• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hıristiyan Batı’yı korku sardı! 2020’de Avrupa’nın yüzde 8’i...

Aşırı sağ saldırıların ve İslamofobi’nin arttığı Avrupa’da Hıristiyanlığın gerilemesi sonucunda Müslüman olanların sayısında dikkat çeken artış yaşanıyor. Yapılan araştırmalara göre 2020’de Avrupa’nın yüzde 8’inin Müslüman olması bekleniyor. Müslüman nüfusun Avrupa’da artış göstermesi Haçlı Batı’nın kabus görmesine neden oluyor.

2019-05-24 15:00:00 -
Hıristiyan Batı’yı korku sardı! 2020’de Avrupa’nın yüzde 8’i...

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Avrupa’da artan aşırı sağ ve İslamofobi’ye rağmen Müslüman olan insanların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Suriye’de süren savaş nedeniyle yüz binlerce mülteci Türkiye, Ürdün ve Lübnan’dan Avrupa’ya akın etmesi üzerine Avrupa’yı ‘Müslümanlaşma’ korkusu sardı. 

30 yıl içinde Avrupa’da Müslümanların oranının yüzde 20’ye ulaşması bekleniyor

Araştırmalara göre, 27 Avrupa Birliği (AB) ülkesinin nüfusunun yüzde 5’ini Müslümanlar oluştururken, son yıllarda bu rakamın daha da arttığı ifade ediliyor. Avrupa’ya Müslüman göçünün gittikçe artması yüzünden bu oranın 30 yıl içinde yüzde 20’ye ulaşacağı belirtiliyor.

“Aşırı sağın artışına rağmen Müslüman olanların sayısı artıyor”

Avrupa’da Hıristiyanlığın gerilemesi ve adeta kitleler halinde Avrupalıların Müslümanlaştığını belirten Psikolog Ayşe Gencer, “Avrupa Birliği ülkelerindeki gelişmelere baktığımızda göçmen Müslümanlarla birlikte İslamiyet Avrupa gündeminden hiç düşmüyor. Aşırı sağ saldırıları ve İslamofobi son zamanlarda daha arttı. İslam’a saldırılar daha da artınca insanlar İslam’ı kaynağından bilgi edinme merakı başladı. İnsanlarda görülen bu merak onların Müslüman olmalarına neden oluyor.” dedi.

Hollanda’da Müslüman olanların sayısı artıyor!

Hollanda’da bulunan Hristiyanlardan Müslüman olan insanların sayısında artışın yaşanması dikkat çekiyor. Hollanda’da geçen yıl Müslüman olan ve ilk defa oruç tutan Pierre Weijers yaptığı açıklamada, "Ramazanda beni en çok etkileyen şey, dayanışma, kardeşlik ve insanların bana destek olup yardım etmesi oldu. Ramazanı yaşamak çok güzel bir duygu. Ramazan öncesi beni neyin beklediğini bilmiyordum, zorlanırım diye düşündüm fakat şimdi içinde bulunduktan sonra kolay geçiyor. Teravih ve sabah namazını camide kılmaya çalışıyorum çünkü ramazanda ibadet yapmaktan zevk alıyorum." ifadelerini kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23