THY - Kastamonu

FSM'deki çalışmalarda artık sona gelindi

Geçen ay Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde kaçak geçişleri önlemek için kurulumuna başlanan tak’la ilgili çalışmada sona gelindi.

19 Ekim 2017 Perşembe 11:30
FSM'deki çalışmalarda artık sona gelindi

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM)’nün Anadolu yakası girişinde 23 Eylül tarihinde başlayan çalışmalarda kaçak geçişlerin önüne geçmek için bölgeye elektronik cihazları taşıyacak bir tak inşaa edilmeye başlanmıştı. Çalışmaların 7 Kasım tarihinde sona ereceği belirtilmişti. TEM yolunda birer şerit kapatılarak yapılan çalışmalar sırasında bölge trafiği olumsuz yönde etkilenmişti.

SİSTEM TEST EDİLİYOR

O tarihten bu yana sürdürülen çalışmalarda sona gelindi. Tak’ın yapımı tamamlanırken, elektronik cihazlarda takılarak işler hale getirildi. Bu sabah bölgede test çalışmaları yapılmaya başladı. Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler Tak’ın altından sürekli geçerek sistemde herhangi bir arıza olup olmadığını araştırılıyor.

KISA BİR SÜRE SONRA AÇILACAK

Bir aksilik çıkmaması durumunda yola döşenen demir bariyerlerde kaldırılarak yol trafiğe açılacağı belirtildi. Bu amaçla bölgede demir bariyerleri kaldıracak çekicilerde hazır bekletiliyor.

Haber Tarihi: 19 Ekim 2017 Perşembe 11:30

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü