İHL’lerin başarısı hazımsızlara net bir mesaj oldu

YKS'de büyük başarı yakalayan İmam Hatipli öğrenciler, İHL'ler üzerinde yürütülen kara propagandaya karşı tokat niteliğinde bir cevap oldu.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:17
İHL’lerin başarısı hazımsızlara net bir mesaj oldu

 R. Ekrem Şahan  Ankara 

İmam Hatip Liselerinin 2019 YKS başarısını TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, Akit’e değerlendirdi. Yükseköğretime geçiş sınavlarına 2,5 milyondan fazla öğrencinin müracaat ettiğini belirten TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, “Bu öğrenciler arasında sınav sonucunda ilk yüz kişi arasında 17 İmam Hatipli öğrencimizin, ilk bin kişi arasında ise yüzün üzerinde İmam Hatipli öğrencilerinin bulunması bu okullar üzerinde yapılan tartışmalara öğrencilerimizin verebileceği en güzel cevap olmuştur.” dedi.

Özellikle belli merkezlerce üretilen İmam Hatiplerde başarının düştüğüne dair sürdürülen kara propaganda ve algı operasyonlarının, imam hatip okullarının sayısının gereğinden fazla artırıldığına dair söylemlerin bu başarılar ile birlikte ne kadar anlamsız duruma geldiği görülmüştür” diyen Öksüz, “İmam Hatip Ortaokulları’ndan, İmam Hatip Liselerine geçiş yapan öğrencilerimizin de gelecek eğitim öğretim sezonuyla birlikte üniversite sınavlarına girmeye başlaması bu başarıları kat be kat artıracaktır inancını taşıyoruz” dedi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:17

YORUM YAZ

 • EmekliEmekli27 gün önce
  Hangi ihl hangi vilayette. Biz burada genel lise ile yatışırken şimdi dökülüyor.
 • imamimam27 gün önce
  Konya Karatay da hanifi yapıcı anadolu lisesinin kapasitesu 160 dan 850 ye çıkarılırken, imam hatipler yarıdan fazla boş kontenjanla eğitime devam etti. Yani veli ve öğrenciye imam hatip baskısı yapıldı. Ali Ulvi Kurucu İH lisesi 150 den fazla boş kontenjanla eğitime devam etti. Yetmiyormuş gibi birde anadolu lisesinde zorla imam hatip müfredatı okutuldu.Konyalı nın hakkıharam olsun hepinize.
 • Tr.Tr.27 gün önce
  Geri zekalılar ilk yüzde 17 değil...100 sayısal+100 eşit ağırlık+100 Sözel toplamında yani 300'de 17 yapar...Buda ortalama %6,67 yapar....
 • ataata27 gün önce
  hasımsız azınlığa oxford ve cambridge.in de birer osmanlı usulü medrese olduğunu anlatmak gerekli.... dekanın da baş imam olduğuna inanamazlar....
 • Fr frFr fr27 gün önce
  Hic fark etmez keşke yüzde 50 başarı olsun istemeyen namerttir ama unutmayın hep söylüyorum yüzeysel bakarsan böyledir ama herkeste biliyorki dershaneler oldugu müddetce egitimin okudugu okul basarisi degil dershanelerin verdiği eğitimin başarısıdır.
 • Bagiye Bagiye 27 gün önce
  İHL ler kim tutar sizibe,birde oradan mezun edilirkendeist ve ya ateist olarak mezun etmeseler sizi ne güzel olur du.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019