• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İngiltere Başbakanı Sunak'tan olay açıklama! ''İran ihalarını vurduk''

Yeniakit Publisher
2024-04-14 16:02:00 - 2024-04-14 16:29:11
İngiltere Başbakanı Sunak'tan olay açıklama! ''İran ihalarını vurduk''

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İran'a ait insansız hava araçlarını düşürdüklerini açıkladı. İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarının "tehlikeli ve gereksiz'' bir tırmanış olduğunu ve bunu en güçlü şekilde kınadıklarını belirttirken, İngiltere'nin İran hava araçlarını engellemek için koalisyona katıldığını belirtti.

İran'ın İsrail'e karşı başlattığı hava saldırılarının etkileri devam ederken İngiltere Başbakanı Rishi Sunak konuyla ilgili açıklama geldi. Başbakan Sunak, İran'a ait insansız hava araçlarını düşürdüklerini açıkladı. 

İran'ın İsrail'e yönelik saldırıları "tehlikeli ve gereksiz'' 

Başbakan Sunak İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarının "tehlikeli ve gereksiz'' bir tırmanış olduğunu ve bunu en güçlü şekilde kınadıklarını belirtti. Sunak ayrıca İngiltere'nin, İran'ın ateşlediği füzeleri ve insansız hava araçlarını engellemek için "uluslararası koordineli bir çabaya" katıldığını söyledi.

İngiltere Ortadoğu'ya yığınak yapmıştı

İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps, Kraliyet Hava Kuvvetlerine (RAF) ait ilave jetler ile yakıt ikmal tankerlerini Orta Doğu'ya konuşlandırdıklarını açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandas

İyi … yemişsin abd nin kapı köpeği gazzede 35 bin can gitti neden tepki yok çünkü onlar Müslüman siz kafir siniz

Asim keskin

Adamlar bizim gibi tellal çağırarak girmiyor Ortadoğu'ya. Yilmarca yığınak yapmış ama kimsenin ruhu duymamış..işte savaş böyle yapılır
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23