• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP’li Hasip Kaplan Ekrem İmamoğlu’nun Barış Pınarı Harekatı paylaşımına tepki gösterdi

Kayyım atamalarında HDP’ye destek veren Ekrem İmamoğlu’nun Barış Pınarı Harekatı ile ilgili paylaşımına terör sevici Hasip Kaplan tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2019-10-10 15:23:00 -
HDP’li Hasip Kaplan Ekrem İmamoğlu’nun Barış Pınarı Harekatı paylaşımına tepki gösterdi

TSK'nın 'Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasıya birlikte siyasilerden peşpeşe destek açıklamaları gelmeye başladı.

O isimlerden biri de HDP’ye kayyım atamalarında destek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. HDP'li Hasip Kaplan, Ekrem İmamoğlu'nun Mehmetçik'e destek açıklamasına veryansın etti.

İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında ''Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu #BarışPınarıHarekatı sebebiyle aklımız, kalbimiz bölgede. Tek dileğimiz tüm bölgeye barış ve huzurun bir an önce egemen olması. Silahlı Kuvvetlerimizin ve Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız, dualarımız askerlerimiz için'' dedi.

HDP'li çoğu isim ise harekatı bir işgal olarak gördüklerini skandal bir şekilde dile getirerek destek veren herkese tepki gösterdi.

Terör sevici HDP'li Hasip Kaplan'da İBB Başkanı İmamoğlu'nun paylaşımını alıntılayarak ''TSK Başlatmadı, Askerimiz Mehmetçik yanınındayız edebiyatını bırakınız, AKP İktidarında Genelkurmay Başkanı dahil Binlercesi hapsedildi, Sesiniz çıkmadı, AKP+MHP İktidarı Kürtlere ve Halklara karşı İŞİD'e Can simidi olmak için Suriye'ye girdi, Şimdi Aynı saftasınız..!'' ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

tuğrul

Vatan haini onunda senin gibi vatan haini olduğunu mu zannediyordun yoksa? Aynı çuvala gidiniz ya zannettin ki aldınız bu chepelileri rehin.
 • Yanıtla

Nilüfer

Yahu zaten İmamoğlu'da "lütfen" yaptı o açıklamayı. Biz ciddiye almıyoruz, sen niye celalledin bu kadar?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23