IMF görüşmesinden Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun haberi var

Millet İttifakını oluşturan partilerden CHP ve İYİ Partili isimlerin Ankara Hilton Otel'de IMF yetkilileriyle toplantı yapmadan önce CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Akşener’e bilgi verdikleri öğrenildi.

23 Eylül 2019 Pazartesi 16:09
IMF görüşmesinden Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun haberi var

Sezai Erhan  yeniakit.com.tr  CHP'yi temsilen Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İyi Parti'yi temsilen ise Durmuş Yılmaz Ankara Hilton Otel'de Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkilileriyle görüşme yaptı. YeniAkit’in ulaştığı bilgilere göre, 21 Eylül’de yapılan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Kılıçdaroğlu ile Akşener’in bilgisi var

Toplantıya katılan CHP Genel Başkan yardımcısı Faik Öztrak, IMF’den gelen görüşme talebinin üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi. İYİ Parti Ankara Milletvekili eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ise İY Parti Genel Başkan yardımcısı Cihan Paçacı’ya randevu haklında bilgi verdi, katılacağını ifade etti. Paçacı da, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bilgi aktardı.

IMF heyetinden 3 isim katıldı

Hem CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun hem de İYİ Parti lideri Akşener’in onayını alan isimler, IMF heyetinden Avrupa Departmanı Direktörü Poul Mathias Thomsen, Danışman Donal McGettigan ve Türkiye Yerleşik Temsilcisi Ben Kelmason ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşlerini tek tek not aldılar

Görüşmede IMF heyeti, Türkiye ekonomisindeki gidişatla ilgili Öztrak ve Yılmaz’dan ayrı ayrı yorumlarını alarak not tuttular. IMF heyetinin 10 gündür Türkiye’de olduğu ve çok sayıda iş dünyasındaki isimlerle de görüşmeler yaptıkları öğrenildi. IMF heyeti, gözlem görevi çerçevesinde hazırladıkları raporu daha sonra Washington'daki icra kuruluna sunacaklar.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Eylül 2019 Pazartesi 16:09

YORUM YAZ

 • MuratMurat27 gün önce
  Bir tane ahmak kefaletten bahsetmiş daha kefaletin be olduğunu bilmeyen kuş kafalılara gel de ekınomi anlat hani ımf den ne için borç alınır sonunda ımf ne yaptırır sdr (çekme hakkı) nedir vs girmiyorum bile anlamak için önce ahmak olmayacaksın ideoljik kabız olmayacaksın ımf yi ülkeye getirenle götüren kim onu bile idrak edemeyen mallara zaten ne anlatsan davul zurna ama üzüldüğüm şudur bu ülkedeki kadar dünya üstünde bilmediği ama bildiğini zannettiği konunkadar konuşan beyinsizin olduğu bir ülke daha yokur bu kadar atılıma rağmen hala bazınkonularda geride isek bu kuş kafalı zihniyetin etkisi ne kadar çoktur değilmi???
 • KütükYontulurKütükYontulur27 gün önce
  Ülkeyi karıştıracağız, bize önden ödeme yapın, yarın birgün başa geldikmi ki “.. gelirsiniz “ biz size vatanı altın tepside sunarızın görüşmesiydi bu!! bu vatan daha ne çeşit hainler çıkarır....bunların kökü asırlara dayanır... bitmezler!!!!
 • erolerol27 gün önce
  .......larin amaci acaba neymis, bu görüstükleri kisiler hükümetlen alakasi yok, imf nin muhatabi olsa olsa hükümetten birileri olur...
 • 5464546427 gün önce
  Imf bile görmüş
 • YORUM YORUM 27 gün önce
  IMF ilegörüşmeler.Erkenseçimin dillendirilmesi. Yatlarda katlarda gizli ajanlar ile görüşmeler.İş dünyasında bi hareketlilik.Üniversite öğretim görevlilerinin ABD de toplanmaları.İBB nin taarruzvari eylemleri.Orman yangınları.Fabrika yangınları.Vesaire vesaire....YENİ BİR MİLLİ MÜCADELE..RABBİM BU MİLLETE MUVAFFAKİYETLER İHSAN ETSİN İNŞAALLAH
 • CabirCabir27 gün önce
  Hayırdır iktidar değişti de bizim mi haberimiz yok ne zamandan beri muhalefet iktidar adına yetkilendirildi. Yoksa hükümetin istifasımı ufukta.
 • turkturk27 gün önce
  APTES SORDU NBEYNAMAZA BAK.. CHP BELEDIYESININ DAHA ELEKRTIRIK FATURASINI ODEYEMEZKEN ISCILERIN PARASINIODEYEMEZKEN SEN KAL IMF TURKYENIN COPLERINDEN MEDET UM.. BU IS ASLIND ABASIT.. HALA COPLERDEN MEDET UMAN BIR ULKE.. HARBIDEN BUNLAR NASIL BIR ESSEK YAHU ANLAMIS DEGILIZ HALK OLARAK
 • Veli-AgaVeli-Aga27 gün önce
  Reis ve damadin haberi var, yalan konusmasinlar
 • II.MuratII.Murat27 gün önce
  IMF’yi dördüncü madde kapsamında ülkeye davet eden Hazine ve Maliye Bakanlığı’dır.Yani Reisin damatidir.Otelde gizli görüsmemi olur?
 • AsliAsli27 gün önce
  IMF kredi vermeden önce hükümete güvenmediği için , CHP ve ip nin kefil olmasını istemiştir , nede olsa akepenin son dönemi , çöküyor.
 • kibarcikkibarcik27 gün önce
  ldurmuş senın bessmlesız oldguna ınsanınbahse gırmesı gerekır. ne melun satılış adamsın bee. reıs 25 mılya doları ımf nıye sıldı hee dusunmezmısın. be melun. muflıs. hadı faızler düşmezdı? nasıl düştü? sende ıman varmı lan? heee vatanhaınlerınınkankası veselam
 • 17-25 17-25 27 gün önce
  Niye gizli olsun bu ülkeye gizlimi girdiyakalayın sınırdışı edin ozaman hükümet davet etmese nasıl gelirler
 • türkiyelitürkiyeli27 gün önce
  pekiyi devlet görevlilerine de haber verilmiş mi?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019