• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gençlerimiz haram tuzağına düşmesin!

Ankara’nın en işlek sokak ve caddelerinde dinimizde ve kültürümüzde yeri olmayan Hıristiyan azizi Noel Baba’yı andıran kıyafetler giydirilen genç kızlara bilet sattıranlara tepki gösteren Mil-Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu, Akit’e yaptığı açıklamada, “Türk toplumunun manevi değerlere daha saygılı olması gerekirken bu denli yozlaşması normal değildir. Hıristiyan azizi Noel Baba figürü ile kadınlarımızın, genç kızlarımızın böyle oyunların tuzağına çekilmeye çalışılması doğru değildir” dedi.

Yeniakit Publisher
2021-11-28 11:12:00 - 2021-11-28 11:14:51
Gençlerimiz haram tuzağına düşmesin!

Geçtiğimiz günlerde Ankara’nın işlek cadde ve sokaklarında dinimizde ve kültürümüzde yeri olmayan Hıristiyan azizi Noel Baba kisvesini çağrıştıran kıyafetler giydirilen genç kızların milli piyango bileti satmaya çalıştığı görüldü. Giydikleri kıyafetlerle özellikle erkekleri “Milli haram” tuzağına çekmeye çalışan genç kızların alet edildiği kumar tuzağına tepkiler sürüyor.

“Türkiye nereye gidiyor”

Türkiye’de kumarhaneler devlet tarafından kapatılırken, ‘Milli’ adı altında bahis oynatılmaya başlandığını vurgulayan Mil-Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu, “Şimdi de bu kuruluşu özelleştirdiler ve görünen o ki ahlaksızlık aldı başını yürüdü. Söz konusu kurum ayrıca internet sitesi üzerinden de oynanmasına izin verdiği şans oyunları ile 18 yaşını doldurmamış çocuklarımızın da maneviyatını kirletir hale geldi. Şimdi yılbaşı dolayısıyla satışa çıkardığı biletleri ne kadar çok insana ulaştırırsa o kadar çok kazanmayı hedefleyen bu kurum her türlü kirli oyunu sahnelemeye başladı. Verdiği ikramiye tutarı ile zaten insanlara umut tacirliği yapıyor. Bu da yetmezmiş gibi gencecik kızlarımızı bu işe alet ediyor. Bilet almayı daha cazip hale getirmek için kızlarımızı Hıristiyan kültürüne uygun bir şekilde giydirip erkekleri kandırmaya çalışıyorlar. Erkekleri cezbetmek adına yapılan bu oyun yüzünden insanın aklına ‘Türkiye nereye gidiyor?’ sorusu geliyor. Türk toplumunun manevi bir toplum olması gerekirken, manevi değerlere daha saygılı olması gerekirken bu denli yozlaşması normal değildir. Yetkililerimiz bu konuda bir adım atmalı. Artık kendi bünyesinde olmayan bir kurumun uygulamalarını takip etmelidir” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Piyango bileti

Diyanet var bu ülkede siz niye dert ediyorsunuz. Kumarı değil göz yumanları eleştirin.

Gül

Bence çok güzel aydınlık gençlik
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23