• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İbrahim Kalın açıkladı! Siyanürle ilgili flaş karar!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısına ilişkin açıklama yaptı. Kalın, çok sayıda kişinin ölümüne neden olan siyanürle ilgili alınan kararları duyurdu.

2019-11-19 19:33:00 -
İbrahim Kalın açıkladı! Siyanürle ilgili flaş karar!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kalın'ın 'Siyanür' ile ilgili şu açıklamada bulundu;

"Siyanür satış ve erişimiyle ilgili çalışma yapılacak"

Siyanür kullanılarak meydana gelen ölüm hadiseleriyle ilgili olarak bu bir toplu intihar değil cinayettir. Öldürme ve öldürülme şekli ne olursa olsun. Bunu yapan kişi son tahlilde bir cinayet işlemiştir. Bu tür hadiselerin yaşanmaması için de Aile Bakanlığımızdan İçişleri Bakanlığına kadar bütün birimlerimizi harekete geçirmiş durumdayız. Siyanür iyi amaçlarla da kullanılabilen bir kimyasal. Bir düzenleme yapılacak bununla ilgili. Erişimin, satışın kontrol altına alınması ve ayrıca bir takip sisteminin kurulmasına dönük çalışma yapılacak.

"Bunu sıradanlaştırmaktan kaçınmak gerekiyor"

Herkes bunu sıradan normal bir şekilde konuşmaya başladığında cinayetin sıradanlaşması gibi bir tablo ortaya çıkıyor. Buna müsaade edilmemesi lazım. Ortada kayıp, cinayet, intihar ve acı var. Bunu sıradanlaştıracak, kamuoyu nezdinde duyarsız hale getirecek yorumlardan mutlaka kaçınmak gerekiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Halo

Intihar etmek için sadece siyanür mu var. Bence insanlar ölurken aynı nedenden dolayı intihar ediyorum mesajı veriyor. Hz. Ömer diclenin kenarında kurdun kaptığı koyunun hesabını Allah benden sorar diye korkuyorum diyor. Bence herkes korkmalı ya değilse kurt daha çok koyun kapacak.
 • Yanıtla

Aziz Metin

Dipsiz gölleri dipsiz hırslarınıza kurban ettiniz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23