Hakaretçi doçent açığa alındı

Derslerinde İslam’ın kutsallarına dil uzattığını gündeme taşıdığımız Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Seydi Çelik hakkında harekete geçildi. KOÜ Rektörlüğü’nün; Kur’an-ı Kerim’e, başörtüsüne ve ezana dil uzatarak korkunç tahriklere kalkışan Doçent Çelik’in açığa aldığı bildirdi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 10:16
Hakaretçi doçent açığa alındı

Akademi sahasını dini değerlere sövgü makamı olarak gören küfür yobazlarına kamu kurumlarında geçit yok. Derslerinde İslam’ın kutsallarına dil uzattığını gündeme taşıdığımız Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Seydi Çelik hakkında harekete geçildi.

Soruşturma başlatıldı

Kur’an-ı Kerim’e, başörtüsüne ve ezana dil uzatarak korkunç tahriklere kalkışan akademisyen Seydi Çelik hakkındaki tepkiler sonuç verdi. Kocaeli Üniversitesi’nde Anayasa Hukuku hocası Seydi Çelik’in, bazı derslerinde talebelere karşı İslam’ın kutsallarını hedef alarak, “Size Kur’an’ın kimler tarafından yazıldığını söylesem sınıf karışır”, “Kadınlar niye başlarına örtü geçirir? Çıplak olunsa ne olur? Zaten Tanrı sizin çıplak halinizi bilmiyor mu?”, “Çan Hristiyanların ibadete çağrısıdır, ezan ise sadece çağrıdır, kutsal değildir. Türkçe okunmalıdır” ifadeler kullandığı gündeme gelmişti. Akit’in 28 Nisan’daki “Komünist doçentten başörtüsüne hakaret” manşetiyle deşifre ettiği akademisyen Seydi Çelik’le ilgili harekete geçen Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörlüğü’nün, hakaretçi doçent hakkında idari soruşturma başlattığı öğrenildi.

Derslerden el çektirildi

Akademisyen Seydi Çelik’in, soruşturma kapsamında açığa alındığı kaydedildi. Kamuoyunda infiale neden olan skandal sözler sarf eden ve derslerinde Anayasa Hukukuna dair anlatım yapmayarak ideolojik propaganda yürüttüğü yönünde çok sayıda şikayet bulunan Seydi Çelik’in, derslerden el çektirildiği belirlendi. Kocaeli Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi’ndeki Anayasa Hukuku dersi için farklı bir akademisyenin görevlendirildiği aktarıldı.

Komünist doçentten başörtüsüne hakaret

Öğrencileri hedef göstermişti

Hakkında daha önce çok sayıda şikayet bulunan Doç. Dr. Seydi Çelik, Anayasa Hukuku hocası olmasına rağmen ders içeriğiyle hiçbir ilgili olmayan “Komünist Manifesto” isimli kitabı öğrencilere okuttuğu gerekçesiyle 2013’te YÖK tarafından soruşturma geçirmişti. Çelik, iddiaları reddetmeyerek “Beni, bilimi, özgürlüğü anlamayan ortaçağ öğrencileri var ki, beni YÖK’e şikayet etmişler. Bilim adına, özgür üniversite adına utandım” demişti. Daha da azgınlaşarak derslerinde İslam’ın kutsallarına dil uzatmaya başlayan ve skandal sözleri 28 Nisan’da Akit’in haberiyle gündeme gelen Çelik, bunun üzerine basın açıklaması yaparak öğrencileri hedef göstermişti. İslam’a yönelik hakaretlerini duyurduğumuz haberimizin ardından öğrencileri hedef alan Çelik, Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören iki öğrenci hakkında mahkemeye başvuracağını duyurmuştu. Çelik, kendisini şikayet ettiğinden şüphelendiği öğrencilerin isimlerini de basınla paylaşarak rezaletini katmerlemişti.

O doçent şimdi de öğrencileri hedef aldı


FARUK ARSLAN
Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 10:16

YORUM YAZ

 • Müslümanlar dik durunMüslümanlar dik durun28 gün önce
  Bu dinsiz kefereler gençliğin maneviyatını ve ahlakını zedeliyor. Özellikle üniversiteli genç erkek ve kızları kafalıyıp dağa terör örgütüne gönderiyor yada sokakta Dhkp-c 'ye militan kazandırıyor. Içişleri bakanımız sayın süleyman soylunun ve milli eğitim bakanımızın bu duruma el atmaları gerekmektedir. Üniversiteler tümüyle gözden geçirilmelidir !!!!!
 • TOZERTOZER29 gün önce
  Bütün üniversiteler İlahiyat Fakültelerine dönüştürülmedikçe, beşeri bilimler kaldırılmadıkça bunun gibi daha çok sıkıntılar yaşanır.
 • Sivasın yiğit müslümanı 1993Sivasın yiğit müslümanı 199329 gün önce
  Benim dinime saldırılıyor arkadaş !! iman öfkesini kafirlere karşı hissettirmek Ve onlara hadlerini bildirmek gerekir.
 • hiçhiç29 gün önce
  chp mantığının mahsülleri bunlar bunları içimize dahi almamalıyız.değil öğretim görevlisi odacı bile yapmam ben bunu.
 • Rasim DUMANRasim DUMAN29 gün önce
  Niye zahmet buyurmuşlar yahu...?!!!
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM29 gün önce
  BUDA CHP HDPKK ORTAKLARINDAN BUNLAR CUMHUR İTTİFAKINA KARŞI NEYSEKİ % 52 FARKINDA HERŞEYİN AMAN UYUMAYALIM
 • safevisafevi29 gün önce
  bu ne cüret ulan ? yaşaması bile caiz değil bu mankurtun....Müslüman mahallesinde salyangoz satmak he....
 • AHMETAHMET29 gün önce
  artık üniversitelerde bu tür hoca müsveddelerine karşı bir temizlik hareketi yapılmalı. bunlar devletten kuruş bile almamalı.
 • pınar demirpınar demir1 ay önce
  o üniversitede konuşuyor bazıları tv de konuşuyor kendi sapkın fikirlerini ısrarla döndüre döndüre anlatıyorlar...bıktık..yeter...yetkililer göreve...
 • Kiralık Akılsızlara Karşı Hür Fikir Platformu Kiralık Akılsızlara Karşı Hür Fikir Platformu 1 ay önce
  Seydi Çelik ve yandaş gazeteleri Yeni Akit'in bu haberine karşıkendilerince '' açığa alınmadım ,el çektirilmedim ''türünden yanıt vermişler .Dahası Yeni Akit hakkında '' Şu Mübarek Ramazan Ayı'nda yalan söylüyorlar '' türündengülünç laflar etmişler .İnsanın '' kamera şakası mısınız ? ''diyesi geliyor .Kendileri ile çelişiyorlar .Çok ilginçtir ki Çelik hakkındaki soruşturma gerçeğini inkar edemiyor,mesela '' hakkımda soruşturma yok ''diyemiyor .Yeni Akit haberini Kocaeli Üniversitesi'ne dayandırmış,onlar da KOÜ'yü arayıp sorabilirlerdiböyle bir durum var mı diye .Ama malum sözde sol cenah yine mağduriyet edebiyatı ,yalan ,hileile işi kurtarmaya çalışmış .O cenahın insanlarında tahlil ,muhakeme yeteneği olmadığından koyun gibi inanıyorlar yazılanlara .İdeolojileri gözlerini,kalplerini kör etmiş .Feraset ve basiret yoksunları oldukları içinsarfedilen cümleler arasındaki çelişkileri tespit edemiyorlar .Madem Yeni Akit'in haberi hakkında '' yalan '' diyorsunuz ,buyrun siz KOÜ'yü ile irtibata geçinve kendiniz Rektörlüğe sorun '' Seydi Çelik İletişim Fakültesi'ndeAnayasa Hukuku derslerine girebiliyor mu giremiyor mu ? Giremiyorsa neden giremiyor ? .Seydi Çelik vize sınavlarından sonraki derslerin hiçbirisine katılmamış .Derslere yeni hoca giriyor . Ek sorular : Hocalarinin dine hakaret etmediğine dair yorum yazan ve derslere ''faal '' olarak katıldığınıbelirten şahısşu domuz eti yediğini gururla söyleyen ,derslere katılmayan şahıs mı ? Tebrikler Seydi Çelik' e yaraşır bir şahit .Bu arada Seydi Çelik'e destek veren öğrencileri şöyle tasnif edebiliriz :1.Sosyalist komunist geçinenbaşkalarınındüşüncelerine,fikirlerine ,inançlarına tahammülleri olmayan gerçek faşistler 2.Hocaları abuk sabuk filimler izlettirdiği ve sınavlarda o abuk sabuk filimlerden sorduğu için işlerine gelen ,Anayasa Hukuku öğrenmek istemeyen ,Anayasa Hukuku öğrenmek istesem gider Hukuk Fakültesi'nde okurum diyen ,ne güzel filim izliyoruz ,sınavlarda beleşten 80 90 alıyoruz diyendüşünce fikir yoksunları .Mesela : .Anayasa Hukuku ara sınav sorusu : Matrix nedir ve Matrix'te insanlar ne olarak kullanılmaktadır ? 30 puanlık soru .Anayasa Hukuku ile alakası ne ?Hiçbir alakası yok .3.Hocaları yoklama almadığı için derslere gelmeyen gürüh.Özellikle Salı günü sadece Anayasa Hukuku dersi olanlar bayram ediyorlar.Nasıl olsa hocaları yoklama almıyor diye Salı günü hiç okula gelmiyorlar .İşte Seydi Çelik'e destek olanlar ve onuniçin yalancı şahitlik yapmaya hazır olanlar...
 • Mehmet aliMehmet ali1 ay önce
  Biliminin içine çocuklar si.sin. O nasıl bir bilimdir ki dinime ve kutsalima kufrttiriyor.
 • mustafamustafa1 ay önce
  BÖTYLE KRİPTO GAYRİMÜSLÜM HRİSTİYAN TERÖRİSTLERİ SIRF OKUDA DİYE ARAŞTIRMADAN OKULLARA MEMUR DİYE ATARSANIZ İŞTE BÖYLE OLUYOR..ADAM RESMİ BİR ŞEKİLDE HRİSTİYANİ TERÖRİSTLİK YAPIYOR. SAPKIN OLDUĞUDA HER HALİNDEN BELLİ. BU HRİSTİYAN TERÖRİSTİN AYRICA PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMESİ GEREKİYOR. BAKSANIZA İNSANLAR NEDEN ÇIPLAK GEZMİYOR DİYOR. DEMMEKKİ KAFASINDA KİMBİLİR NASIL MAJOJİST YADA SAPKIN SE..S FİKİRLERİ VAR. MUHAKKAK BU TERÖRİST HASTANEDEDE TEDAVİ EDİLMELİ.
 • EngincanEngincan1 ay önce
  Ben bu hocanın derslerini aktif olarak almaktaydım din düşmanlığı falan yaptığı YOKTUR.
 • Burak A.Burak A.1 ay önce
  Bu hoca zaten CİA ile bağlantıları olan, sözde daha hafif olan komünizmi savunup asıl altında yatan anarşizmi öğrencilere empoze etmek niyetindeydi lakin gerekli merciler sorumluluklarına yerine getirmiştir.
 • Mehmet Şen Mehmet Şen 1 ay önce
  Buna kim? niye? kadro vermiş araştırılmalı.
 • Yusuf gürelYusuf gürel1 ay önce
  Dilini gırtlağından çıkarıp kıravat yapmak gerekiyor
 • Kim olduğumu da bilmeyiverKim olduğumu da bilmeyiver1 ay önce
  Şeydi hocanın bizzat derslerine girmiş birisi olarak söylüyorum din düşmanlığı yaptığı yok sahip olduğu görüşü kimseye müdahale etmeden söylüyor kimseyi bir şeye zorlamıyor nasıl bir başka insanın dinle alakalı olumlu görüşlerine saygı duyuluyorsa bu düşüncelere de saygı duyulmalıdır. Zaten dinimizi aşağılamak böyle olmaz dini, aşağılamak müslümanlık taşlayıp çalıp çırpmakla olur kardeşi kardeşe düşman etmekle olur
 • kalelikaleli1 ay önce
  bir hoca bozuntusu ifade ve fikir özgürlüğü var ben istediğimi car car söylerim diyerek öğrencilerine dinlerin kitabını kutsaldeğerlerini alçaltıcı laflar edemez.buna özgürlük değil alçakça proaganda denir.bu türlerle çok karşılaştık din afyondur.din yoktur uydyrmadır diyen yobazları az görmedik.hoca dersini vermeli fikir tartışmaları da olmalı ama bu hoca bozuntularının yaptığı gibi olmamalıdır.hem sonra komunist manifesto mu kaldı hıyar.
 • HadiHadi1 ay önce
  ben acizane senelerdir yazar söylerim bu mazlum millet dinini kırkafalı rum ermeni ve lanetli yahudi ilâhiyatçılardan öğrenme zorunda bırakıldı.Milli eğitime gavur mektebidir gitmeyin diyenlerde onlar.Bir diğer hain çetesi risaleinurda 23 senede yazıldı diye diye toplum bu hale getirildi.Hele şu beytullah'ın üzerine çikan çibutili yahudiye ne demeli !!!
 • hsnhsn1 ay önce
  tamamda o üniversite rektörü ve fakülte dekanı bu komünist bu halti yaparken armut mu topluyormuş sayın cumhurbaşkanım bu rektörler ne amaçla seçildi üniversitelere
 • NumanNuman1 ay önce
  İlim cehaleti alır, EŞEKLİK baki kalır derdi dedem.
 • osmanosman1 ay önce
  önce kendi anasını varsa bacısını ve karısını çıplak göstersin boynuzlu...
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  bak hele ermeniye çanı övüp ezana sövüp adammı oldunuz ulannnnn...
 • hüseyin angınhüseyin angın1 ay önce
  adam hakaret falan etmemiş, fikrini söylemiş. sonra yobaz deyince kızıyorsunuz :) komik insanlarsınız. bak bak laflara bak. elde ne bir araştırma ne kaynak , be bir yazı aşağıda ki laflara bak ! bilimden bahsedip saçmalamakta bir değişik. sonra cahil deyince kızıyorsunuz :)"kuran-ı kerimin bu güne kadar çözülebilen %80 oranıan tamam yani %100 ilim ve bilim ile tam uyuşmaktadır. kaldı ki burdan yola çıkarak tam polarak çözülemeyen %20 de ilim ve bilim ile uyumludur diyebiliriz."
 • aliali1 ay önce
  Ak parti iktidarında bu din düşmanları rahat rahat ötebiliyor. chp dönemi olsa muhalifleri konuşsa işten atılmakla kalmaz hapse girer..
 • bggbgg1 ay önce
  Ifade ve fikir ozgurlugu
 • Osman GENÇOsman GENÇ1 ay önce
  O zaman ilk önce kendi karısını varsa kızını çıplak yollasın sokağa da ne olacağını hep birlikte görelim.
 • hercaihercai1 ay önce
  Aciga alinmasi yetmez, ders vermesi tamamen yasaklanmalidir! Emekli de yapmayin!Boyle musluman mahallesinde salyangoz satanlari acilen def etmemiz gerekiyor cunku! Birakirsan daha da azarlar.
 • Oflu ismail Oflu ismail 1 ay önce
  Vah vah senin bilim adamlığın batsın
 • Sırrı şimşek Sırrı şimşek 1 ay önce
  Bu cahil doçentin açığa alınması yetmez.Halkın manevi değerlerine hakaret etmekten cezalandırılması gerekir.
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  helal olsun o öğrencilere sene 2020 olmuş ama hala bunu gibi mallara üniversitede eğitim veriyor. kuran-ı kerimin bu güne kadar çözülebilen %80 oranıan tamam yani %100 ilim ve bilim ile tam uyuşmaktadır. kaldı ki burdan yola çıkarak tam polarak çözülemeyen %20 de ilim ve bilim ile uyumludur diyebiliriz. ama bunu gibi yobazların düm dünya ve canlıalrın osuruk gazı ile oluştuğunu sanmaları çok üztüne düştükleri evrimin nasıl ne zaman olduğu ve neden hala devam etmediği yada ara sınıfın nasıl olduğu hakkaında hiç bir çaıklama yapamamalarıbunalrın nasıl bir yobaz olduğunu belgeliyor.
 • Başka türlü iflah olmazlarBaşka türlü iflah olmazlar1 ay önce
  Böylelerin kçına dinamit lokumunu tıkıp ateşleyeceksin. Gerisine karışma.
 • Tövbe tövbeTövbe tövbe1 ay önce
  Be adam adın bile islamı çağrıştırıyor hiç mi sana kadar bu işlerin yanlış olduğunu görmedi bir tek sen mi doğruyu gördün bu bile sana bir anlam ifade etmiyor mu tsbi ilim deği
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  katıksız din düşmanı. bence rotasını Türk düşmanı Müslüman düşmanı ülkelere çevirmeli...
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM1 ay önce
  Çağdaş batının SOYTARISI. BUNLAR düşünce ve yaşam tarzları ile batıya uşaklık eden ANADOLU AYGIRLARIDIR.
 • TuranTuran1 ay önce
  İslam hoşgörü dinidir:)
 • Ateist yobaza bak hele Ateist yobaza bak hele 1 ay önce
  Senin uyduruk ate dinine inanmak zorundamıyız yobaz herif
 • semihsemih1 ay önce
  İBLİS
 • serdengeçtiserdengeçti1 ay önce
  Böyle şerefsizler için özgürlük sadece kendilerine has olan bir şey. Madem özgürlük diyorsun bırak insanları istediği gibi inancını yaşasın şerefsiz sana karışan var mı? Neden müdahale etme gereği duyuyorsun.Sana şunu da söyleyeyim bu güne kadar başının ezilmemesi en özgür, en modern ülkede yaşadığının kanıtıdır. Sözde eğitimcisin, sözde bilim adamısın, sözde modernsin ve çağdaşsın ama insanların inancına saygı duymayacak kadar daha doğrusu islam düşmanlığıyla kinini ve nefretini dizginleyemeyecek kadar da cahil ve basitsin. Son olarak şunu söyliyim en özgür ülkede yaşıyor olmanın da bir sınırı var insanların inançlarına saygı duymazsan hatta küçümseyip hakaretler savurursan, kimsedn saygı beklemeye hakkın kalmaz ve olacak olanlara da kimse mani olmak istemez. Sözüm bu ve bunun gibi sapık zihniyetlere vesselam.
 • Ahmet TanerAhmet Taner1 ay önce
  2013'te soruşturma geçiren bu militan, siz haber yapana, 2019 yılına kadar yıkıcı bölücü faaliyetlerine devam etmiş. Ya sizin haberiniz olmayıp da haber yapamasaydınız demek ki, aynen devam edecekti. Bu tür faciaları önlemenin yolu, onu atmakdan öte, bu sistem onu nasıl orada barındırabildi, sorumlular neden işlem yapmadı, onu çözüp, bir daha böyle hataların meydana gelmemesi esastır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019