Gencebay'dan sosyal medya paylaşımlarına suç duyurusu! 'Sevim Hanım hüngür hüngür ağladı'

Bazı sosyal paylaşım sitelerinde hakkında yapılan yorumlarda hakarete uğradığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Orhan Gencebay, "Üzüntüm şu ki; hakaret hiç iyi bir şey değil. Hakaret sahibinindir aslında. Kötü söz sahibinindir. Ben insanları hiç kırmamaya özen gösteren, bir karıncanın dahi yaşam hakkına saygı duyan biriyim." ifadelerini kullandı. Gencebay'ın avukatı ise Gencebay ailesinin çok üzüldüğünü ve Sevim Emre'nin hastanede hüngür hüngür ağladığını da ifade ederek, "Orhan Bey 41 dereceyle yatarken bu hakaretlerin yapılması hoş değil. Görünmez olup da mesaj atmak olmaz. Çoğu gizli hesaptan yapıyorlar bunu. Emniyet tespit etti. Gerekli makamlarda da soruşturmalar başladı. Adalet yerini bulacak, yapanlar cezalarını alacaklar." diye konuştu.

12 Ekim 2018 Cuma 19:27
Gencebay'dan sosyal medya paylaşımlarına suç duyurusu! 'Sevim Hanım hüngür hüngür ağladı'

Sanatçı Orhan Gencebay, bazı sosyal paylaşım sitelerinde hakkında yapılan yorumlarda hakarete uğradığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Eşi Sevim Emre ve avukatı Berrin Ayata ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Gencebay, hazırladığı suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu.

Dilekçeyi sunduktan sonra adliye önünde basın mensuplarına konuşan Gencebay, sosyal medyadaki hakaretlerin üzücü olduğunu, üzüldüğünü ve hiç ilgilenmek istemediğini belirterek, bu kez çok şiddetli olduğu için burada bulunduklarını aktardı.

'Bazı insanlar neden böyle üzüyor insanı?'

Gönül kırmamaya özen gösterdiklerini dile getiren Gencebay, "Üzüntüm şu ki; hakaret hiç iyi bir şey değil. Hakaret sahibinindir aslında. Kötü söz sahibinindir. Ben insanları hiç kırmamaya özen gösteren, bir karıncanın dahi yaşam hakkına saygı duyan biriyim. Ama bazı insanlar neden böyle üzüyor insanı? İnsanın doğasında böyle şeyler de vardır ama ben doğadaki kötü şeylerin de kalkmasını, doğrunun iyinin galebe çalmasını istiyorum. Fakat elimde olmuyor tabii. Yine de iyi niyetimle buradayım. Kimseye kötülüğüm yok, yapmam da mümkün değil. Dilerim ki o arkadaşlar da daha insan olmayla ilgili bilgilere sahip olsunlar." ifadelerini kullandı.

Gencebay'ın eşi Sevim Emre'nin kuzeni de olan avukat Berrin Ayata ise, müvekkilinin kişilik haklarına sosyal medya üzerinden saldırılar olduğunu ve onun üzerinden artık Cumhurbaşkanlığı'na varana kadar hakaretler yapıldığına dikkati çekerek, "Yani üzücülükten biraz daha öte bir boyuta, aşırı bir yüklenme oldu. Orhan Bey herkesi seven, dünya iyisi, hiç kimseyi kırmamış bir insandır. 4-5 yıldır var bu saldırılar ve bugüne kadar hiçbir şey yapmak istemedi. Ama atık Cumhurbaşkanlığı makamına kadar gidince bu hakaretlerin dozu mecbur kaldı." şeklinde konuştu.

'Sevim Hanım hüngür hüngür ağladı'

Avukat Ayata, Gencebay ailesinin çok üzüldüğünü ve Sevim Emre'nin hastanede hüngür hüngür ağladığını da ifade ederek, "Orhan Bey 41 dereceyle yatarken bu hakaretlerin yapılması hoş değil. Görünmez olup da mesaj atmak olmaz. Çoğu gizli hesaptan yapıyorlar bunu. Emniyet tespit etti. Gerekli makamlarda da soruşturmalar başladı. Adalet yerini bulacak, yapanlar cezalarını alacaklar." dedi.

Sevim Emre de, Orhan Gencebay'ın dünya iyisi bir insan olduğunu ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumları hiç hak etmediğini dile getirerek, "İyilik abidesi, harika bir insandır Orhan Bey. Bir emsali daha yoktur. Kimseyi kırmaz, üzmez. Bu kişilerin istediği nedir? Emsal olması için bazılarının ceza alması gerekiyor. İşleri güçleri yok klavye başında 'kimi nasıl rencide ederiz, kırarız'ın peşinde olan insanlar bunlar. Emsal olması açısından bizim bunu yapmamız gerekiyordu." ifadelerini kullandı.

Başsavcılığa sunulan dilekçede, hakaret içerikli yorumlarda bulunan 17 kişinin tespit edilerek yargılanması isteniyor.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2018 Cuma 19:27

YORUM YAZ

  • demirkoldemirkol5 ay önce
    habere bak....gencebaya neden yorumlarda hakaret ettikleri yok.Ne olduda,ne olmuşta,ne yapmışta,nereye yamanmışta hakaret ediliyor.
  • sinasi esinasi e5 ay önce
    en iyisi sosyal medyayi takip etmemek orhan abi... bi sen degil herkez, cuhurbaskanina bile hakaret ediliyor.
  • AHMET GÜLERAHMET GÜLER5 ay önce
    Orhan baba sen aldırma bu tür basit yaratıklara...Onlar kendine bile saygısı olmayan sıfırı tüketmiş yaratıklardır...Sen Türk insanının kalbinde efendiliğinle, şahsiyetinle, bu topraklara aidiyetinle taht kurmuş bir insansın...Biz seni seviyoruz...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019