‘Hergele’ Ahmet Hakan reformistleri savundu, ehl-i sünnet hocaları hedef gösterdi!

‘Hergele’ Ahmet Hakan; kader inkarcısı Mustafa İslamoğlu’nu, “Hepimiz patatesiz” diyen Caner Taslaman’ı, “Allah gaybı bilmez” diyen Abdülaziz Bayındır’ı, Kabe ve Hacerül Esved’e akılalmaz sözler sarf eden Edip Yüksel’i, Hz. Meryem hakkında çelişkili ifadeler kullanan Mehmet Okuyan’ı vb. din adamlarını savundu, Nurettin Yıldız ve Cübbeli Ahmet Hoca’yı hedef aldı.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:12
‘Hergele’ Ahmet Hakan reformistleri savundu, ehl-i sünnet hocaları hedef gösterdi!

 yeniakit.com.tr 

'Hergele' Ahmet Hakan, yine üzerine vazife olmayan işlere kalkıştı. Hürriyet’te karaladığı köşesinde süreki Cübbeli Ahmet Hoca’yı hedef alan Ahmet Hakan, bugün yine Ahmet Hoca’yı ve Nurettin Yıldız’ı hedef aldı. Aklınca ehl-i sünnet hocaları küçümseyen ‘Hergele’ hadis karşıtlığıyla bilinen, gündem olmak için söylemedikleri söz kalmayan sözde din adamlarını savundu.

Reformistleri savundu

Hakan şunları yazdı:

Mustafa İslamoğlu’nun, Caner Taslaman’ın, Abdülaziz Bayındır’ın, Edip Yüksel’in, Mehmet Okuyan’ın, Mustafa Karataş’ın, İsrafil Balcı’nın...

İslam’ı anlama ve yorumlama hakkını zorla ve zorbalıkla ellerinden almaya çalışanlar var.

*

Bunlara kalsa...

İslam’ı anlama ve yorumlama hakkı...

Sadece ve sadece Cübbeli Ahmet, Nurettin Yıldız gibilere tanınmalı.

*

Laiklik işte tam da bu 
İslamo-faşistlerin zorbalıklarının önüne geçilmesi için gerek şart.

Laiklik bunları mı savunuyor?

Ahmet Hakan, ehl-i sünnet karşıtlarının istedikleri gibi atıp tutması ve İslam’ı tahrif etmek isteyenlerin değirmenin su taşıyan reformistlerin faaliyetlerine devam edebilmesi için laikliği şart koştu... Hakan’ın savunduğu isimlerden;

Mustafa İslamoğlu; kader inkarcısı. Buhari ve Müslim’e iftira atan İslamoğlu, Hz. Adem’in babası olduğunu savunmuş, takke ve sarığın dinde yeri olmadığını söylemişti. Takke ve sarığın bid’at olduğunu savunduğu halde sarıkla namaz kıldıran İslamoğlu, sahabenin cenazede helallik almadığını da iddia etmiş, lakin babasının cenaze namazı sonrası cemaatten helallik istemişti.

Caner Taslaman; biyolojik evrimin İslam tarafından reddedilmediğini ve maymundan gelmenin aslında bir sorun teşkil etmediğini savunmak için, hücrelerimizin sürekli tükettiğimiz besinlerle kendisini yenilediğini, dolayısıyla hepimizin patates, salatalık, kıyma vs. olduğumuzu söylemişti. Taslaman, “Biz fiilen şu an her dakika patates, lahana, mercimek, inek, tavuğun değişime uğramasıyız. Patatesin değişime uğramasısın, patatessin. Şu anda ineğin değişime uğraması olmaktan sorun hisseden var mı aranızda?” ifadelerini kullanmıştı.

Mehmet Okuyan; yıllarca tefsirlere karşı çıkmış, daha sonra tefsir okumanın önemini anlatmaya başlayarak, “Kısa surelerin tefsirini” yazmıştı. Bu hareketiyle İslami camiada büyük tepki çeken Okuyan, aynı zamanda Hz. Meryem hakkındaki sözleriyle gündem olmuştu. Hz. Meryem’in hem erkek hem de kadın hücrelerine sahip olup kendi kendisini döllemiş olabileceğini, böylece Hz. İsa’yı kocasız doğurmuş olabileceğini savunan Okuyan, HaberTürk’te katıldığı bir programda bu söylemlerini -görüntüleri olmasına rağmen- yalanlamıştı.

Edip Yüksel; Reşad Halife isimli müptezeli Amerika’da “Allah rasulu” ilan etmiş, ehl-i sünnete farklı bir din diyerek tüm hadisleri inkar etmişti. Yüce dinimiz İslam’ı tahrif noktasında en ileri giden şarlatanların başını çeken Edip Yüksel, bir videosunda Kabe’ye “küp”, hacerül esvede “vajina taşı” diyerek zeka seviyesi ve dine bakış açısını da gözler önüne sermişti.

Abdülaziz Bayındır; İmam Serahsi gibi Mebsud isimli dev bir eseri kaleme almış ve hanefi alimlere ışık tutmuş birisine karşıtlığıyla dikkat çekmişti. Bayındır, aynı zamanda Allah’ın, imtihan gereğince bizim yapıp yapmayacağımız fiillerimizi önceden bilemeyeceğini savunmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:12

YORUM YAZ

 • Yusuf beyYusuf bey29 gün önce
  Sayın ahmet bey bu ehli sünnet muhalif insanları konuşturarak ne yapmak istiyorsun mevlam ahirette beraber harp olursunuz inşaallah.
 • Hasan bey Hasan bey 29 gün önce
  Bunlara ben müslüman demiyorum. Biz Allah a inanmıyoruz diyemiyorlar. Bir nevi misyoner görevi yapiyorlar. Bunların ne dinlenir nede kitaplar ı okunur. Allah korusun dinden imandan yoksun kalır.
 • ArifArif29 gün önce
  Azîz Türk halkımıza sesleniyorum, lütfen asırlardır eserleriyle Müslümanlara ışık tutmuş Imam Gazali , Mevalana hazretleri, Said Nursi , Imam Şarani, gibi zamanımızda da IsmailÇetin el-abbasî gibi (rahmetullahi aleyh) ehli sünnet alimlerin eserlerinden dinimizi öğrenelim, tv de ahkam kesen kaynak belirtmeden konuşan, kendi aklina göre yorum yapan sözde hocalardan değil.Ve lütfen, acalim Ömer Nasuhi Bilmen hocanın fıkih kitaplarını, ki gayet fasih anlaşılır bir dille yazilmistir, okuyalım, dinimizi öğrenelim ve hayatimda her an tatbik ederek bilfiil dinimize sahip çıkalım ki böyle kendini bilmez densizlere fırsat kalmasın. HATA BİZDE !!!!Biz kitap okumayı bırakıp tv internetten din öğrenmeye ya da nefsimize göre yaşamaya devam ettiğimiz sürece bunlardan daha çok peydahlanacak...Ey Millet !! Uyan, silkelen, kendine gel...
 • Bekir SaraçBekir Saraç29 gün önce
  Bu yazıyı kaleme alan arkadaş. Önce Hasan'ı Basrinin yazdığı Kader risalesini ve İslamoğlu nun şerh ettiği Kader risalesini bir zahmet okuyun ondan sonra yazınızı yazın. Halkın arasında dolaşan ve kurandan delili olmayan, alın yazılı kader anlayışını İslam diyemi savunuyorsunuz. Ezbere ve delilsiz konuşuyorsunuz. Kıyafetin dinimi var. Sadece erkek ve kadın için mahrem yerler var, bunların örtünmesi var. Vakıf olmadığın konuda bir de ahkam kesiyorsun. Yahudi kippasının bir versiyonu olan takkeyi dinin şartlarından zannediyorsun. Yazık.
 • HATAYHATAY29 gün önce
  Bu saydıklarınızın hele hele bir kısmını ben de takip ediyor dinliyor ve okuyorum. Anlattıkları akla,kurana ve çağa uygun şeyler.Her insan hata yapar.bir Müslüman bunun bilincinde olmalı.Ve Müslümanları böyle tekfir etmemildir.Hiç mi farklı ses çıkmamalı.hep Müslümanlara hikaye anlatan hocalar mı dinlenmeli.Aklın yok mu senin biraz da kuran okuyorsan kimin ne anlattığını gayet iyi anlarsın.
 • Ehli sünnet MuhabetlisiEhli sünnet Muhabetlisi29 gün önce
  Bence Yazınızın başında dediğiniz gibi Hergeleler Kuran bize yeter diyorlar ciltler halinde kitap yazıyorlar bu Dingiller sapıtmışlar ben ilahi fermanda buyrulduğu gibi bütün akıl hocalarınızı toplayın Kur’an-ın bir harfini ayetini getirinde sizin davanızda ne kadar haklı olduğunuzu görelim Muhammed asm varsa her şey vardır o yoksa hiçbir şey yoktur siz ve sizin gibiler cehennem köpeklersiniz Peygɑmberimin ifadesiyle yeriniz narı cehennem olsun ve selam
 • KadirKadir29 gün önce
  Bu ...lara hoca diyenin ....
 • Nk Nk 1 ay önce
  Her nedense bu zamana bakıp yyazı yazan kalemler geçmişe bakın ibret alın Nuh ad kavmi Lut kavmi pompeye halkı beni İsrail neden halak edildi düşünün içki zina kumar faiz ve kitapları kendi yaşantıları gibi değiştirdiler için halak edildiler şimdi kuranıa aynısını. Yapmaya çalışıyorlar sonlarını bilmiyorlar eyvah eyvah firavunun kızıl denizde bulunup müzede halini görmediler mi
 • 188118811 ay önce
  Utanmazlar
 • N kN k1 ay önce
  Bu millet cahil deyil biz kimin imam kimin cahil olduğunu biliyoruz Şia destekcisi kader inkarcısı alimlere hz Meryem anamıza laf atan insanları ben beni İsrail hahamlarına benzetiyorum kendilerini hoça diye millete satıyorlar er meydanı yakın her biri mezara çok yakınlar her şeyi göreçekler
 • Vakur Celal Batumlu Vakur Celal Batumlu 1 ay önce
  Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır. Bugün dinde bilgisizliğin sebebi budur. Allah-u teala(c.c.) hayatın her yerine vesileler koymuşken, dinden bihaber olanların, böyle şaklabanlara (islamoğlu, bayındır gibiler) inanmasıda normaldir. Hastalanınca neden doktora gidersin, gitme. Al kitabı eline oku, sınava gir, öğretmene ne ihtiyacın var, bre ahmak.
 • Adnan mutlu Adnan mutlu 1 ay önce
  Siz kendinizi bu deneyin sahibi mi zannediyorsunuz bu sizin hedef gösterdiğiniz adamlar kurani delilleriyle bir şeyler savunuyorsiz deAllah’ın kitabından dayanaklar göstererek onların tersini salonunda görelim Tebrikler Ahmet Hakan
 • AyhanAyhan1 ay önce
  Yıllarca destek olmak için akit gazetesine abone oldum fakat beni hayal kırıklığına uğrattınız. Her fırsatta insanları şirke davet eden, Abdulkadir geylaniyi,Mahmut efendiyi ve nice tarikatçıyı ilahlaştıran,şu kadın düşkünü sahtekar cübbeliyi övüyorsun ya akit,artık sana da güvenim kalmadı. Mustafa islamoğlu hoca defalarca çıktı kader Allahın ölçüyü koymasıdır dedi bazıları yaptığı pislikleri kader deyip Allahın üstüne atıyor sorumluluğu üzerine almıyor ben buna karşı çıkıyorum dedi, siz hala çıkmış Mustafa islamoğlu kaderi inkar ediyor diye iftira atıyorsunuz yazıklar olsun size.
 • Adnan samiAdnan sami1 ay önce
  Şimdi siz bize okuyup üfleyen terlik kefen ticareti ile din pazarı kuran çıkarı uğruna duruma göre kıvıran cübbeli gi mi savunun diyorsunuz
 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  GENÇ YAŞTA BUNAMIŞ MANYAK EHLİ SÜNNET EL CEMAAT ALİMLERİNİ AĞZINA ALIRKEN O PİS AĞZINI BİR YIKA GERÇİ O PİSLİK SU İLE TEMİZLENMEZ AMA YİNEDE BİR DENE BELKİ AKLIN BAŞINA GELİR FIRILDAK HAKAN (AHMET İSMİ İLE SANA HİTAP EDEMİYORUM O SEVGİLİ PEYĞAMBERİMİZ (sav) ADI)....
 • YeloğuYeloğu1 ay önce
  Ahmet Hakan ı bahane ederek Kuran Müslümanlarına saldırıyorsunuz. Sizin bu yaptığınızbirilerini hedef göstermektir vetam bir ahlaksızlıktır. İftira ile Kuran ehli hocaları itibarsızlaştıracağnızı sanıyorsanız , yanılıyorsunuz. Siz önce Cüppelinin aganigi işlerine bakın. Bize hocanız söyleyin size kim olduğunuzu söyleyelim..
 • alparslanalparslan1 ay önce
  dalak' sız dalağını gasp edenlerle aynı safta ve deveye diken dalaksızı sokan yaranır. bilmiyorum anlatabildim mi ???
 • HilalHilal1 ay önce
  Ahmet Hakanı kale almıyoruz onun düşünceleri boş üstüne vazife olmayan işlere karışmasın ehli sünnet hocalarınada dil uzatmasın işine baksın işi gücü bıraktıkw bunlarla ugraşıyor başka işi yokmuş gibi fikir üretsin boş laflar konuşmasın
 • Misafir Misafir 1 ay önce
  Ahmet Hakana mı kulak veremez.. yoksa Kurana ve Resulullaha mı? Onun varislerine mi? Ahmet hakanın ilmi ne ki? Kendine faydası olmayan başkasına fayda veremez...Kimin ne olduğunu güzel niyetli, vicdanlı insanlar bilir...
 • HabibHabib1 ay önce
  Ey ahmet hakan elini çek dinimizden ve hocalarımızdan
 • Ahmet 61Ahmet 611 ay önce
  Ben ne Ahmet Hakan nede sizin reformistler dediklerinizin körü körüne savunucusudeğilim şu kadarını söyleyim Sadece bu ülkede görüşleri vahiy gibi kabul edilen ,topluluklarını fırka-i Naciye kabul eden bir kaç milyon insan var ve malesefKuran'ı akletmeyi bile riskli gören ,dinin giriş kapısı olan lailaheillallah dakiilah'ın bile ne demek olduğunu hiç öğrenmeye çalışmamış,şekilsel bir takım ibadetlerini din olarak yeterli gören bu topluluklar Allah'ın rasulune indirdiği bu din ile kendi durumlarını karşılaştırmalılar.
 • 01 adana01 adana1 ay önce
  Bunlardan ne köy olur ne de kasaba.
 • yediemirleryediemirler1 ay önce
  Bu yazılanlar doğruysa ki doğru oduğunu düşünüyorum.Bu sapık sürüsü nün yatacak yeri yok..hiç bir şey bilmeyen Diyanet eserlerini takip etsin veya Erkam yayınların dan çıkan kitaplardan istifade edebilir....
 • Burhan GeçekBurhan Geçek1 ay önce
  Hepsi tu kaka tamam da öbürleri zemzemle mi yıkanmış?Ruhban istemiyoruz kardeşim.
 • sadece hakikatsadece hakikat1 ay önce
  akit bu haber için gerçekten size çok teşekkür ediyorum ve Allahu tealanın rızasına nail olmanızı niyaz ediyorum. gerçekten benim de sürekli şikayet ettiğim en büyük eksikliklerinizden biri buydu. kaç senedir hergelenin yazısında yazdığı ve yazmadığı daha nice zındıklar islamı içinden kemiriyorlar.bi sürü insan dinden çıktı.kimi direkt ateist deist olurken kimi de islamdan çıktığının bile farkında değildir.bir sürü hadis,mezhep inkarcısı vs..ortalığı kapladı.milletin zihinleri bulandı ve sulandı.herşeyi kabule hazır hale geldi.hep bu tip adamların saçtığı zehirler yüzünden.her ne kadar çok geç kalmış olsanız da -bu habere yorum yapan insanlardan anlaşılacağı üzere- zararın neresinden dönülse kardır.bir kişinin imanını itikadını kurtarmaya vesile olursanız bundan daha büyük hiçbir hizmet yapamazsınız. ayrıca yorumculardan biri imamı buhariye ve hanbelilere iftira atmış.aynen iade edilir. Allahu tealadan hidayet diliyorum.
 • agag1 ay önce
  ESKİLERDEN ŞAŞMAYACAĞIZ.. BU YETMELERE UYARSAK DİNDEN İMANDAN ÇIKARIZ ALİMALLAH.......
 • SerdarSerdar1 ay önce
  Hadislerde vahiydir. Hadislerle aciklanmasa Kurandan namazin nasil kilinacagini dahi bulamazsiniz.
 • zeynepzeynep1 ay önce
  iyi yapmiş
 • DarugaDaruga1 ay önce
  Eskiden adam yerine konulmayan,hakları gasbedilip her taraftan darbeler indirilen bir islami kesim vardı.Bu sorunlar çok büyük ölçüde hallolduğu için sanıyorum rahatlık batması denen sendrom yaşanıyor birilerinde.ama onlar tarlanın ayıklanması sonraya bırakılan küçük taşlarıydılar.Ve gün geldi çattı.Küçük taşlar da temizlenince muzırrat bitmiş olacak.
 • HalilHalil1 ay önce
  Şu yorumlara bakılırsa, ... Hürriyet'in okuyucu profiline çok benzemeye başlamış. Dinî salâbet zayıflamış,"laiklik ve çağdaşlık" zihinleri işgal etmiş.Ne diyelim: Allah kurtarsın!
 • MustafaMustafa1 ay önce
  HATIRLA AHMET!
 • Ahmet yaşarAhmet yaşar1 ay önce
  Ahmet Hakan'ı haklı buluyorum.
 • aliyaraliyar1 ay önce
  akit haber sizi kutluyorum.yıllarca sizden beklediğim haber. devamını dilerim inşaallah.çünki milyonlar sizi takip ediyor
 • AliAli1 ay önce
  Vay be yorumlara bakılırsa biz yanmışız toplum inancı kalmamış ehli sunnet inancı kaybolmuş sapık inançları fikir hürriyeti olarak görüyorlar son kavim olmasak çoktan helak olmuştuk
 • Hasan tahsinHasan tahsin1 ay önce
  Bir Cübbeli Ahmed Hoca Ahmed Hakanın destek verdiği Mustafa İslamoğlu ve diğer yolunu şaşırmış Bayındır ve Okuyan gibi hadisleri inkar eden kaale alınmayacak 1000 tane şahsı cebinden çıkarır. İhsan Şenocak gibi muteber hocalar lazım bize Akit Haberi tebrik ederiz.
 • İmamİmam1 ay önce
  Al birini vur ötekine. Bunlar dinin doğru anlaşılması için akli ve nakli yorumlar yapan değil, kendi menfaat ve çıkarları doğrultusunda kafalarına göre yorumlayıp güya aklınca delil getirmeye çalışanlardır. Bunlardan bi cacık olmaz.Nas (Kur'an ve Sünnet) değişmez. Ancak her geçen gün yeni meseleler karşı Nassın illetleriyle ve hükümlerin amaçları doğrultusunda yeni meselelere fıkhi hükümler konulabilir veya değiştirilebilir. Şu da bir gerçektir ki bir şeye helal veya haram veya farz veya haram diyebilmek için bunun Kur'an ve Sünnette yeri olması gerekir gayri hükümler illetlere göre değerlendirilir.Kur'an ayetlerini ve itikadi konuları kafaya göre (heva ve hevesine) yorumlamak ve delil getirmeye çalışmak saçmalamaktan öteye birşey değildir.
 • Leyla Leyla 1 ay önce
  Ahmet yıllardan beri üzerindeki bu gicikligi bırakmadın gittin ne yapmak istediğini kendin de bilmiyorsun bizlerde ne demek istediğini anlamak bile istemiyoruzbiyerlere hizmet etmek mı istiyorsunkendine mi çalışıyorsun anlamış değiliz. Bu durumun millete güven vermiyor sankihersey muallakta kalıyor bir türlü neticeye ulaşılmış olmuyor. Neticede her mevzu gıcık kaliyor
 • mustafa hocayı,mehmet hocayı,ile caner hocayı abdülaziz hocayı nasıl edip yükselle aynı yere koyuyorsun.müslüman adil olur.bu modernist diye kötüledigin adamlar biz modernistis diyorlarmı.yoksa sen çagı yakalamaya çalısan müslümanlara mı bunu söyluyorsun mustafa hocayı,mehmet hocayı,ile caner hocayı abdülaziz hocayı nasıl edip yükselle aynı yere koyuyorsun.müslüman adil olur.bu modernist diye kötüledigin adamlar biz modernistis diyorlarmı.yoksa sen çagı yakalamaya çalısan müslümanlara mı bunu söyluyorsun 1 ay önce
  mustafa hocayı,mehmet hocayı,ile caner hocayı abdülaziz hocayı nasıl edip yükselle aynı yere koyuyorsun.müslüman adil olur.bu modernist diye kötüledigin adamlar biz modernistis diyorlarmı.yoksa sen çagı yakalamaya çalısan müslümanlara mı bunu söyluyorsun .ula yoksa sen gericimisin.
 • HacıHacı1 ay önce
  Ülkemizde birçok Ehli sünnet hoca var. Fetöden beri üç maymunu oynayan Diyanet kurumu var. Hiçbirinin sesi çıkmıyor; Cübbeli Ahmet Hoca kadar. Biz bu ehli bidat sözleri duymayı hakediyoriz demek ki.
 • EmrkEmrk1 ay önce
  Bu milletin bir çoğunun hocalarla hacılarla işi kalmamıştır artık Kuran bu millete yeter nüfusun %2.5 ilgi duyduğu müritleri olduğu ve onların söylediklerinin hiç bir önemi yoktur
 • Oter Oter 1 ay önce
  Ahmet bey.. Böyle programlara devam et halkımız hurafeci hocalardan kurtulsun. Artık aydınlanalım Allah soru soran sorgulayan ister.
 • süleyman şahsüleyman şah1 ay önce
  Allah (cc) bunlara akıl fikir versin,ıslah etsin...bunlar resmen kafayı sıyırmışlar...aşırı gidiyorlar...kafalarını duvara çarpmışlar ama hala ders almamışlar...
 • ŞuayipŞuayip1 ay önce
  İslam tarikatların yüzünden bir gram ilerlemiyor ona sapık bu inkarcı herşeye bir kulp takıp insaların islamı anlamasına araştırmasına musade etmiyorsunuz ozaman kur'ân'ın kıyamete kadar kalmasının bir anlamı yok körükörüne bataklığa saplanıp kalalım peygamber efendimiz(as)dönemindeki anlaşılanla kalalım araştırmayalım çünki bugünki teknoloji ozamandada vardı hiç birşey değişmedi değilmi bu tarikat kafalılar yüzünden avrupa teknoloji bakımından almış başını gidiyor biz hala falan hoca filan hoca deyip duruyoruz boş hurafe masalsı dinle nereye varacağız bilmiyorum birisi çıkıpta ya bu ayetin anlamı şöyle okunduğunda daha farklı anlam çıkıyor insanlık yararına düşünüldüğünde daha yararlı dendiğin de sapık oluyor aman insalık yararına birşey yaptırmayın şeyhi olmayanın şeyhi şeytan dır deyip insanları sömürmeyi kullanmayı amaç ve kazanç kapısı olarak gören asıl sapıkları baş tacı etmeye devam edin benim düşüncem asıl şeytanlar tarikat başındaki şeyh kılıklı şam şeytanlarıdır islam'ın baş düşmanlarıdır en büyük zararı herzaman her dönem bunlar vermiştir gerçekten iman etmişlerse insanlara kur'ân,ı öğretsinler bizim gurup falanca gurup ayrım yapmasınlar Allah bir dir kur'ân bir dir islam bir dir bu kadar farklı cemaat'e gerek yokdoğru yol birdir,saygılar.
 • Ayhan erden Ayhan erden 1 ay önce
  Hehe oyle aman dusunen akleden ureten kimse cikmasin tarihden gèlenegi din diye yutturmaya devam edinin bunun sirtindan dunyayi goturun niait hatiooglunu goklere cikarin akit sizde iktidarin nimetletinden faydalanmaya devam edin
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Ehli sünnet dediklerimiz çocuklarımızı deist ateist yapıyor, ahlakımızın altını oydular
 • Fatih hocaFatih hoca1 ay önce
  Bir alimi bırakın yerden yere vurmayı ilmi olarak eleştirirken bile birincisi o alimin seviyesinde ilminiz olacak,ikincisi edepli olacaksınız hakaret etmeden gayet naif ve zarif bir şekilde firavunun karşısına gavlen leyyina(yumaşak söz)ilahi emriyle çıkan musa edasıyla kırmadan ürkütmeden münazara edeceksiniz, üçüncüsü de eğer bütün bunlara sahip değilsen ilim ilim bilmektir ilim kendini bilmektir,sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır dusturunca susup oturacaksınız.Siz bu adı geçen insanların çarpıtılmış bir kaç sözünden başka ne ilmini biliyorsunuz ki ahkam kesiyorsunuz.kendi mesleğinizden olmayan birinin sizin yanınızda ustalık taslamasına ayar olursunuz..ama din konusunda alimine bile ayar vermeye kalkarsınız.tüh sizin ali ervahınıza...
 • OterOter1 ay önce
  Hakaret. İftira normal...aman millet uyanmasın yoksa mal elden gider .. Buz en çok kimden korkar. Güneş ten bırak erisin gerçeği çıksın..
 • bozerenbozeren1 ay önce
  Hadis ve Sünnet tamam da, olay sizin Hadis ve Sünnet'ten ne anladığınıza bakıyor. Hadis ve Sünnet ortamı hurafelere ciddi ölçüde bulanmış olup, zamane hurafecileri de sıkı ve gürültülü bir savunma ile goygoylarını yürütmektedirler. İtiraz bunadır. Yoksa kimsenin Sünnet ve Hadis'e birşey dediği yoktur.
 • vtandaş rızavtandaş rıza1 ay önce
  bu karşı durduğunuz adamlar hep birer kalite. ancak cübbeliymiş,nurettinmiş vb kişiler hikaye dini anlatan masal dini anlatan kısacası indirlilmiş dine karşı uydurulmuş dini anlatan kişilerdir işleri güçleri hikaye dini anlatmak.
 • Mehmet GöksuMehmet Göksu1 ay önce
  Ya kardeşim sanki siz islamı çok iyi biliyor ve hayatınızı islama adamış gibi mangalda kül bırakmıyorsunuz maaşaallah bizler ne sünni ne de şiiyiz bizler sadece müslümanız bu dinin sahibi ALLAHharam ve hellalleri ondan başka kimse belirliyemez ...Acaba kur an ı hiçlendinize inmiş gibi anlamak ve yaşamak için okudunuzmubirzahmet bunu bir düşünün yıllarca...
 • Dadaş Dadaş 1 ay önce
  Selamunaleykum , ben de akit okuyucusu olarak bu yazınızı kınyorum. Birincisi bir müslümana yakışır mı, adama durmadan hergele diyorsunuz ve hakkına giriyorsunuz . Ikincisi O isimlerini verdiğiniz hocalar 'ını beğenmeye bilirsiniz..
 • K maaşlı K maaşlı 1 ay önce
  Hergelnin hidayette nasibi yoksa ne yapalım. Bir Söz vardır utanmadıktan sonra ne istersen yap.
 • Samsun Atakum Samsun Atakum 1 ay önce
  Daha düne kadar size hırsız diyen hortumcu diyen çözüm sürecini başlattınız diye sizi pkk lı yapan siz iktidara gelmeyin diye chp ile ortak cumhurbaşkanı adayı çıkaran mansur yavaşı bir önceki seçimde chp ile destekleyen ırkçı faşist bahçeli has adamınız oldu,ihlas holdingi batıran paralarını artizlere yediren boyunlarında kul haklarıyla dolaşan tgrt ciler dostunuz,sizi hçç bir zaman desteklemeyen hatta size esselamü yerine esaamu yani lanet üzerinize diye beddualar da bulunan süleymancılar ehli sünmet kardeşiniz,muhamned eşittir haşa Allah diyen namaz peygamberimizle pazarlık sonucu 50 vakitten 5 vakte düşmüş diyen,ismailağacılar cemaatiniz,recm ayetini keçiler yedi diyen şenocaklar,hatipoğlları,menzilciler,n.yıldızlar hocanız olmuş..yolunuz açık olsun biz sizden beriyiz akitçiler..
 • SeyfullahSeyfullah1 ay önce
  Reis ihsan Şenocak’ı Sinop’un bilmem ne köyünün bilmem de Dağına sürer, Ak partiyi savunan nurettin yıldıza bütün milletin önünde fırça atar, Ama her fırsatta ak parti yeİslam’a Müslümanlara Salyasını akıtan bu dönmeyi, reisin uçağına hayatta binmem dediği halde davet eder ve yanındada poz verdirir. Neticede buda ürür durur
 • Hasanali koseHasanali kose1 ay önce
  Bunlar normal olan seyler iki grup insan var degilmi cennet ehli cehennem ehli niye rahatsiz oluyorsunuzki bunlri sozum ona muslumanim diyenler dinlemese ne olur bir dusunelim yillar once soylemistik once hadislere saldiri olacak sonra Kurani Kerime hoca denen musveddeler halen okullarda varsa bu genclik adeist olur tapi taslaman denen iti televizyona cikaranlar nd demeli
 • Kurşunlu yorumKurşunlu yorum1 ay önce
  Ee.. Normal... Adam ehli sünneti biliyor. Nefsine zor geliyor. Evlenmeden, sosyete güzelleriyle kırıştırmayı hoş gören kim varsa onun peşine gider...
 • KonyalıKonyalı1 ay önce
  Ne olmuş yani..insanları Allah bile tek bir ümmet yaratmamışken siz tek tip insan modeli mi istiyorsunuz.pek çok islam alimi diğerini kıyasıya eleştirmiş mesela buhari imamı azama zındık katli vacip sapık demiş aynı buhariyi kuran mahluk dedi diye hanbeli taraftarlarınca öldürülmek istenmiş ölümü için fetva çıkarılmuş.sizde aynısı olsun mu istiyorsunuz.bu açıkça hedef göstermektir.bu hocaların başına bir hal gelse sevinecekmisiniz.sizin haber müdürünüz darbedildiği gibi mi olsun hatta canlarına kastedilsin mi istiyorsunuz.ve şimdi siz müslüman değil ama ehli sünnet oluyorsunuz.yani peygamberimizin sünneti bu oluyor ve size böyle mi örnek oluyor peygamberimiz..yazık..
 • KoyuncuKoyuncu1 ay önce
  İnsanları fikirleri yüzünden hedef göstermeniz,onları her islam aliminde var olan farklı görüşlerinden dolayı sapıklık ve zındıklıkla suçlamanız,bu insanların görüşlerine değer veren birine hergele diyerek sanki bu şahsın hiç annesi babası seveni yokmuş gibi aşağılamanız rencide etmeniz sizin ne kadar ehli sünnet olduğunuzu gösteriyor.siz ehli sünnetseniz biz almayalım.Ayıptır günahtır kul hakkını gerektirir.Bu haberi derhal yayından kaldırın.asıl müptezel siz olmuşunuz.
 • onuncu köyonuncu köy1 ay önce
  Bisey degilde.. dinime kufreden bari musluman olsa diye bir laf vardir buda ona benziyor,,, busahis allah bilir belkisubhaneke yi bile bilmez amaböyle bir konuda ahkam keser.. Uyanik olun beyler... suan turkiyede hitlermetodu kullaniliyor yani "" yalan söyle israrla söyle soylemeye devam et ve inandir ""yakin gecmisimize bakin anlarsiniz.
 • anadolukartalıanadolukartalı1 ay önce
  beynini ...da arayanbir ... adamın hezayanları
 • Mert evrenMert evren1 ay önce
  Doğru olanı savunmak nezamandır suç.İndirilen dine tabi olmayı suçmu sayıyor artık akit.yazıklar olsun.yanmaz kefen satanlar bu sitede baş tacı.KuRan ın emrettiği gibi sizin dininiz size.
 • ahmet hakanahmet hakan1 ay önce
  ucuz insan
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  ulan dalaksız sen ne anlarsın bu din işlerinden ana babası bellı lakın besmelesız zuhur etmiş bir davranışın tezahürüsünveselam bukalemun gıbısın bır yerde hakkı savunur gıbı kerhen ama kefereyı fücüre sıra geldımı o bıcımsındalaksızveselam
 • Abdülkadir Mısırlıoğlu Abdülkadir Mısırlıoğlu 1 ay önce
  Allahtan indirilene uyan ve onu savunanları gözleminize katılırım. İndirilen dini eksik bulan yanmayan kefen satan tv. Ve sultanahmet meydanındaki binlerce kişiye rivayetler anlatanlar savunanların sözlerinde dikkate almayın.
 • kafireynkafireyn1 ay önce
  iki kafir: Selman Rüşdî ile Edip; ve amansız münafıkları..
 • Onlar (yaptıklarından) dönmezler:Onlar (yaptıklarından) dönmezler:1 ay önce
  Münafıklarla ilgili ayet: "fehüm lâ yerciûn" diyor..
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  burası özgür bir ülke isteyen istediği gibi yorum yapabilir buna kimse itiraz edemez şunu bilmek gerekli İSLAM İLE LAİKLİĞİ AYNI YERE KOYMAKDİNİMİZDE NASIL BİR ÇIKMAZ OLDUĞUNU ELBETTEKİ BUNU YAZAN YAZAR BİLİYORDUR VE ALLAHCC BAZI İTHAMLARIN VE ALLAH RESULÜNÜN İSLAMA SANKİ KENDİSİNDEN BİR ŞEYLER KATTIĞININANLADIM BUNUNDA DİNİMİZDE NE DEMEK OLDUĞUNU[ALLAH MUHAFAZA DİNDEN ÇIKMAK] OLDUĞUNU İSİMLERİNİN ÖNÜNDE ÜNVANLARI BULUNAN KOCA KOCA ADAMLARBİLİYORLARDIR ELBETTE BİZLER BÖYLE UYDURUK DİN ADINA ÇIKMIŞ DİN ADAMLARIMIZ YÜZÜNDEN NELERLE UĞRAŞTIĞIMIZI VE NEDEN BİR BİRİMİZLE UĞRAŞTIĞIMIZIN AÇIK İLANIDIR ALLAHCC SONUMUZU HAYIR EYLESİN AMİN.
 • engineerengineer1 ay önce
  müslümanlar sahipsiz, Allah cc nün dini sahipsiz,böyle görünüyor, lakin sahipsizlerin sahibi olan Allah cc hem samimi müminlerin Kimsesidir, hem de Mübarek İslam Dininin sahibidir, Allah cc nün dinini paraya tahvil edenler, tahrif edenler,CENAB-I HAKKIN AZİZÜN ZÜNTİKAM SIFATIYLA YÜZLEŞECEKLER, samimi Müminler ise Rhman ve Rahim sıfatıyla İnşallah, Allah cc nün dinini güncellemeye kalkanlar, Ahkam-ı ilahiye yerine ab nin , isviçrenin i..bne kanunlarını koyanlar ne kötü son bekliyor sizleri, hesabınız çetin, meskeniniz cehennem,yeriniz nar olsun.
 • YusufYusuf1 ay önce
  Sizin ehli sünnet dediğiniz adamlar kuran la tezat olan şakkaban hoca müsvetteleri
 • bursabursa1 ay önce
  bayındır okuyan taslaman bu ülkenin değerli hocalarıdır......
 • hasanhasan1 ay önce
  bu herifi izlemiyoruz çoktan aforoz ettik
 • kırıkkırık1 ay önce
  diğerleri yoldan çıkmış din adamları ama adip denilen şeref yoksunu ingilizlerin yetiştirdiği sahte din adamına benziyor
 • MahoMaho1 ay önce
  Bu Hergele nin yüzüne tükürün .bunda haya edep aramayın ,Ulan ne utanmaz adamsın dayak yedin uslanmadin s..siz
 • SevimSevim1 ay önce
  Ben sürekli akit gazetesini okuyan birisi olarak bu haberdeki yorumunuzu hiç etik bulmadım ve akit'e yakıştıramadım.Şöyle bazı din alimlerini isim vererek hedefgöstermenizbana hiç doğru gelmedi. Ben bir ben bir müslüman olarak her hocayı dinleyebilir ve herkesin yorumlarından faydalanabilirim ve doğruları karşılıklı dinleyerek analiz edebiliriz, kimseye bu yanlış ve bu doğru demek için müfessir olmak gerek diye düşünüyorum. Her insan önce kendi ahlakını düzeltmesi gerekirki iyi amel etmiş olalım.Saygılar
 • Eren Eren 1 ay önce
  Ne kötü bir savrulma!! Ne kötü bir gidiş
 • Seyfi GöktekinSeyfi Göktekin1 ay önce
  Kızmayın hergeleye, bir gün de cübbelileri tarafsız bölgeye çağırır, onların gönlünü alır. Ehl-i Sünnet 'de bir gün Ehl-i Vahiy/Ehl-i Kur'an olurlarsa sorun kalmaz.
 • doğrucu davutdoğrucu davut1 ay önce
  Emeksiz zengin olanın kitapsız bilgin olanın sermayesi din olanın rehberi şeytan olmustur.Yunus Emre
 • MemoMemo1 ay önce
  Allah kalplere mühür vurdumu acamazsiniz. Adını yazmakta utanıyorum Hergele nin Allah onun kalbine mühür vurmuş Azîz nesin,ebucehil gibi,yinede dua edelim Allah ıslah etsin..
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Laikliği yaşayamadığımız için laikler gibi ne okuyabildik nede yaşayabilmekteyiz nede onlar gibi ahlak vicdan birlik sahibi olabildik o yüzden hiç bir zaman mutluda olamadık Allah’a şükür dedik verilenle yetindik verenlerde Allah’a şükür dedi ancak verilenle yetinmeyi beceremediler beceremeyincede kul hakkı yetim hakkı yalan dolan ne olursa onunla büyüdüler bizlerin bir kısmıda onları gördü hal ortada

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019