çerçevesinde vatandaşlara kamu kurumlarında asgari ücret ve SGK güvencesi altında işe yerleştirilmekte. TYP kapsamında KPSS şartı ve eğitim durumu pek dikkate alınmadan personel alımları yapılmakta. Peki İŞKUR TYP iş başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR TYP iş başvuru şartları neler? İŞKUR TYP sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte İŞKUR TYP detayları.

Yeniakit Publisher
2020-09-22 10:26:00 -
İŞKUR TYP Toplum Yararına Programlar

İŞKUR tarafından yapılan Toplum Yararını Programı TYP çevre temizliği, okullarda çevre düzenlemesi ve park düzenlemeleri gibi alanlarda TYP alımları gerçekleştirilmekte. İşe yerleştirmelerinde zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlıklarından uzaklaşmamaları için İŞKUR TYP’ye katılımcılar yüzde 80 kura yöntemi yüzde 20 liste yöntemi ile alınmakta. İŞKUR TYP ilanları nereden yayılanıyor? TYP ilanlar İŞKUR üzerinden yayınlanmaktadır. İŞKUR TYP üzerinden alımlarda çalışanlar 9 ay boyunca İŞKUR TYP uygulaması üzerinde çalışmakta.  

İŞKUR TYP Toplum Yararına Programlara kimler başvuruda bulunur?

İŞKUR TYP başvuru şartları neler? İŞKUR TYP başvurusu için aranan şartlar şunlardır:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR TYP başvurusu nereden yapılır? İŞKUR TYP başvuruları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ortaklaşa çalışma neticesinde yapılmakta. Okulların güvenliği, temizliği ve bakım onarımı gibi alanlarda alımların gerçekleştirildiği TYP başvuruları İŞKUR'un internet sitesi e şube İŞKUR üzerinden ya da İŞKUR şubeleri üzerinden gerçekleştirilmekte.

İŞKUR TYP iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR TYP iş başvurusu yapacakların ilk yapması gereken İŞKUR’un sitesine giriş yapılmalıdır. İŞKUR sitesine giriş yaptıktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan İŞKUR’un verdiği hizmetler nelerdir? Yazısının altında bulunan Toplum Yararına Programlar kısımı tıklanır. TYP arama işlemleri sayfasının açıldığını göreceksiniz. 

İŞKUR TYP araması yapacaklar oturdukları ilde İŞKUR TYP iş ilan olup olmadığını aramak için başvuru yapılacak il ve başvuru yapılacak ilçe seçilir ve Ara tuşuna basılır. Arama yapmak istediğiniz ilde TYP iş ilanları söz konusu ise gelen listede İŞKUR TYP iş ilanlarını göreceksiniz. Listelenen TYP iş ilanlarına başvuru yapmak için seç kısmının altındaki ilan numarası tıklanır ve TYP iş başvurusu yapılır. Ancak İŞKUR TYP iş başvurusu yapmak için İŞKUR kaydınız olması gerekir. Peki İŞKUR kaydı nasıl yapılır? İŞKUR girişi nasıl olur?

İŞKUR kaydı nasıl yapılır?

 

İŞKUR iş başvurusu sonuçları

İŞKUR iş başvurusunda bulunanlar İŞKUR sonuçlarının ne zaman ve nereden açıklanacağını merak ediyor.  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş Başvurusu Sorgulama yapmak isteyenler İŞKUR iş başvuru sonuçlarını e devlet üzerinden sorgulamakta. İŞKUR TYP sonuçları için tıklayınız.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23