• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu'na rağmen proje hayata geçirildi

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekiliİ Tevfik Göksü, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na rağmen İstanbul'a kazandırılan yeşil alanın müjdesini verdi.

2020-01-16 20:19:00 -
İmamoğlu'na rağmen proje hayata geçirildi

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekiliİ Tevfik Göksu resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "İBB CHP Grubunun ikinci kez muhalefetine, İBB Başkanının ilk kararımızı VETO etmesine rağmen İBB AK Parti Grubu olarak ilk aldığımız kararı ısrar kararımızla tekrarlayarak İstanbulumuza 295 bin m² yeni yeşil alan kazandırdık. İstanbulumuza bir kez daha hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti Grubu’nun teklifiyle yeşil alan kapsamına alınan 295 bin metrekare yeşil alanı ‘Başkanlık Reddi’ ile iade etmişti.

AK Parti, ekim ayında İstanbul Büyükşehir Meclisi toplantısında, İBB yönetiminin yeşil alan talanına 'dur' demişti. İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporuna göre Başakşehir ve Tuzla'da muhtelif ada ve parsellerde bulunan 11 taşınmazın park, deprem ve toplanma alanı olarak plan değişikliği yapılması talep edildi. Meclis toplantılarında iki günde 7 ilçede yaklaşık 295 bin metrekare yeşil alan AK Parti’nin evet oyları ile İstanbul'a kazandırıldı. İBB Meclisi’nden geçen teklif Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun imzasına takılmıştı.

Kararın ardından sosyal medyadan AK Parti'ye tam destek

Göksü'nün kararı açıklamasının ardından AK Parti'ye tam destek gelirken CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ağır eleştirilerin hedefi oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

enes

Bu CHP lilerin kanal İstanbul projesinden rant elde etmesine fırsat vermeyin bunların bina yapacağı yerleri doğal sit alanı yapın
 • Yanıtla

Cüneyt beyaz

Ne utanmaz adamlar, orayı seçimden önce imara açanlar seçimi kaybedince rantı kaybettik diye yeşil alana çeviriyor...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23