• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İBB'de CHP'li üyelerin son icraatı "LGBT müdürlüğü"

Cumhuriyet Halk Partililerin (CHP) İBB’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü kurulmasına ilişkin teklifi, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri tarafından kabul edilmedi.

Yeniakit Publisher
2020-03-14 05:46:00 - 2020-03-14 08:33:26
İBB'de CHP'li üyelerin son icraatı "LGBT müdürlüğü"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cumhuriyet Halk Partililerin (CHP) grubunun geçtiğimiz aylarda meclis gündemine taşıdığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü’nün kurulmasına ilişkin karar, Hukuk-Sosyal Hizmetler, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon, Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu’na gönderilmişti. Komisyon İBB Mart Ayı 2. Bileşeninde kurulması istenen müdürlükle ilgili kararını duyurdu. Raporda, yeni kurulmak istenen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü’nün yönetmeliğinde sayılan görevlerin Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü görev alanında olduğu belirtilerek yeni müdürlük kurulması hayali suya düştü.

Raporda kadın yok

Komisyon raporunda müdürlük kurulmasının reddedilmesi üzerine CHP’li meclis üyeleri kadının toplumdan ayrıştırılmaya çalışıldığını iddia etti. Bunun üzerine açıklama yapan AK Partili meclis üyeleri, “Toplumsal cinsiyet eşitliği kadınla ilgili bir kavram değildir. Burada bir şey saklanarak kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Bu müdürlüğün kurulması LGBT’nin savunulmasıdır. İstanbul’da birkaç defa teşebbüs edilip de LGBT’liler tarafından yapılamayan eylemler oldu. Gökkuşağı renklerine bürünülerek birtakım şeyler yapılmak istendi. Şimdi de belediye eliyle bu işler yapılmaya çalışılıyor” dedi.

Gelenek ve örfümüzle bağdaşmamaktadır

CHP’nin kadın haklarının korunmasında samimi olmadığını ifade eden AK Partili üyeler, “Toplumumuz bunu asla kabul etmez. Gelenek ve örfümüzle bağdaşmamaktadır. Toplumumuzdan bunu saklamaya çalışıyorsunuz ancak biz buna müsaade etmeyiz. Taksim’de açılan pankartları biliyoruz. Aileyi yok etme çabalarınızı da çok iyi biliyoruz. Türk aile toplumunu bölme ve parçalamanıza izin vermeyeceğiz” dediler.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet YAHYA

Beddualarımız sizlere....Fırsat vermeyen yiğitlere teşekkürler

DEMİR

Tüh niye kabul etmesi perde SAADET liler üzülmüştür
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23