Seçim 2019 Sayfası

İngiliz Prensi Charles: Aptal değilim, kral olursam...

İngiltere'de 92 yaşındaki annesi Kraliçe Elizabeth'in tahtı bırakmaması sonucu yıllardır prens unvanı üstüne yapışan Charles'ın nasıl bir kral olacağıyla ilgili konuşuluyor. Konuyla alakalı konuşan Prens Charles, 'Hükümdar olmanın gereğini biliyorum. Çünkü o kadar aptal değilim.' dedi. Ayrıca Prens Charles, Kraliçe Elizabeth'in Prens William’a bırakacağı iddialarını ise yalanladı.

09 Kasım 2018 Cuma 23:42
İngiliz Prensi Charles: Aptal değilim, kral olursam...

92 yaşındaki Kraliçe Elizabeth sonrasında tahtı Prens William’a bırakacağı konuşulan Prens Charles bu iddiaları yalanladı.

Charles, “Ben kral olduğum zaman, şu an konuştuğum konular hakkında yorum yapmayı bırakacağım. Çünkü aptal değilim.Hükümdar olmanın gereğini biliyorum” dedi.

Charles aynı zamanda “Eğer tahta geçersem suya sabuna dokunmayan bir monarşi üyesi olacağım” dedi. Öte yandan Prens Charles’ın oğulları da babalarının işkolik olduğunu söyledi.

Çalışmaktan torunlarıyla vakit geçiremediğini söyleyen büyük oğlu Dük William, babasının çalışırken uyuyakaldığını dile getirdi.

Prens Charles: O kadar aptal değilim

Prens Charles belgeselde şimdiye kadar çevre kirliliği, iklim değişikliği gibi konularda kampanyalar yürütmesi ve bu nedenle eleştirilmesiyle ilgili olarak tahta geçtiğinde bu faaliyetlerde bulunmayacağını söyledi. Prens Charles, "O kadar aptal değilim. Hükümdar olmak farklı davranış şekillerini öngörüyor. Tabi ki işlerin nasıl hallolması gerektiğinin farkındayım" diye konuştu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 23:42

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Nisan 2019