• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Göbek kordonu annesine bağlı halde enkazda bulunan bebek evlat edinildi

Yeniakit Publisher
2023-02-19 13:04:00 - 2023-02-19 13:36:53
Göbek kordonu annesine bağlı halde enkazda bulunan bebek evlat edinildi

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Suriye'de, annesinin enkaz altında doğurduğu Afraa Abu Hadiya isimli bebek amcası tarafından evlat edinildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Suriye'de çöken bir binanın enkazında dünyaya gelen kız bebeğini evlat edinmek için binlerce kişi başvuruda bulundu. Göbek kordonu annesine bağlı halde bulunan bebek, amcası tarafından evlat edinildi. Bebeğin annesi, enkaz altında doğum yaptıktan sonra hayatını kaybetmişti.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler Türkiye'nin 11 ilinde büyük yıkıma yol açarken, Suriye'nin kuzeyinde de binlerce can kaybına neden oldu.

Annesi enkazda doğurduktan sonra hayatını kaybetti

Suriye'nin kuzeyini vuran depremde en çok akıllarda yer eden ise enkaz altında doğan bebeğin mahalle halkı tarafından göbek bağı ile kurtarıldığı anların görüntüsü olmuştu. Anne Afraa Abu Hadiya ise bebeğini doğurduktan sonra enkazda can vermişti. Depremde hayata gözlerini açan ancak annesi, babası ve 4 kardeşini kaybeden bebeği amcası evlat edindi. Bebeğe annesinin adı verildi.

"Ailesinde ondan başka kimse kalmadı"

Afraa'yı evlat edinen amca, "Afraa bizim için çok değerli. Ailesinde ondan başka kimse kalmadı. O sadece bizim için değil, kaybettiğimiz tüm akrabalarımızdan kalan çok kıymetli bir hatıra." diye konuştu.

Aile, Afraa bebeği yeni doğan kız çocuklarıyla beraber büyüteceklerini söyledi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Suriye'de 5 binin üzerinde can kaybı yaşandı. Suriye'de depremin büyük yıkıma yol açtığı ve 513 kişinin hayatını kaybettiği Cinderes beldesi, en çok can kaybının yaşandığı bölge oldu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kahrolsun faşizm

bu çocuğun yaşamasına en büyük üzüntüyü ırkcı fasistin birisi duyacak o faşisti herkes biliyor yani

kahrolsun faşizm

bu çocuğun yaşamasına en büyük üzüntüyü ırkcı fasistin birisi duyacak o faşisti herkes biliyor yani
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23