İşine bak ‘TMMOB’

12 Eylül 1980 darbesi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan TMMOB yönetimi, “24 Haziran seçimleri sonrasında uygulamaya konulan tek adam rejimi, 12 Eylül Hukukunun en yüksek aşamasıdır!” ifadelerini kullandı.

13 Eylül 2018 Perşembe 13:12

 Resul Ekrem Şahan  Ankara  12 Eylül 1980 darbesi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan TMMOB yönetimi, “24 Haziran seçimleri sonrasında uygulamaya konulan tek adam rejimi, 12 Eylül Hukukunun en yüksek aşamasıdır!” ifadelerini kullandı. Kendi görev alanı dışında her konuda açıklama yapan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) mimar ve mühendislerden tepki geldi. Elektrik Mühendisi Hüseyin Zeybek, “TMMOB’un görev alanlarına girmeyen konular hakkında açıklamalarda bulunmasını doğru bulmuyoruz. Bu tarz açıklamalara baktığımız zaman işin başındaki adamların zihniyetlerinin açığa çıktığını görüyoruz. Yapmış oldukları açıklamalar bizleri yansıtmıyor. TMMOB’un gereksiz açıklamalar yapmamasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“DAVA AÇARAK MİMARLARI SİNDİRİYORLAR”

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından defalarca haksız yere cezalandırıldığı için isminin açıklanmasını istemeyen bir mimar da, “TMMOB hakkındaki gerçekleri söylediğim zaman hemen peşine dava açıyorlar. Her ne kadar yüzde 4- 5’lik üyeyi temsil ediyor olsalar da yüzde 100’ü temsil ediyorlarmış gibi TMMOB yönetimi kendilerini bir halt zannediyorlar. Bu konuda özellikle Cumhurbaşkanlığına, gerekli bakanlıklara ulaşmak istedim ama ulaşamıyorum. Bugün memlekette hainler daha mı kıymetli? TMMOB yönetimin bu açıklaması ne ilk ne de son. Bu kişilerin ne bayramları ne de seyranları var. Ben bu adamların yönetimlerinde de, içlerinde de bulundum. Bütün formülleri biliyorum. Fakat bu durumu da kimseye intikal ettiremiyorum” şeklinde konuştu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2018 Perşembe 13:12

YORUM YAZ

 • recep ercanrecep ercan5 ay önce
  maalesef odalar, belediyelerde çalışan bir kaç mühendisi menfaatlendirip temsilcilik vererek, yokmesleki denetim yok sözleşme,yok yıllık kayıt adı altında, serbest çalışan mühendisleri haraca bağlıyorlar.hiçbir devlet kuruluşuda bu işe dur demiyor. bizzat devlet memuru mühendisler eli ile serbest çalışan mühendisler oda tarafından haraca bağlanıyor
 • osmanosman5 ay önce
  %4-5 i temsil ediyorlarsa yönetimi nasıl ele geçiriyorlar? evvel zamanda mühendisliği, mimarlığı kendinden uzak tutan bir kitle bugün azınlıkta olsa bu zararlıların etkisine maruz kalıyor
 • bombilibombili5 ay önce
  BOMMT diye patlayacak birgün kaşınıyor
 • ŞÜKRÜ MERCANŞÜKRÜ MERCAN5 ay önce
  Siz bir oda temsilcisisiniz siyasetle bu kadar içli dışlı olmanız sanki başka birilerinin emrinde çalışan ajan kuruluşu izlenimini oluşturuyor.Çok düşmanımız var acaba hangisine yakınsınız.Bu vatana ihanet edenin kim olursa olsun hak ettiğini demek lazım ne denirse eksiksiz dedim gitti anlayanda anladı.
 • AytaçAytaç5 ay önce
  KAPATIN ! ! ! Sayın yetkılıler lutfen tum muh. odalarını kapatın. Bunlara zorunlu uyelıgı kaldırın. Yeter bız muhendıslerı bunlara soydurdugunuz. Amerıkada hıc bır muhendıslıgı ıcra etmek ıcın odaya kayıtlı olma sartı yok. Yeter bızden yoldukları parayla sıze dayılanıyorlar. YETER!!!
 • t.şahint.şahin5 ay önce
  bunlar hain.bu ülkede ne kadar teörist varsa arka odaların da saklıyorlar..
 • cccccc5 ay önce
  Sövmeyeceğimmm
 • Suat KılıçSuat Kılıç5 ay önce
  Hükümet bu işe bir el atmalı. Bu adamları bir şekilde devre dışı bırakmalı.Bunlar beni temsil etmiyor. Ancak belki % 1 i temsil ediyor olabilirler. Mühendislerin haklarıyla uğraşmıyorlar nerede üzerlerine sorumluluk almayan bir konu var nerede bir devlet düşmanlığı var bunlar orada. Yeter artık hükümet bizi bunların elinden kurtarsın. Benim verdiğim aidatlarla semirip ortalığa zehir saçıyorlar.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  LAĞVEDİN BU TERÖRİSTLER ODASINI
 • FATİHFATİH5 ay önce
  SU UYURDÜŞMANUYUMAZ,PİSLİKLER ...
 • OĞUZ KAĞAN OĞUZ KAĞAN 5 ay önce
  hadi oradan vatan h.inleri
 • SelimSelim5 ay önce
  Doğruları söylemek istediğinde maalesef ulaşabileceğin kimseyi bulamıyorsun. Ama hele bir yalan söyle, iftira atmaya kalk bak onlar seni nasıl anında buluyor :) Maalesef Türkiye gerçeği..
 • kamil hoşoğlukamil hoşoğlu5 ay önce
  Sabret dostum. Yara olgunlaşır ,cerahat patlar ve akar ondan sonra savar. Bir de zulüm arşa yeter, herşey biter. Demek ki zulüm arşa yetmemiş, yara tam olgunlaşmamış. Neşter atmak için beklemek gerek olduğuna inanıyorum.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Şubat 2019