• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP'li Pervin Buldan'dan 'Elazığ Kürt mü' provokasyonu! Yalanı çabuk ortaya çıktı

Dün Alevi-Sünni provokasyonu ile vatandaşların birlik ve beraberliğini bozmak isteyen, ancak amacına ulaşamayan karanlık güçler, bugün de HDP eliyle Türk-Kürt provokasyonuna girişti. Bölücü terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Eş Başkanı Pervin Buldan, Google'da "Elazığ Kürt mü" araması yapıldığı yalanını ortaya atarak provokasyona imza attı.

Yeniakit Publisher
2020-01-25 23:21:00 - 2020-01-25 23:34:27
HDP'li Pervin Buldan'dan 'Elazığ Kürt mü' provokasyonu! Yalanı çabuk ortaya çıktı

 yeniakit.com.tr 

Elazığ'da depremin ardından tüm Türkiye birbirine kenetlenirken şer güçlerin tetikçileri ise boş durmuyor.

Elazığ'da yaşanan depremin yaraları sarılmaya devam edilirken, 'Elazığ Kürt mü' araması yapıldığı yalanını ortaya atan HDP'li Pervin Buldan terör örgütü PKK'nın işine yarayacak bir provokasyona imza attı.

'Bir bütünüz' diyerek provokasyona imza attı

Aslında Google'da aratılmayan 'Elazığ Kürt mü' ifadesinin sanki aratılmış gibi tepki gösteren bir tweet atan Pervin Buldan "Elazığ Kürt”mü sözcüğü olmuş.Herkes şunu iyi bilsin ki Türküyle,Kürdüyle,Ermeni Süryanisiyle,Lazı,Arabı,Çerkez’iyle bir bütünüz." ifadelerine yer verdi.

"Biz bütünüz" ifadesiyle ters psikoloji yapan Pervin Buldan, olmayan bir durumu olmuş gibi duyurmasıyla 'Elazığ Kürt mü' ifadesinin kullanılmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Öte yandan algı operasyonunu anlamayan PKK sevici hesaplar da HDP'li Buldan'ın 'Biz bütünüz' ifadesine cevap vererek tepki göstermesi dikkat çekti.

Yalanı ilk HDP'li Buldan ortaya attı

Sosyal medyadan tartışmaya neden olan 'Elazığ Kürt mü' araması yapıldığı iddiasını ilk kez gündeme getiren Pervin Buldan olması manidar karşılandı.

Google'da öyle trend olan bir arama yok!

'Elazığ Kürt mü'  ifadesi, HDP'lilerin gündeme getirmesine rağmen son arama trendlerinde bile listede olmadığı görüldü. 

Trend olmasa da en çok arama Diyarbakır'dan

Öte yandan aramaların en çok Diyarbakır bölgesinden yapılması dikkat çekerken, bu provokasyonun terör örgütü PKK'nın ve siyasi uzantısı HDP'nin Türk-Kürt ayrıştırması için ortaya attığı bir algı operasyonu olarak değerlendirildi.

PKK'lılar dün de Alevi-Sünni provokasyonuna girişmişti 

Dün de ayrıştırmak için aynı provokasyona girişen PKK'lı bir hesap, Alevi-Sünni provokasyonu yapmış ancak Alevi ve Sünni vatandaşlar bu oyuna gelmemişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ekrem

Ben bir kürt olarak Pervin denen alçak haini lanetliyorum bi bitmediniz sizi hain tasma köpekleri bizlerin kanına gire gire doymadınız allahda sizi hem bu dünyada hem hem öbür dünyada sizleri kahru perişan etsin cehennem ateşinden çıkarmasın ki sizlerin bu müslüman halka yaptıklarınızın zülmü
 • Yanıtla

Safya HARMAN

''helalzade barıştırır, haramzade karıştırır^^ Atasözü
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23