• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hırdavatçılara dadanan dolandırıcı canından bezdirdi!

Ankara’da hırdavatçılara dadanan bir şahıs esnafı canından bezdirdi. Kendini eski müşteri olarak tanıtan şahıs veresiye aldığı iç ve dış cephe boyalarını alıp kayıplara karıştı. En son mağdur olan esnaf ise soluğu savcılıkta aldı.

2019-12-12 14:21:00 -

Derya Evren - Gülnur Göksün   yeniakit.com.tr  Olay Etimesgut ilçesine bağlı Eryaman Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre isminin İnan olduğu öğrenilen bir şahıs, önceden gözüne kestirdiği Duran Tuncay’a ait hırdavatçıya giderek kendini bir müşterilerinin kardeşi olarak tanıttı. O esnada iş yerinde bulunan Tuncay’ın oğlu, babasını arayarak İnan isimli birinin veresiye boya almak istediğini söyledi. İnan ile telefonla görüşen Tuncay, İnan’a kendisini tanımadığını söyledi. İnan "Mustafa’nın kardeşiyim. Elif Apartmanı'nda oturuyorum akşam parasını getireceğim" diyerek Tuncay’ı ikna etmeyi başardı. Yaklaşık 700 lira değerinde cephe boyası alan İnan, akşam söz verdiği saatte parayı getirmedi. İş yeri sahibi Tuncay, parasını getirmeyen İnan’ı arayarak borcunu istedi. İnan’ın kendisini oyaladığını fark eden Tuncay soluğu savcılıkta aldı.

Başına gelenleri toptancısına anlatan Tuncay, aynı kişinin 3 aydır çok sayıda esnafı aynı yöntemle dolandırdığını öğrendi. Şahsın güvenlik kamerası görüntülerini alan Tuncay, yetkililerden şüphelinin yakalanmasını istiyor.

Konuyla ilgili yeniakit.com.tr'ye konuşan Duran Tuncay, "Şahıs bundan 1 ay önce de gelmişti. O zaman tanımadığım için vermemiştim boyayı ama bu sefer oğlum iş yerindeyken gelmiş. Oğlum beni aradı. İnan diye birinin boya istediğini söyleyip telefonu İnan'a verdi. Benimle konuşan şahıs Mustafa isimli bir müşterimizin kardeşi olduğunu iddia edip beni de buna inandırdı. Ben de oğluma telefon numarasını al boyaları ver dedim. 700 liralık boyayı aldı gitti bir daha da gelmedi. Paramı istediğim zaman beni oyaladı. Başka esnaflardan da dolandırıcı olduğunu öğrenince gidip hem polise hem de savcılığa suç duyurusunda bulundum. En son telefon görüşmemizde bana küfür etti. Esnafları bu konuda uyarıyorum. Kimse malını bu adama vermesin. 3 ayda bir sürü insanı dolandırmış. Yetkililerden bu adamı bulmalarını istiyorum" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mikail okuroğlu

Ey kanun yapanlar size düşen görevde bunların cezaları acıtmalı ki tekrarı olmasın.
 • Yanıtla

Ahmet

Fiş yok, fatura yok, irsaliye yok. Sonra mal sattım, adamın kim olduğunu bilmiyorsun, neye göre mal verdin. Böyle insanları hiç anlamıyorum, satarken devleti tanıma, canın yanınca devlet nerede.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23