İdlib’de büyük provokasyon!

Türkiye’nin İdlib’de muhtemel bir operasyon ve sivil kayıpların önüne geçilmesine yönelik olarak Rusya ve İran’la diplomasi trafiği yürüttüğü bugünlerde provokatörler yine ortaya çıktı.

16 Eylül 2018 Pazar 17:11
İdlib’de büyük provokasyon!

Cuma namazı sonrası İdlib’de “Rejimi yıkmanın dışında başka alternatif yok” adı verilen ve yüzbinlerin katıldığı protesto gösterileri sırasında Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren FETÖ’cü polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın elçiyi vurduğu sırada çekilen fotoğrafının yer aldığı pankart taşındı. “Bunlar gibi kazanacağız”ve “Türkler kardeşimizdir”yazan pankartın kimler tarafından alana sokulduğu araştırılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi’de Rus lider Putin’le bir araya gelerek İdlib dosyasını görüşmeye hazırlandığı esnada böyle bir pankartın açılması hem Suriye hem de Türkiye tarafında provokasyon olarak değerlendirildi.

ÖSO OLAYI SORUŞTURUYOR

Protesto gösterilerinde korsan bir şekilde pankartın alana sokulduğunu belirten ÖSO kaynakları olayı geniş çaplı soruşturduklarını kaydetti. ÖSO kaynakları, Bu olayın provokatif bir eylem olduğu açık. Kasıtlı olarak Rusya ile Türkiye’nin arasını açmak isteyen rejimin adamları olabilir. Tahkikat sürüyor, kısa sürede fotoğraftaki kişiler bulunur ve elebaşlarına ulaşılır. Failler yakalandıklarında olay mahkemeye taşınacak. Büyük bir olasılıkla Mihraç Ural’ın adamlarından şüpheleniyoruz. Oradaki Esad yanlısı kişilerin Rusya ile Türkiye arasını açmak isteyen grupların eylemi. Türk bayrağı taşıyan, Türkiye’nin buradaki çabalarını gören kişilerin Rusya’ya böyle bir mesaj vermesi mümkün görünmüyor.”diye konuştu.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara’da 19 Aralık 2016’da katıldığı sergide Mevlüt Mert Altıntaş’ın silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmiş, Altıntaş da polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2018 Pazar 17:11

YORUM YAZ

 • ferhat ferhat 4 ay önce
  Belliki CIA ajanları iyi çalışıyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Putin arasındaki yakınlık ve işbirliğini hazmedemiyorlar. emperyalistleristiyorlar ki PKK ya destek vermelerine rağmen ABD nin uşağı ve kölesi olalım. Şerefsizler.
 • ahmetakahmetak4 ay önce
  Araptan fayda bekleyenler daha çok yanılır. Türk Cumhuriyetlerine sarılmalıyız dört elle.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş4 ay önce
  yahudi oyunları bunlar baş çıban piçısrael vede pi.i abd nin oyunları
 • ERTEDOOERTEDOO4 ay önce
  AMERIKA ISRAILIN OYUNLARI BUNLAR AYNI OYUN CIA FETONUN RUSYA UCAGINI VURDUGU GIBI TÜRKIYE VE RUSYAYI KARSI KARSIYA GETIRMEK ISTIYOR BU SIYONIST HAINLER SIYONISTLER HAR HAINLGI YAPMAYA DEVAM EDECEKLERDIR TÜRKIYE VE RUSYA DAHA DIKATLI OLMALARI LAZIM.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019