Gezici hainlere destek olmaya geliyor!

Almanya Federal Meclisi Başkanvekili Claudia Roth, Gezi davasının 24 Haziran'da yapılacak ilk duruşmasını izlemek için Türkiye'ye geleceğini duyurarak skandal bir çağrı yaptı.

15 Haziran 2019 Cumartesi 01:29
Gezici hainlere destek olmaya geliyor!

Gezi davasının 24 Haziran'da yapılacak ilk duruşmasını izlemek ve destek vermek için İstanbul'a geleceğini belirten Almanya Federal Meclisi Başkanvekili Claudia Roth,Türkiye’deki demokratik güçleri yalnız bırakmamak gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti düşmanlığıyla bilinen Almanya Federal Meclisi Başkanvekili Claudia Roth, 2013 yılındaki Gezi Parkı davasının ilk duruşması öncesinde Alman hükümetine çağrıda bulunarak, bu davada yargılananlar için harekete geçilmesini istedi.

Roth, Alman Haber Ajansı'na (dpa) yaptığı açıklamada, "Alman vatandaşı olmasalar da bu insanlar için Alman hükümetinin çaba göstermesini bekliyorum” dedi.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre; Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki üyelik müzarekerelerinin fiilen durmasının nedensiz olmadığını belirten Yeşiller partili siyasetçi, müzakerelerin kesilmesinin de yanlış bir işaret olacağını söyledi.

Küstah ifadeler

Gezi davasının 24 Haziran'da yapılacak ilk duruşmasını izlemek üzere İstanbul'a gideceği bilgisini veren Roth, hazırlanan iddianameyi de "gülünç” ve "hukukun üstünlüğü açısından kesinlikle kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Davada "Çağdaş, dünyaya açık ve demokratik bir Türkiye talebinde bulunan insanların suçlu gibi gösterildiğine” dikkat çeken Meclis Başkanvekili, tutukluların serbest bırakılmasını talep etti.

16 kişi yargılanıyor

2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine ilişkin iddianamede, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, aktör Memet Ali Alabora, gazeteci Can Dündar ve mimar Mücella Yapıcı'nın da aralarında olduğu 16 kişi protestolara finansman sağlamak ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüsle” suçlanıyor ve haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ediliyor.

İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bu yılın Mart ayında kabul edilen 657 sayfalık iddianamede Gezi Parkı eylemleri “bir kalkışma girişimi” olarak nitelendiriliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Haziran 2019 Cumartesi 01:29

YORUM YAZ

 • TürkiyeTürkiye4 gün önce
  Bu ...a vize verende verecek olanda şerefsizdir
 • MehmetMehmet4 gün önce
  KARDEŞİM.MERHUM ERBAKAN HOCAM ABD.NATO.BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN AVRUPA BIRLIGITÜRK ISLAM DÜNYASININ EN BÜYÜK DÜŞMANI OLDUĞUNU DEFATLERCE SÖYLEMESİ RAĞMEN BİZİ YONETENLER NE YAPTI.GİTTİLER ONLARA TESLİM OLDULAR.KARDEŞİM AYIDAN POST GAVURDAN DOST OLMAZ.BİZİ YONETENLER BIZI DINLEYIN ANLAYIN ARTIK.BU AZİZ MİLLETİ UZMEYİN.BATIYA KARŞI DİK DURUN.CUMHURBAŞKANIMIZA TAM DESTEK VERİN.İLLEDE BATI TRANVASİNDAN KURTULALIM ARTIK.SELAM VE DUA İLE.
 • düsmani iceri csokmayindüsmani iceri csokmayin4 gün önce
  onlar nasil bizim bakanlarimizi katmamislardi almanyaya, ve erdogan olsun diger bakanlar olsun, konusmak icin yer verilmemisti, onlar nasil karistirmiyorlarsa ic islerine, bizde zerre karistiritmayacagiz. cünkü orada Turk oldugu halde , kendi vatandasimiz icin bile konusturma yaptirmiyorlarsa, burada alman hic yok ve Türkiyede ab üyesi degildir. bunlar eski Türkiyede gelip rahat rahat cirit atiyorlardi, ve halk olsun bakanlar olsun yalakalikda geri kalmiyorlardi,levent kircanin olacak okadarinda bile sikec konusu oluyordu, yasemincedede sikec konusu oluyordu, kendileri bi b... saniyorlardi bunun yüzünden,.Türkyie cok sert tarini göstermenin tam zamani.
 • uyan tcuyan tc4 gün önce
  yahu bunların çoğu yurt dışına kaçtı hala bitmedimi yargılanmaları. wc şey tc adaleşi ne iş yapıyor. her halde bu hainleri serbest bırakmak için pundunu kolluyor. nasıl bir ülkeyiz halla şu fatöşçüleri temizleyemedik kamu kururumlarından. bilhassa fatoşçuhakimleri. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.) .
 • halilhalil4 gün önce
  gümrükten iceri almayin bu almani
 • Hamit Hamit 4 gün önce
  Bu Türk düşmanı gezi olaylarında kodese koyulmalıydı maalesef yapılmadı şimdide terör listeye alınsın türkiyeye girişi engellensin keyfinden yine gelmiyor.
 • ORHAN ÖZALP ORHAN ÖZALP 4 gün önce
  Bu haçlı kadını ala Türkiye aleyhine beyanatı ve müslüman fdüşmanlığı ile ünlenmiş kişininmemleketimize niye alıyoruz bukadının burada olmasını istemiyoruz yetkililerin önlem almasını istiyoruz.
 • takiitakii4 gün önce
  Kendi taşoronlarını kontrol etmeye geliyor gerçi taşoronlaar bir halt yiyemediler
 • ismail özkanismail özkan4 gün önce
  Devlet görevini yapsın bu hainleri ülkemize sokmasın. Burada vatandaşın yapacağı bir şey var mı?
 • ahmet yükselahmet yüksel4 gün önce
  bağımsız başı dik bir millete bu zilli zillet yakışmaz.Bütün dünyaya amerikaya batıyakarşı duran SAYIN cumhurbaşkanımız bu ZİLLİ ŞİRRETİ defetmeye gücü yetmez mi?Avrupa sevdası gavurun kadın ve köpek sevgisi odaklı kanunları AKP ile milletin arasını açtı zaten.Seçim analizini gelsinler bizim kahvede yapsınlar, Milletin önceliği İstanbul havaalnı 3. köprü değil patates soğan ve günlük yaşamdı.
 • kuntakintekuntakinte4 gün önce
  Türkiye nin yıkımına kalkışanları açık açık desteklediğnden dolayı istenmeyen politikacılar listesi oluşturulsun bu it soyları da o listeye eklenilsin ve sınırdışı edilsin o kadar
 • ahmetahmet4 gün önce
  bu defolu mal once fasist/irkci-hacli/totaliter avrupada yakilan camileri, derin muslyman-turk cinayetlerini, gocmenlere-sari yeleklilere-ulkesini elestiren gazetecilere-teror/darbe destekcisi alcak avrupa zihniyetiyle YUZLESSIN, GUBAH CIKARSIN, UTANSIN ve ondan sonra siyonist sorosa ve evanjelik ABD ye hizmete kalkissin... bunu yapmadan almayin bu sicili bozugu
 • KafdağınınDalisiKafdağınınDalisi4 gün önce
  Yetkililerden rica ediyorum,Bu lanet karı toprağımızı kirletmesin.
 • HalitHalit4 gün önce
  Bu kaldığı sokmayın türkiye ye piletmesin ülkemi
 • ........4 gün önce
  Hollanda da bize yapılanın aynısını yapmalıyız
 • Emine Altin Emine Altin 4 gün önce
  Bu fitneciyi ulkemize sokmama hakkimiz vardir herhalde
 • oğuzoğuz4 gün önce
  Bu alamanı madem teröriste destek oluyor buraya almasın !!! bizim koskoca bakanın konvoyunu hollanda da nasıl önünü kesme cüretini gösterdilerse artık bizde bunun gibi gavurları almayalım ülkemize !
 • HasanHasan4 gün önce
  Sokmayın ülkeye kardeşim
 • HarunHarun4 gün önce
  Haydi TC göster kendini ve pis terör destekcisini hava alanindan çevir
 • HasanHasan4 gün önce
  Ya bu kadın taaa rahmetli erbakanın zamanlarından beri Türkiye ile uğraşıyor neden bunun hakkında aklı ve vatan sevgisi yerinde olan bir avukat,savcı veya hakim bireysel olarak AHİMe baş vurmuyor bizim ülke çıkarlarımız aleyhinde faaliyet gösteriyor diye gitsin mahkemelerde sürünsün hem Türkiyenin reklamını yapar hem kendi pisliğini temizlemek için debelenir durur
 • .vatandaş.vatandaş4 gün önce
  ne zaman avrupa birliğinin kıçına tekmeyi basacağız
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu4 gün önce
  Nazı artığı sizin bize öğreteceğiniz bir medeniyet yok,burnunuzun dibinde boşnak kardeşlerimizi katlettırdınız şimdi kalkmiş bize haktan hukuktan bahsediyorsunuz utanmazsınız,rezilsiniz,haysiyetsizsiniz....
 • M. GözükaraM. Gözükara4 gün önce
  Hollandanın bizim bakana yaptığını yapalım.... Kıssas...
 • ŞahinŞahin4 gün önce
  Gel gel de duruşma günüseni kazığa oturtalım sürtük karı.iyi bir sopayı hakettin.
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir4 gün önce
  Türkiye yükseldikcehasta oluyorlar ne yapacaklarını şaşırıyorlar depresyona giriyorlar
 • Serseri Serseri 4 gün önce
  ney Turkiye'ye mi geliyormuş ne zaman olduğunu söyleyin ilk yumurta atan ben olmak istiyorum bu kadın için kelime bulamıyorum söylemeye Türkleri seviyormuş adı almanya'da kaç tane Türkün evi yandı gitmeyi bırak bir kelime ettin mi veya kurtleri savunuyormuş hapislerde o kadar genç varken hangi birine yardım elini uzattın faşist adı lobilerin köpeği.. .
 • Hasan cemalHasan cemal4 gün önce
  Bu pisliği hala Türkiyeye neden birakıyorlar anlamıyorum bu Almanlar tarafından sevılen bir siyasetci değil türkiyeye saldırmayla hep biryerlere geldi
 • 149214924 gün önce
  bir fedaimiz bu sürtüğü gebertsin !!!başka kurtuluş yok,10,000 kere diyarbakırda fitne çikarttı.
 • çok iyiçok iyi4 gün önce
  Roth da, davaya gizlice dahil edilip mahkemede sanık sandalyesine oturtulursa çok şey değişir. Yardım ve yataklık da suç değil mi?
 • AtıfAtıf4 gün önce
  Bizim insanımızın hafızasını zayıflattılar. Yeni nesillerimize yakın tarihi bile anlatmaktan aciziz. Yıllardır böyle bir Alman köpeği bize havlar durur. Claduia Roth kimdir? Daha önemlisi bu köpeğin sahibi kimdir? Bizimle derdi nedir? Maalesef gençlerimizin hoşuna gidebilecek ünvanlarla bize hadsizlik yapan bu kadın neyin nesidir? Arkasında kimler vardır? Yeşiller denilen güruhun amacı nedir? Çevreci kılığında olmalarının sebebi nedir? Değerli Akit ailesi, bu ve benzeri sorulara cevap vermeden yaptığınız bu haber ya da verdiğiniz bu haber geçmişini bilmeyen ve hafızası dumura uğramış gençlerimiz ve yetişkinlerimiz için Claduia Roth ve Gezici düzenbazları eksik anlatılmış olur.LütfenÜLKEMİZ HAKKINDA KONUŞANLARI ARKA PLANIYLA VERİN. Nasılsa herkes biliyor demeyin. Gezinin bile ne olduğunuunuttuk. Zaten önemli bir kısmımız daanlamamıştı.Gezinin anlam ve önemini hatırlatın bizlere ve özellikle gençlere.
 • İbrahimİbrahim4 gün önce
  Biz senin gibi Dış Düşmana alıştık ve şaşırmadık .Asıl önemli olan İÇTEKİ ŞEREF YOKSUNU VATAN HAİNİ İTLERDE( KITMİRDEN ÖZÜR DİLERİM)
 • salim salim 4 gün önce
  Bu kadını derhal tutuklasinlar bizim bakanımız a neler yaptilar yurt dişinda
 • KONSTANTIN KONSTANTIN 4 gün önce
  BU TÜRKIYE DÜSMANI TERÖRIST DESTEKCISI FAHISE KESINLIKLE TÜRKIYEYE SOKULMAMALI VE HATTA HATTA DAHA TÜRKIYEYE GELMEK IÇIN YOLA GIRDIGI ANDA ALMANYA HAVA ALANINDAHAVALANMADAN TÜRKIYEYE GIRIS YASAGININ KENDISINE BILDIRILMELI BÖYLE BIR TERÖRIST DESTEKCISI BIR FAHISEYLE TÜRKIYENIN KAYBEDECEK ZAMANI OLMAMALI BÜTÜN TÜRKIYE HAINLERINE AYNI SEKILDE KATI DURUSUMUZU GÖSTERMELIYIZKESINLIKLE TAVIZ VERMEMELIYIZ BU HAIN VE KÜSTAHLARA
 • BilalBilal4 gün önce
  Sikayet etmeyi birakinMahkemeye koymayin veya ulkeye almayinMizikcilik yapmayin onlar bize yapmadilarmi
 • NurNur4 gün önce
  Sokmayınbukadın bozmasını at hırsızını bu ülkeye ne hakkı var buraya gelmeye burası yol geçen hanımıdefool yaratık
 • SertSert4 gün önce
  Zaten ab almasınlarsolcu gözüken emperyalist politikacı. Saddama şu vermiyoruz diye bağırıp duruyordu. Almanyadaki problemler yetmiyor. 2 milyon suriyeli 4 milyon afganlı alsınlar. Onlara demokrasi. Diger insanlara açlık yada işgal. Önce reichbürgerörgütüne özgürlük versin
 • güncegünce4 gün önce
  Ajanları sokmayın artık yurduma onlarseçim mitingi yaptırmamak için ülkelerinde nerdeyse rehin aldılar.Bu kadar tölerans yeter
 • Oktay arkali Oktay arkali 4 gün önce
  Bu turkiye dusmani alman kariya turkiyeye girmesine izin vermeyin almanya bizim siyasetcilere izin vermemisti
 • AkilAkil4 gün önce
  Sokmayın bu o.ospuyu bun lar karıştırmaya gelir bu Almanlar şamanın altına suyu altınaserer
 • AsabiAsabi4 gün önce
  Bu .. tutuklansın
 • OsmanlıOsmanlı4 gün önce
  O domuz PKK pisliği ülkeye bırakmayın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019