Filistinli Aktivist Musa Hicazi Türkiye’ye seslendi: Ümmetin umudu ve lideri Erdoğan’a sahip çıkın!

Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya baskını sonrasında yaşanan gelişmeleri yeniakit.com.tr’ye değerlendiren Filistinli Aktivist Musa Hicazi,” Sayın Erdoğan, sadece Türkiye’nin değil ümmetin umudu ve lideridir. Türkiye’deki bütün kardeşlerime sesleniyorum; ümmetin liderine sahip çıkın.” dedi.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 13:02
Filistinli Aktivist Musa Hicazi Türkiye’ye seslendi: Ümmetin umudu ve lideri Erdoğan’a sahip çıkın!

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya baskını sonrasında yaşanan gelişmeleri yeniakit.com.tr’ye değerlendiren Filistinli Aktivist Musa Hicazi, “Aşırı sağcı Yahudiler maalesef iktidara yürüyorlar ve bizleri zor günler bekliyor. Filistin’e, Kudüs’e kim yardım etmişse ona sürekli saldırıyorlar ve dünya genelinde yıpratmaya çalışıyorlar. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a neler yaptıklarını görüyoruz. Sayın Erdoğan, sadece Türkiye’nin değil ümmetin umudu ve lideridir. Türkiye’deki bütün kardeşlerime sesleniyorum; ümmetin liderine sahip çıkın.” dedi.  

İsrail’den Mescid-i Aksa’da provokatif hareket!

Gazze’de Filistinlilerin, Kurban Bayramı’nın ilk gününde fanatik Yahudilerin İsrail askerlerinin korunması altında Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlendiğini ve bu baskında Müslümanların direnmeye çalıştığını hatırlatan Filistinli Aktivist Musa Hicazi, “İlk kez aşırı Yahudi grupları, Kurban Bayramı’nın ilk günü Mescid-i Aksa’ya girmiş oldu. İsrail’in aşarı Yahudilerin girişini sağlama kararı çok tehlikeli bir karar olmuştur. İsrail, kışkırtıcı ve provoke edici adımlar atmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.   

Aşırı sağcı Yahudi gruplar iktidara yürüyor

Daha önce alınan kararla İsrail’de aşırı sağcı ve ırkçı adayların seçime giremediğine dikkat çeken Musa Hicazi, şöyle konuştu:

“Irkçı söylemlerde bulunan aşırı sağcı isimlerin siyasi yasakları kaldırıldı ve artık İsrail meclisine girebilecekler. Bundan sonraki süreçte siyasette aktif olarak yer almak isteyen aşırı sağcı Yahudilerin, ‘Müslümanları Mescid-i Aksa’dan kovacağız. Teröristler idam edilecek. Teröristlerin aileleri ülkeden kovulacak. Evlerin yıkılmasını artıracağız.’ şeklinde vaatlerde bulunuyorlar. İsrail’de 17 Eylül’de seçimler olacak ve bu aşırı sağcıların iktidara gelme olasılığı oldukça yüksek. 17 Eylül’den itibaren İsrail’de biz Müslümanları daha zor günler bekliyor.”  

“Filistinlilerin umudu kalmadı”

Yeniakit.com.tr’nin “Türkiye başta olmak üzere İslam dünyası ve Müslümanların Kudüs’e yönelik neler yapabilir?” sorusu üzerine ise Musa Hicazi, “Filistin sorunuyla ilgilenen bütün İslam ülkelerini kendi iç sorunlarıyla meşgul etmeyi başardılar. Bu saatten sonra Kudüs’e dair ne yapabilirler? Filistin’de yaşayan Müslümanlarda özellikle Türkiye’den büyük beklenti ve umutları vardı fakat artık o da kalmadı.” dedi.  

Türkiye’ye ve Müslümanlara çağrı

Türkiye’nin Filistin dahil İslam coğrafyasındaki mazlumların sorunlarıyla ilgilinmeye başladığı andan itibaren Türkiye’ye yönelik saldırıların arttığını söyleyen Filistinli Aktivist Musa Hicazi, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’de yapılan son yerel seçimlerde AK Parti’ye Ankara ve İstanbul’da kaybettirdiler. Filistin’e, Kudüs’e kim yardım etmişse ona sürekli saldırıyorlar ve dünya genelinde yıpratmaya çalışıyorlar. Bizimle yakından ilgilenen ve sorunlarımızın çözümü için gece gündüz çalışan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a neler yaptıklarını görüyoruz. Türkiye’deki Müslümanların gerçekleri görmelerini ve gençleri yeniden kazanmaları için çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini gençlere iyi anlatılmalı ve Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a desteğin daha da artırılması gerekmektedir. Sayın Erdoğan, sadece Türkiye’nin değil ümmetin umudu ve lideridir. Türkiye’deki bütün kardeşlerime sesleniyorum; ümmetin liderine sahip çıkın.” 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 13:02

YORUM YAZ

 • HkhkhkHkhkhk3 gün önce
  Bu yahudi işbirlikçisini ümmetin umudu yaptınız ya:)))) adam 2002de seçildi, ilk işi ıraka abd ile girmek için mart teskeresini çıkarmaya kalkmak oldu. Yetmedi mayınlı arazileri israile 50 yıllığına bağışlamaya kalktı. Kime hizmet ediyor bu 18 senedir? Yunanlar 18 adayı kaptı, rumlar natoya girdi, ırak suriye parçalandı. Bu hep emperyalistlerin kucağında oturdu.
 • TakkeTakke3 gün önce
  Musa ben de sana sesleniyorum:"eşin kaç dolarlık çanta kullanıyor?"
 • 17-25 hırsızlık 17-25 hırsızlık 3 gün önce
  Oralarda da çalsın diyemi
 • ÇaresizÇaresiz3 gün önce
  Ah kardeşim, öyle çaresiziz ki... Bir yanda bütün düşmanlar... İç, dış, içerdeki uzantıları... Siyonistler, Fetö, Pkk...Öbür yanda Reis'e hata üstüne hata yaptıran danışmanlar. O danışmanların yaptıkları icraatlar.Asker ve yargıda yüzü secde görenlerden kaçarken Perinçekgillerin eline düşmeler... İşin ehline verilmemesi, torpil, iltimas... Bunlara göz yumsak, sizin Müslümanlığınız böyle mi diyerek elimizden kayıp giden gençler... Allah'ım bize yardım eylesin... Reis'e kendini eleştirecek danışmanmara tahammül gücü versin, yalakaları çevresinden temizlesin... O kadar çaresiziz ki... Siz ordan biz burdan dua edelim de bu sarmaldan kurtulalım inşallah...
 • Ekolay71Ekolay713 gün önce
  Canımı bile verirdim ama bizi duymuyor artık.
 • nilgun canikoğlunilgun canikoğlu3 gün önce
  Aklıma Gazzeye yardım goturen 'Mavi Marmara' gemısıne siyonist İsrail'in yaptıgı katlıam geldi, asrın lıderı malumunuz 'biz ikidarda oldugumuz surece bunun hesabını Israıl'e soracagız dedı ve sonrasında ne oldu? Siyonıstle anlasma yaptılar, siyonıstler TC de yargılanırken bu anlasma netıcesınde dava dustu( Meclıs den yasa cıkardılar)
 • Afrasiyab06Afrasiyab063 gün önce
  Burada yorum yazanların hemen hepsi Reisi eleştirmiş ve oy vermeyeceğini ima etmiş. Ben de bir Ak Partili olarak diyorum ki inşallah 2023'te chp ve avaneleri ıktidara gelir de en az iki dönem o şikayet ettiklerinizin mislini yaşatır size. Siz oy vermeyerek ancak kendinizi cezalandirirsınız.
 • Ne ümmeti? ümmet mi kalmış?Ne ümmeti? ümmet mi kalmış?3 gün önce
  Istanbul sözleşmesiyle Türkiye'nin demografik yapısını bozmak için 6284 sayılı yasa çıkardılar.Amaç Türklerin kökünü kazımak. Bunun için milyonlarca aileyi dağıttılar. Kimi Suriyeli ile Evlenmeye kimi Afgan ile Evlenmeye mahkum ettiler.Ne olduğu belli olmayan yeni bir nesil geliyor. Türk kadınları kısırlaştırmak için yani evlilikten uzak tutmak için ömür boyu nafaka verdiler. Onun yerine homoluğu sundular. Aile hayatını bitirdiler. Zinayı serbest bıraktılar. Irk bozuldu, Millet burnundan soluyor.
 • YasinYasin3 gün önce
  Ümmetin Umudunu Çok sevdik Biz sahip Çıktık aMa o bize çıkmadı;18 yılldır Halk olarak fakirdik yine fakiriz.Hani önce can sonra canandı.Birilerini tam zengin birikeri 1+0 ev alacak güç kazanamadı.Sözün özü saltanat sizde cefa bizde.İstanbul da oy kullanmaya gitmedik.2023 az kaldı bu millet bu pahalılıkta bu zorlukta bilki yine gitmez.Sonuç ist ne oldu ise aynısı 2023 olur.Artık bu halkın içine girin yoksa bu halk istanbulda verdiği dersin aynısını 2023 vercek he unutmadan hiç pişman değilim.Ben yine fakirim yönetenler yine zengin..
 • sukrusukru3 gün önce
  Türkiye'de ümmetmi kalmış.Çoğunluk bilerek veya bilmeyerek kâfirlerin ekmeğine yağ çalmakla meşgûl.Ama kâfirin eline fırsat geçerse bunlar bizim ekmeğimize zamanında yağ çalmıştı demeyecek.Kıbrısta küvette saklanan kadın ve çocuklara ne yaptılarsa onlarada aynı tarifeyi uygulayacak.İşte o zaman ahlar,vahlar,keşkeler fayda etmeyecek.Hatta onları kandırıp vatan haini haline getiren kriptolar kahkahalar eşliğinde o aptalların katlinide seyredecek.Çocuklarınının,torunlarının gözlerinin önünde vahşice katledilmesini seyretmek isteyen vatan hainliğine devam etsin bakalım.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat3 gün önce
  Allahın hükümleriyle hükmetsin kuranı rehber alsın peygamberi örnek ona itaatim Allaha itaattir Lakin ümmetin ihtiyacı kişiler değil yönetim şekilleridir Laiklik ile ümmetin bekası zıttır. Ümmete fayda yerine zarar getirir
 • DOST DOST 3 gün önce
  O aktivist filistinlilere vize uygulanırken katıl israile vize uygulanmadığını biliyormu acaba.Ne ümmeti ne umudu artık müslümanları bu yapanlarla kandırmayın lutfen
 • KUTLAMA DA NE?KUTLAMA DA NE?3 gün önce
  ÜMMET DİYE DİYE iktidarını pekiştirdin.hani ne oldu filistini israilden falan mı kurtardın?mısırda darbeyi mi önleyebildin? bak sayın cumhur başkanı! kendi ülken yangın yerine dönmüş.yanıyor... fuat abeyy yanıyorsun diyor ya hani o durum.uyuşturucu en küçük kasabalara kadar girmiş.aileler perişan.vatandaşın telefonları dinleniyor.eline ortam dinleme cihazı alan(ya da bilgisayardan bunun programını indiren) komşusunun her türlü mahremine giriyor.ya da adam ta yurt dışından ülkedeki vatandaşları dinliyor.şahsen kendi adıma bu durumdan da muzdaribim.hükümet güvenliği sağlayamıyor.18 yılda geldimiz nokta içler acısı... bu adamlar bu sefer yakalansa 2 gün sonra bırakılıyor.4 yıl sonra halk sizi seçmeyebilir.güvenlik çok ciddi bir şekilde oy kaybettirecek size.güvenlik yoksa ülke ringonunj ahırına döner.ki olanda bu.ortada zafer mi var?yoksa bi kayıp mı?
 • AliAli3 gün önce
  Ümmet için İsrail'le ticarete hayır deyin hacmini artırmayın bre kapitalistler
 • AlperAlper3 gün önce
  Siz önce türklere düşmanlığı bırakın sonra ümmetten bahsedin. Hadi oradan, ümmetin ümidiymiş. Kıçımın kenarı.
 • mehmedmehmed3 gün önce
  ümmetimizin bekası için bacılarımız acilen kapanmalı. ahlak polisleri olmalı...
 • Anlamadım Anlamadım 3 gün önce
  Hem ümmettin umudu diyor hemde turkiyeden de bir umudumuz kalmadı hangisi doğru anlamadım. Türkiye bir umutsa neden turkiyeden umudun kalmadı bunu açıklaman lazım. Türkiye ne oldu da umut olmaktan cıktı iktidarın hicmi hatası yok. Bunu açıkla be kardeşim.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu3 gün önce
  Musa Bey, dışarıdan öyle görünüyor olabilir ama işler içeride senin sandığın gibi değil. Erdoğan içeride kendi milletinden çok Suriyelileri, Afganlıları, Iraklıları, Pakistanlıları düşünüyor. Kendi milletini düşündüğü yok. Seçimlerde de artık oyu ona Suriyeli, Afganlı,Iraklı ve Pakistanlılar verir.
 • ahmetahmet3 gün önce
  Allah korusun uzun sure islama, turkiyeye, dunyaya hizmet etmeyi nasip etsin insallah... sadece turkiye degil tum myslumanlar sahip ciksin bu liderlerine ve kendi ulke yonetimlerini hesaba ceksin, lideri takip etmeye ve birlik olmaya zorlasin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019