HGS-OGS şikâyetlerinin % 25’ini KDK çözdü

Kamu Denetçiliği Kurumu, geçen yıl haksız yere kesildiği iddia edilen HGS ve OGS cezalarına ilişkin yapılan başvuruların yüzde 25’ini çözüme kavuşturdu.

14 Şubat 2019 Perşembe 12:22
HGS-OGS şikâyetlerinin % 25’ini KDK çözdü

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), 2018 yılında haksız yere Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) cezaları kesildiği iddiasıyla yapılan başvuruların yüzde 25’ini çözüme kavuşturdu. 2017 yılında olduğu gibi geçen yıl da HGS ve OGS kullanan kişiler ve şirketler tarafından mağduriyetler yaşandığı gerekçesiyle KDK’ye başvuruda bulunuldu. Bu başvurular arasında köprü, otoyol ve tünel geçişlerinde aracın plakasının sistem tarafından yanlış okunması sebebiyle kendisine ait olmayan araca, bulunduğu il sınırları dışına aracıyla hiç çıkmadığı halde, aracını devretmesine (satmasına) rağmen aracına ilişkin devir tarihinden sonra, hesabında yeterli bakiye olduğu halde sistemde yetersiz bakiye görünmesi, HGS etiketi bulunan araca OGS ya da OGS etiketi bulunan araca HGS cezası kesilmesi; taşıma araçlarının arkasındaki kasaların (dorselerin) plakasıyla taşıma araçlarının plakasının farklı olması nedeniyle normalden fazla ceza kesilmesi, kesilen HGS ve OGS cezalarının zamanında bildirilmemesi gibi mağduriyetler yer aldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 12:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    15 Ekim 2019