• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Irak meclisinde İsrail kararı! Suç sayılacak

İsrail ile siyasi ve diplomatik işbirliği yapılmasının cezasının müebbet hapis veya idam olarak geçtiği yasa tasarısı Irak meclisinde onaylandı.

Yeniakit Publisher
2022-05-26 22:48:00 - 2022-05-26 22:56:58

Irak meclisi, İsrail ile normalleşmeyi veya ilişki kurmayı suç sayan yasa tasarısını onayladı. İsrail ile siyasi ve diplomatik işbirliği yapılmasının cezası müebbet hapis veya idam olarak geçiyor.

Irak meclisi, İsrail ile normalleşmeyi veya ilişki kurmayı suç sayan yasa tasarısını 275 milletvekilinin hazır bulunduğu oturumda oy birliğiyle onayladı. Onaylanan yasa ile İsrail ile siyasi ve diplomatik işbirliği yapılmasının cezası müebbet hapis veya idam olarak geçiyor.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Tahrir Meydanı’nda kutlama yaptılar

Şii Sadr Grubu lideri Mukteda Sadr’ın yasanın onaylanmasının ardından destekçilerine kutlama çağrısında bulunurken, Sadr destekçileri çağrıya cevap vererek başkent Bağdat’taki ünlü Tahrir Meydanı’nda kutlama yaptı. Meydanda toplanan göstericiler, “İsrail’e hayır, batıla hayır, Irak’a evet” ve “İsrail’e ölüm” sloganları attı.

Irak meclisinde seçimlerin galibi Sadr Grubu, Meclis Başkanı Muhammed Halbusi başkanlığındaki Egemenlik Koalisyonu ve Mesut Barzani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi’nin çatısı altında yer aldığı “Vatan Kurtarma Koalisyonu” İsrail ile normalleşmeye suç sayan yasa tasarısını meclise sunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Devran

Amerikan askerini çiçeklerle karşıladığınızı asla unutmayacağım. Amerika'ya evet, İt'rail'e hayır, öyle mi?

Antikemalist Akpartili

İşte müslümanın tavrı böyle olur! Irak tarihinden bu yana işgalci israile karşı hep onurlu, ilkeli ve tutarlı tavır sergileyen ülke olmuştur. Telaviv'i füze ile ilk defa vuran, dokunulmaz olmadığını ispatlayan ülke Irak'tır. 1948 ve 1967'deki tüm savaşlarda, sınırı olmadığı halde israile savaş ilan etti, savaşa destek verdi! Şimdi de o kadar sıkıntı ve bela başında varken, ABD işgaline maruz kalmışken tenezzül edip israile yanaşmıyor!!Keşke, İŞGALCİ SOYKIRIMCI TERÖRRRRRR DEVLETİ İsraile karşı Irak vs. ülkelerin yüzde 1'i kadar tutarlı, ilkeli tavır alabilsek!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23