Seçim 2019 Sayfası

Hükümetten Yunanistan'a çok sert mesaj!

Yunanistan tarafından gelen provokatif eylemleri değerlendiren Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "eğer vazgeçmezlerse bizim de hiç istemediğimiz tatsiz hadiseler olabilir" dedi.

17 Nisan 2018 Salı 20:56
Hükümetten Yunanistan'a çok sert mesaj!

Bozdağ'ın açıklamalarından satırbaşları:

EGE'DE YUNANİSTAN'LA YAŞANAN KRİZ

Türkiye ile Yunanistan iki komşu ülke. Biz iyi komşuluk ilişkilerinin sürmesini arzu ederiz. Bunun için çok ciddi adımlar attık. Bu adımlar Yunanistan'da da karşılık buldu. İlişkilerin iyi olması her iki ülkenin de ortak çıkarınadır.

"YUNANİSTAN'DAN PROVOKATİF AÇIKLAMALAR GELİYOR"

Ancak Yunanistan'dan son zamanlarda bir takım provokatif açıklamalar geliyor. Bu açıklamaları kabinede olan bazı bakanlar yapıyor. Bu açıklamaların, Yunanistan'da alan genişletmek için siyasi kaygılarla yapıldığı görülüyor. İlişkiler iç politik kaygılara kurban edilmemelidir.

"YUNANİSTAN BÖYLE BİR HESAP YAPIYORSA, O HESAP EGE DENİZİ'NDE BATAR GİDER!"

Provokatif açıklamaları yapan biz değiliz. Türkiye'nin Ege'de bir oldubittiye göz yummasını kimse beklememelidir. Eğer Yunanistan böyle bir hesap yapıyorsa, bu hesap Ege denizinin içinde batar gider. Herkes hesabını doğru yapmalıdır.

"ÇOCUKSU HAREKETLERLE TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREMEZSİNİZ"

İhtilafların çözüm usulü bellidir. Çocuksu hareketlerle tarihin akışını değiştirme gücü kimsede yoktur.

"ORAYA BURAYA BAYRAK DİKMEKLE BU İŞ OLMAZ"

Bir adaya gideceksiniz Bakan çıkacak, öbür adaya gideceksiniz bayrak dikeceksiniz. Bayrağı diktik, bizim oldu... Yok böyle bir şey.

"EN SON DİKTİKLERİ BAYRAĞI DA İNDİRDİK"

En son bir bayrak diktiler. Türkiye de bu bayrağı indirdi oradan. Kimsenin böyle bir haksız adım atmaya hakkı yoktur. Türkiye buna göz yummayacaktır. Ege Denizi iyi komşuluk denizi olmalıdır.

"YUNANİSTAN BU TAVIRDAN VAZÇMELİ, AKSİ HALDE HİÇ İSTEMEDİĞİMİZ TATSIZ HADİSELER OLABİLİR"

Yunanistan'ın, saldırgan tavırlardan vazgeçmesi gerekir. Aksi takdirde bizim de hiç istemediğimiz tatsız hadiseler olabilir. Bunu önlemenin yolu Yunanistan tarafının yaptığı çocuksu, provokatif hareketleri tekrarlamamasıdır.

YUNANİSTAN'IN İADE ETMEDİĞİ FETÖ TERÖRİSTLERİ

FETÖ bir terör örgütüdür. Yunanistan ilgili sözleşmeler gereği üzerine düşeni malesef yapmamıştır. Teröristlerin iadesine dair ilk zamanlar Türkiye'ye çok net sözler verilmesine rağmen, bu sözleri yerine getirmemiştir.

Biz FETÖ'cü teröristlerin Türkiye'ye iade edilmesini Yunanistan'dan ısrarla talep etmeye devam edeceğiz. Yunanistan olumlu adım atarsa, iki ülke açısından son derece olumlu bir gelişme olur. Olumlu adım atmazlarsa, Türkiye bir misil ilkesi gereği, aynı şekilde davranır.

AB'NİN İLERLEME RAPORU

Avrupa Birliğine tam üyelik Türkiye için değişmemiş bir hedeftir. Ancak maalesef Türkiye ile aynı ekonomik şartları, aynı siyasi ve hukuki şartları taşımayan, Türkiye'den çok geri olan pek çok ülkeyi Avrupa Birliği'ne tam üye yaptıkları halde ısrarla Türkiye'ye karşı olumlu adımlar atmamakta direniyorlar.

Raporun içerisinde bazı olumlu açıklamalar var ama bu olumlu açıklamalar, Türkiye'ye yapılan haksızlığı örtmeye yetmez.

"BİZ AB HEDEFİNDEN VAZGEÇMEDİK, ONLAR VAZGEÇTİLERSE ÇIKSINLAR AÇIKÇA SÖYLESİNLER"

Burada Avrupa Birliği'nden uzaklaşan Türkiye değil, Avrupa Birliği'ne tam üyelik konusunda tarafsız davranmayan, maalesef taraflı olan, eşit, adil davranmayan AB'dir. Biz buna rağmen Avrupa Birliği hedefinden vazgeçmedik, bundan sonra da vazgeçmeye niyetimiz yok. Eğer onlar vazgeçiyorlarsa o zaman çıksınlar, 'Biz Türkiye'ye ilişkin kanaatlerimizi değiştirdik, vazgeçtik' desinler.

 

Hükümetten erken seçim açıklaması!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 20:56

YORUM YAZ

 • Nuri ÇATALÇAMNuri ÇATALÇAM1 yıl önce
  Zaten oldu bitti ile 12 ada Kıprıs a üzülüyoruz kaşınırsa yada kim bizden toprak almak için kaşırsa ibre artık tersine döndü bize toprak verir. Bu dünyaca böyle bilinesonra çekilin vs,vszırvalayıp durursunuz.
 • ali koçali koç1 yıl önce
  Yunanistan işgal ettiği adalarımızdan mı çekilecek ki....
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp1 yıl önce
  Belki bir gün cesur biri çıkar ve burnumuzun dibindeki adalar da bizimdir der. . .Var mı böyle biri . . . şimdilik gaflet büyük . . . belki yarın . . . in şaa Allahu . . .
 • NevşehirliNevşehirli1 yıl önce
  Yunanlar AB ve ABD nin şimarik cocugudur ayni israil gibi, hedefleri ülkedekiaskerde kripto fetöcüleri kullanip TC tarafindan Yunanistan la bir savaş sebebi çikarip, Akdenizdeki Nato Donanmasini TC yönlendirmektir.
 • yorgunyorgun1 yıl önce
  Türkiye nin Kıbrıs'ta beyaz sarıklılarını unuttular galiba baba larına sorsunlar onlar anlatırlar vesselam
 • MazlumMazlum1 yıl önce
  Allah aşkına biri bu adama emanet bir BIYIK versin.ne olur!
 • FatihFatih1 yıl önce
  Zaten Kaşınan Yunanı arkadan kim kıdıklıyor acaba? Almanya olmasın?
 • TamerTamer1 yıl önce
  Yunanistana "Oğlum Bak Git" videosunu izletelim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019