Hıristiyan Batı’yı korku sardı! 2020’de Avrupa’nın yüzde 8’i...

Aşırı sağ saldırıların ve İslamofobi’nin arttığı Avrupa’da Hıristiyanlığın gerilemesi sonucunda Müslüman olanların sayısında dikkat çeken artış yaşanıyor. Yapılan araştırmalara göre 2020’de Avrupa’nın yüzde 8’inin Müslüman olması bekleniyor. Müslüman nüfusun Avrupa’da artış göstermesi Haçlı Batı’nın kabus görmesine neden oluyor.

24 Mayıs 2019 Cuma 15:00
Hıristiyan Batı’yı korku sardı! 2020’de Avrupa’nın yüzde 8’i...

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Avrupa’da artan aşırı sağ ve İslamofobi’ye rağmen Müslüman olan insanların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Suriye’de süren savaş nedeniyle yüz binlerce mülteci Türkiye, Ürdün ve Lübnan’dan Avrupa’ya akın etmesi üzerine Avrupa’yı ‘Müslümanlaşma’ korkusu sardı. 

30 yıl içinde Avrupa’da Müslümanların oranının yüzde 20’ye ulaşması bekleniyor

Araştırmalara göre, 27 Avrupa Birliği (AB) ülkesinin nüfusunun yüzde 5’ini Müslümanlar oluştururken, son yıllarda bu rakamın daha da arttığı ifade ediliyor. Avrupa’ya Müslüman göçünün gittikçe artması yüzünden bu oranın 30 yıl içinde yüzde 20’ye ulaşacağı belirtiliyor.

“Aşırı sağın artışına rağmen Müslüman olanların sayısı artıyor”

Avrupa’da Hıristiyanlığın gerilemesi ve adeta kitleler halinde Avrupalıların Müslümanlaştığını belirten Psikolog Ayşe Gencer, “Avrupa Birliği ülkelerindeki gelişmelere baktığımızda göçmen Müslümanlarla birlikte İslamiyet Avrupa gündeminden hiç düşmüyor. Aşırı sağ saldırıları ve İslamofobi son zamanlarda daha arttı. İslam’a saldırılar daha da artınca insanlar İslam’ı kaynağından bilgi edinme merakı başladı. İnsanlarda görülen bu merak onların Müslüman olmalarına neden oluyor.” dedi.

Hollanda’da Müslüman olanların sayısı artıyor!

Hollanda’da bulunan Hristiyanlardan Müslüman olan insanların sayısında artışın yaşanması dikkat çekiyor. Hollanda’da geçen yıl Müslüman olan ve ilk defa oruç tutan Pierre Weijers yaptığı açıklamada, "Ramazanda beni en çok etkileyen şey, dayanışma, kardeşlik ve insanların bana destek olup yardım etmesi oldu. Ramazanı yaşamak çok güzel bir duygu. Ramazan öncesi beni neyin beklediğini bilmiyordum, zorlanırım diye düşündüm fakat şimdi içinde bulunduktan sonra kolay geçiyor. Teravih ve sabah namazını camide kılmaya çalışıyorum çünkü ramazanda ibadet yapmaktan zevk alıyorum." ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 15:00

YORUM YAZ

 • Trabzonspor Trabzonspor 24 gün önce
  Türkiyemizde yüzde 25 i deist olacak görünüyor
 • GaziGazi24 gün önce
  Peki Türkiye'deki hristiyan ve yahudi nüfusun Müslüman nüfusa oranı ne? Hiç araştırıldı mı? Memleketin merdiven aktı kliseler ve havralarla dolduğu söyleniyor, işin Aslı ne?
 • salihsalih24 gün önce
  Müslüman beldelerinde karnının doyuramayanlar ile Hürriyetleri elinden alınanın kaçtığı sığındığı yer olan avrupada müslüman sayısı artıyor haliyle. övüncek birşey yok yani..
 • muslummuslum24 gün önce
  su gercegi kabul edelim. muslumanlar sinifta kaldi. söyle bir etrafiniza bakin, muslumanlar birbirlerini yiyorlar. hangi musluman ulkesi huzurlu. hristiyanlara hak veriyorum. bir musluman cocugu olarak gercegi söyluyorum.
 • hasanhasan24 gün önce
  allahhhhh korusun
 • UnkownUnkown24 gün önce
  Avrupa da muslumanlarin artmasi onlarin musluman olmasiyla artmiyor.bunun sebebi ortadoğudan yaşanan göçler .tehlikeli insanlarin ulkelerine doluşmasi da onlari rahatsiz ediyor aynen bizde oldugu gibi.bir konu hakkinda haber yaparken azcık düşünseniz hic fena olmaz!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019