• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu’nun İzmirli versiyonu... CHP’li Soyer sapkınları ağırladı

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sapkın eşcinselleri makamında kabul etti. Soyer, “LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokol Metni” imzalayan belediye başkan adaylarından biriydi. CHP'li Ekrem İmamoğlu da mazbata işgali sırasında, eşcinsellerin ekmeğine yağ süren “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi” için komisyon kurmaya çalışmıştı.

Yeniakit Publisher
2019-05-23 14:12:00 -
İmamoğlu’nun İzmirli versiyonu... CHP’li Soyer sapkınları ağırladı

 yeniakit.com.tr  31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden önce, “Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD)” ve “Genç Lezbiyen Gey Biseksüel Trans İnterseks Gençlik Çalışmaları ve Dayanışma Derneği (Genç LGBTİ+)”, seçime giren belediye başkan adaylarına “LGBTİ+ sapkınlarının sözde haklarının hayata geçirilmesindeki sorumluluklarını hatırlatmak amacıyla”, “LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokol Metni” hazırlamıştı. Metin, 10 şehirden 27 belediye başkan adayı tarafından imzalanmıştı. CHP’li Tunç Soyer de, söz konusu metni imzalayan başkan adaylarından birisiydi.

Seçilince makamında ağırladı

Soyer, seçimlerden galip çıktıktan sonra sapkınlara kucak açtı. 21 Mayıs’ta Genç LGBTİ+ Derneği’nden birkaç sapkın, Soyer’e ziyarete gitti. Kaos GL’nin internet sitesindeki habere göre Soyer, “LGBTİ+’ların kentte daha huzurlu ve mutlu yaşaması için elimden geleni yapacağım.” açıklamasını yaptı.

Şaşırtmadı

İzmirlilerin kullandığı “Şato”yu kendine konut olarak tahsis eden Tunç Soyer, Genç LGBTİ+'li "sapkın" gençleri makamında kabul etti ve İzmir'de eşcinselleri daha mutlu ve huzurlu yaşatacaklarının sözünü verdi... CHP’li Soyer’in ilk icraatlarından biri olan sapkın sevicilik şaşırtmadı.

İmamoğlu da sapkın proje için komisyon kurmak istedi

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun 18 günlük mazbata işgali sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gerçekleştirmeye çalıştığı ilk proje, cinisiyetsiz toplum amaçlayan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi” için komisyon kurmaya çalışmak olmuştu. İmamoğlu'nun tek icraatı olan bu komisyon teklifi, AK Partililerin oyuyla reddedilmişti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23