• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hayret ki ne hayret! Belediye başkanı timsah ile...

Meksika’nın San Pedro Huamelula kasabasının Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia bir timsahla evlendi.

Yeniakit Publisher
2022-07-02 11:12:00 -

Meksika’nın Oaxaca eyaletinde yer alan San Pedro Huamelula kasabasının Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia, dün düzenlenen törenle "Prenses Alicia Rubi" adlı timsahla evlendi. Meksika’daki yerli halkla ait bir gelenek olarak gerçekleştirilen düğüne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Müzik ve danslar eşliğinde düzenlenen törende timsah Prenses Alicia Rubi’ye beyaz gelinlik giydirildi. Yerli halktan ileri gelen biri tarafından kıyılan nikahta timsahı eşi olarak kabul edip etmediğinin sorulması üzerine Garcia, “Güzel olmasının yanı sıra, halkımızın refahını isteyen biriyle evlenmek beni çok mutlu ediyor” sözlerini kullandı.

San Pedro Huamelula kasabasında 1789 yılından bu yana gerçekleştirilen geleneğe göre yerli halkın lideri, küçük prenses olarak adlandırılan ve kutsal olarak kabul edilen bir cins timsah ile evlendiriliyor. Yerli halk, bu gelenek sayesinde bolluk ve refaha kavuşacaklarına inanıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yazık oldu

İmelidir daha önce yapsaydı keşke. Ondan beklerdim

samimi

1789 ...yanlış mı baktım diye ...birdaha dönüp baktım..evet 1789 yılından beri yapılıyor Muş... Allah akıl fikir versin demekten başka...diyecek kelime bulamıyorum...refaha kavuşmak için çalışılır...iblis insanlarla işte böyle... kulaklarına gerçek olmayan şeyler fısıldayarak dalga geçer ..oyun oynar... zavallı insan da bunu gerçek zanneder... belediye başkanının böyle bir saçmalığı da" halkın refahı için" cümlesine bağlaması... aklını kullanmayanların ...aklını hinliğe...aldatmaya kullanan belediye başkanı dedirtecek cinsinden...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23